دلواپسان،دل آرام دارند!/ متن سخنان فرزاد صدری که اجازه بیان در روز خبرنگار نگرفت/شیرازنا را رفع فیلتر کنید،رقیب خود را مقتدر می خواهیم

خبر پارسی – در حالی که مراسم روز خبرنگار در سالن شهید امامی استانداری فارس قرار بود با سخنرانی فرزاد صدری مدیر سایت خبر پارسی پایان بخش سخنان اهالی رسانه در این برنامه باشد،در آخرین لحظه با اهرم فشار برخی، نام استاد سیروس رومی جایگزین وی شدتا جمع حاضر استفاده بهتری از این پیشکسوت فرهیخته مطبوعات فارس ببرند.گذشته از اینکه همه جمع حاضر از بیانات استاد رومی نهایت استفاده را بردند اما پرسش اصلی اینجاست : مگر صدری چه می خواست بگوید که در مراسم روز خبرنگار به او که یک خبرنگار نسبتا پیشکسوت است تریبون داده نشد؟ آیا این فعال رسانه ای حامی دولت ممنوع البیان است؟در این رابطه اما چیزی به وی ابلاغ نشده است ولی انتظار می رفت، خبرنگاری که سال ها در این شهر و دیار زحمت کشیده و بارها نام شیراز و شیرازی ها را در عرصه اطلاع رسانی کشور زنده نگه داشته،حداقل در دولت تدبیر و امید نامش از لیست سخنرانان مراسم حذف نمی شد که اگر گردانندگان مراسم ندبیر به خرج می دادند سخنانش می توانست تجربه متفاوتی را در مراسم هایی از این دست رقم بزند.

انتشار متن سخنرانی فرزاد صدری می تواند دلواپسان قلم و بیان وی را دل آرام کند تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد!  

در ادامه متن سخنان این فعال رسانه ای می آید:

13

به نام خداوند بخشنده مهربان (صفاتی از خداوند که در ابتدای هر سوره تکرار می شود تا به ما یادآورکند بیش از آنکه قهار و جبار باشد رحمان و رحیم است)!

ن والقلم و ما یسطرون

جناب آقای استاندار! نیک می دانید که من یک خبرنگارم. امین مردم و پل ارتباطی آنها با شما.سالهاست که دردهای مردم را با سلاح قلم فریاد می زنم شاید صدای رسایش به گوش امثال شما برسد تا امیدوارباشم باری از دوش مردم نیازمند بردارم که البته از این مردم نجیب اغلب جز صفا و محبت و مردانگی و البته نیاز و نیاز و نیاز ندیده ام. بر همین اساس امروز هم نمی خواهم از مشکلات حرفه ام بگویم،از اینکه امنیت شغلی دارم یا ندارم. و البته به نظرم اغلب دوستانی که مدعی هستند امنیت شغلی ندارند،مزاح می کنند! پای صحبت مدیران نشستن و میرزا بنویسی آنها کردن و صرف ناهار و شام و دسر و میوه و سپس دریافت کارت هدیه،در کجای دنیا ناامنی محسوب می شود؟! حالا بگذریم از اندک خبرنگارانی که آرمان و رسالتشان را نه به ثمن بخس که به زرو سیم هم نمی فروشند.

جناب آقای استاندار!امروز هم می خواهم همچون ۳۶۴ روز دیگر از مردم بگویم که پیشوایم به من آموخت:مردم ولی نعمت ما هستند و مقام معظم رهبری نیز در فرازی زیبا فرمودند:  بزرگان اهل معرفت، ضمن تأکید فراوان به ذکر و عبادات و توکل، گاه خدمت به مردم را به عبادات دیگر ترجیح می دادند.

بر همین اساس روز خبرنگار را نیز بهانه می کنم تا از مردم بگویم که بزرگان ما نیز خدمت به مردم را گاه به عبادات دیگر ترجیح می دادند.

