شهردار خبر داد؛ احداث ۳ مجموعه سینمایی و فرهنگی در مناطق کمتر برخوردار شیراز

خبرپارسی – شهردار شیراز از احداث ۳ مجموعه سینمایی و فرهنگی در شهرک فرزانگان، فلکه کوزه گری و بلوار نصر با نگاه عدالت محوری و توزیع عادلانه فضاهای فرهنگی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در بازدید از عملیات عمرانی فرهنگسرای فرزانگان واقع در بلوار طلاییه گفت: این پروژه با زیربنای بیش از ۴ هزار متر مربع با کاربری های فرهنگی همچون سالن سینما و گالری هنری، ورزشی و تجاری جنب ساختمان شهرداری منطقه ۹ در حال احداث است.

وی ضمن ابراز رضایت از میزان پیشرفت فیزیکی پروژه فرهنگسرای فرزانگان افزود: طی سه ماه گذشته این پروژه پیشرفت فیزیکی قابل قبولی داشته است و تلاش داریم هر چه سریعتر آن را به مرحله افتتاح و بهره برداری برسانیم.

شهردار شیراز با اشاره به اینکه در مناطق کمتر برخوردار این کلانشهر با کمبود مراکز فرهنگی روبرو هستیم، خاطرنشان کرد: احداث فرهنگسرای فرزانگان یک فرصت خوب برای شهروندان ساکن در محدوده منطقه ۹ و شهرک های اطراف کمربندی است که بتوانند بدون مراجعه به مرکز و غرب شیراز از سینما، سالن ورزشی، گالری نمایش آثار هنری، قرائت خانه و … استفاده کنند.

اسکندرپور ضمن تاکید بر لزوم تجهیز فرهنگسرای فرزانگان اضافه کرد: امیدوارم با همت همکاران و دعوت از بهره برداران و سرمایه گذاران شاهد افتتاح این مجموعه فرهنگی به همراه تجهیزات آن باشیم و پروژه همزمان با افتتاح به بهره برداری کامل نیز برسد.

وی همچنین در بازدید از عملیات عمرانی پردیس سینمایی جوان واقع در فلکه کوزه گری گفت: این پروژه با بیش از ۵ هزار متر مربع زیربنا از جمله پروژه های شاخص شهرداری در حوزه فرهنگی، اجتماعی است که با افتتاح آن فضای فرهنگی منطقه کوزه گری متحول خواهد شد.

شهردار شیراز ضمن تشریح جزییات فنی و عمرانی پردیس سینمایی جوان افزود: این پروژه دارای سه سالن سینما با گنجایش هر کدام ۲۵۰ نفر، دو سالن تئاتر با ظرفیت ۱۵۰ و ۷۰ نفر و سایر فضاهای فرهنگی است و تلاش داریم در نخستین سال افتتاح پروژه جشنواره فیلم فجر نیز در سالن های آن به نمایش در آید.

او با تاکید بر لزوم افزایش سرعت عملیات عمرانی این پروژه فرهنگی خاطرنشان کرد: پروژه پردیس سینمایی جوان با برنامه ریزی مناسب و تقسیم کار از سرعت بالایی برخوردار شده است و طی ماه های آینده روند اجرای آن متحول خواهد شد.

همچنین شهردار شیراز در این بازدید اعلام کرد: پروژه پردیس چندمنظوره تئاتر نصر که شامل سه سالن ویژه تئاتر و فضاهای فرهنگی در زمینی به وسعت پنج هزار مترمربع است نیز به زودی کلنگ زنی خواهد شد.

اسکندرپور در انتها تاکید کرد: با افتتاح سه مجموعه سینمایی و فرهنگی در شهرک فرزانگان، فلکه کوزه گری و بلوار نصر نگاهی که به جنوب و شرق شهر شیراز در راستای توسعه عدالت محور فضاهای فرهنگی است، محقق می شود.

بر اساس این گزارش، شهردار شیراز به همراه معاون فنی و عمرانی، رییس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز و جمعی از مدیران شهری از برخی پروژه‌های فرهنگی این کلانشهر شامل فرهنگسرای فرزانگان واقع در بلوار طلاییه و پردیس سینمایی جوان واقع در فلکه کوزه گری بازدید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.