جناب آقای دکتر احمدی،استاندار محترم فارس!حتم دارم اکبر شریعت را می شناسید.همان نوحه سرای سال های ترکش و خون و خمپاره و مداح نوای ماندگار کربلا کربلا ما داریم می آئیم.شاید می دانید که او زنده است و احتمالا نمی دانید که کربلا منتظر اوست هنوز!

استاندار محترم!زیباترین واژه ها در نظر من به عنوان یک خبرنگار مسلمان، شهید و شهادت است اما قلمم عاجز است از دلاوران و رزمندگانی بگوید که توفیق شهادت نصیبشان نشد و حسرت واژه شهید بر دلشان ماند اما قرار نیست ما هم بغض شهادت را در گلویشان خفه کنیم وقتی حرم مولایشان حسین(ع) جایی برای خالی کردن بغضشان است! لذا اگر امروز قرار است از منِ خبرنگار تجلیل شود،اکبر شریعت را به آرزویش برسانید که کربلا منتظر اوست هنوز!

جناب آقای استاندار! اکبر آباد در چند قدمی دروازه قرآن،در جوار آب رکنی،تشنه آب است هنوز! مردمانش صبورانه بشکه های بیست لیتری آب را بر دوش حمل می کنند تا آبی بر صورت بزنند و گلویی تازه کنند!انصاف نیست همسایه آب رکنی باشی و بشکه بر دوش حمل کنی!

یکی از همین اهالی می گفت:شخصی که به نظر می رسد از رانت برخوردار بوده،انشعاب آبی گرفته و به همسایه ها هر انشعاب آب را  ۷۵ تا ۱۰۰ هزارتومان می فروشد!

آقای استاندار کجاست آن تدبیری که امید را به خانه های اهالی اکبر آباد و زیباشهر و پاسارگاد بیاورد؟! آبفا شیراز و بخشدار مرکزی تدبیر کنند و امید را در لوله های آب به خانه شهروندان ببرند!

اهالی نجیب همین منطقه ادعا می کنند بابت هرکدام از  ستون های برق معابر که در نزدیکی خانه آنها زده شده هر خانواده مبلغ ۵۰۰ هزارتومان پرداخت کرده است!مردم می گویند نخواستیم برق خانه هایمان رایگان باشد اما انتظار هم نداشتیم برای هر پایه برق معابر عمومی ۵۰۰ هزارتومان پول بپرداریم.

راستی گفتم برق،یادم به تیم فوتبال برق افتاد که نماد شهر شیراز بود .همان «نارنج» ی معروف که مردم بیشتر «بهار»ش را دوست داشتند!

وقتی فکر می کنم ذوب آهن و فولاد مبارکه سپاهان اصفهان،فولاد خوزستان،پیکان و سایپا نهران،تراکتور سازی و گسترش فولاد تبریز،نفت مسجد سلیمان و همه و همه تیم های فوتبال لیگ برتر و لیگ های یک و دو وابسته به دولت هستند،چرا فقط شیراز با صنعت نداشته اش باید پرچمدار فونبال خصوصی در ایران باشد! تیم فوتبال برق را به مادرش بسپارید آقای استاندار!

در پایان با یادآوری اینکه کاش یک خبرنگار زن هم در جمع سخنرانان این مراسم بود، به حرمت روز خبرنگار از شما تقاضامندم از توان خود استفاده کنید و سایت منتقد دولت یعنی سایت شیرازنا را رفع فیلتر کرده تا شعار زیبای زنده باد مخالف من نمود عینی پیدا کند که ما رقیب خود را مقتدر می خواهیم.

************

پ . ن

درادامه یاد آور می شویم که مقام معظم رهبری در فرازی اخلاقی فرمودند:«سر هرنکته کوچکی سخت گیری کردن نقطه مقابل مدارا است». سخنرانی  یک خبرنگار در روز پاسداشتش نکته بزرگی بود؟آن خبرنگار هر چقدر هم بد باشد در روزی که به نامش بود شایسته مدارا بود اگر ادعا می کنیم پیرو رهبری هستیم!

  امام صادق (علیه السلام ) در حدیثی نقل می کنند که در نوشته ای از رسول خدا (صلی الله علیه وآله وسلم ) آمده است : گردنکش ترین مردم در برابر خداوند کسی است که غیر ضارب خود را بزند … .و سئوال آخر ما این است که فرزاد صدری چه کسی را زده بود که او را زدند و می زنند؟! آیا پاسخ سال ها خدمت صادقانه به مردم و حرف دل مردم را زدن، زدن است؟!!صرف ۴ انتقاد که وظیفه ذاتی خبرنگار است باید او را از جامعه طرد کنیم؟آنها که ادعای مسلمانی دارند باید خوانده باشند که حسین (ع)،امام آزادگان فرمودند: کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند.

ناگفته پیداست که امثال فرزاد صدری نظامش را و مدیران نظامش را دوست دارد که اگر غیر از این بود پیوسته از آنها تعریف و تمجید می کرد! قرار دولت تدبیر و امید این نبود که خبرنگار لال بماند آقای استاندار!

7 دیدگاه برای “دلواپسان،دل آرام دارند!/ متن سخنان فرزاد صدری که اجازه بیان در روز خبرنگار نگرفت/شیرازنا را رفع فیلتر کنید،رقیب خود را مقتدر می خواهیم

 1. با سلام خدمت جناب آقای فرزاد صدری
  شما هم مثل ما به دنبال مطالبه گری هستید و ممنونیم
  از شما به عنوان یک خبرنگار خواستاریم که از رای که سال 90 مجلس به آقای ضرغم صادقی داده ایم دفاع کنید
  ما رای به دکتری که خود را از مردم معرفی کرد دادیم نه شخصی که پس از ورود به مجلس و با رانت مجلس 11مسئولیت برای خود گرفت
  شخصی که متواضع بود و حال جز مغرور ترین است
  کسی که می گفت مشکلاتتان را حل می کنم و لی حا لا جواب تلفن را هم نمی دهد . یعنی مشغال زیادش نمی نگذارد جواب دهد
  رسیدگی به مشکلات مردم احترام با رای آنها است ولی ما احترامی ندیده ایم
  وظیفه آقای ضرغام صادقی رسیدگی به مشکلات مردم حوزه انتخابیه خود است ولی ایشان فقط به دنبال منسب ها ،پست ها و حقوق های مختلف است
  لطفا مطلبی در نقد این مطلب ارائه فرمایید

   1. لطفا راه ارتباطی مشخص فرمایید تا کلیه اسناد و مدارک مسئولیتها ،پست ها وشغلهای آقای ضرغام صادقی با حقوق های چند ده میلیونی ایشان به خدمتتان ارسال شود

 2. با سلام خدمت مدیر محترم سایت:
  حسین فلاح زاده دبیر مجمع ولایتمداران شیراز در جلسه این مجمع با بیان اینکه در روز خبرنگار در شیراز اتفاق ناگواری را شاهد بودیم تصریح کرد عادت زشت و بد حذف سخنرانان جلسه به چه عنوانی صورت میگیرد اظهار داشت :در حالی که خبرنگار رسالت خود را بدون هیچ چشم داشتی از مسیولین انجام میدهد حتی به او اجازه نمیدهند که در روز خود مطالبات جامعه خبرنگار را به گوش همه برساند وی گفت: این رویه بسیار ناپسند هست که سخنران جلسه را حذف می کنند و خم به ابروی خود نمی آورند برخی حداقل یک مقدار با انصاف باشند این رفتارها مردم را از مسیولین دور میکند

  1. این حسین فلاح زاده قبلا هم لطفش به ما رسیده انسان با شرف و آزاده ای است از هر جناحی که باشد به افتخارش بلند می شویم

 3. فلاح زاده یکی از اصولگرایان معتدل در شیراز هست البته عملکرد بدی نداشته و افراطی نمیبینم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.