دعوت شورای هماهنگی جبهۀ اصلاحات فارس از عموم مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن

شورای هماهنگی جبهۀ اصلاحات فارس در بیانیه‌ای با گرامی داشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از مردم برای شرکت در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن دعوت به عمل آورد.

در این بیانیه که یک نسخه از آن در اختیار خبر پارسی قرار گرفته،آمده است :شورای هماهنگی جبهۀ اصلاحات با ابراز تاسف از اینکه عهده داران برگزاری راهپیمایی در سال های اخیر بدون توجه به وجه ملی این روز تلاش مضاعفی را برای مصادره آن به نفع یک جناح انجام دادند که ثمره‌ای جز تنزل مراسم از سطح ملی به جناحی نداشت، بر این باور است که  اگر چه حضور برخی محصورین و زندانیان سیاسی  که همواره دل در گرو انقلاب و نظام داشته‌ و دارند می‌توانست بر شکوه این راهپیمایی بیافزاید اما مطمئن هستیم که دل آنان با هرگونه حرکت وحدت آفرین ملت همراه است.

در ادامه این بیانیه آمده است :

در تاریخ هر ملتی روزهایی که در آن قاطبه ملت به حداکثر همدلی و هم جهتی رسیده باشند، عزیز و به یاد ماندنی هستند و در تاریخ ایران عزیز به راستی ۲۲ بهمن یکی از آن روزهاست که در فرهنگ انقلاب «یوم الله» نامیده می شوند.

۳۵ سال پیش در چنین روزی ملت همدل و یکپارچه در طلب آزادی و استقلال بنیان نظام استبدادی وابسته را برکندند تا بر ویرانه‌های نظام پادشاهی نظامی را بر پا کنند که با رأی مردم اداره شود.

شعار فراگیر «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» که در برگیرنده خواست و اراده یکپارچه ملت بود، بدرستی بیانگر همۀ جهت‌گیری و خواست آن انقلاب شکوهمند است.

انقلاب اسلامی ایران نقطه عطف بزرگی در تاریخ ملت ایران است که با اراده ملت شکل گرفت و به همین دلیل سالروز پیروزی آن فارغ از جهت‌گیری‌ها و جبهه‌بندی‌های پس از آن، و نیز عملکرد حاکمان و دولتمردان در برهه‌های مختلف یک روز ملی است و گرامی‌داشت آن در حقیقت یادآوری آن همدلی بزرگ ملی و رجعت به آن نقطۀ عطف است. این روز متعلق به همه مردم است و نه این جناح و آن جناح.

متأسفانه در سال‌های اخیر کسانی که عهده‌دار تدارک برگزاری راهپیمایی ۲۲بهمن بوده‌اند بدون توجه به وجه ملی این روز تلاش مضاعفی را برای مصادره آن به نفع یک جناح انجام دادند که ثمره‌ای جز تنزل مراسم از سطح ملی به جناحی نداشت.

خوشبختانه امسال، دعوت رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر روحانی از عموم ملت با هر سلیقه و فکر سیاسی برای شرکت در این مراسم، که در هنگام تجلیل هیأت دولت از مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی در آغاز دهه مبارکه فجر صورت گرفت، و تأکید بر لزوم وحدت‌آفرین بودن شعارها در راهپیمایی این روز در حقیقت تلاش برای بازگرداندن مراسم این روز به سطح و گستردگی شایسته آن است و به همین دلیل برخود لازم می‌دانیم به گرمی از آن استقبال کنیم.

شورای هماهنگی جبهۀ اصلاحات ضمن اعلام شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن از عموم ملت نیز دعوت می کند تا به طور گسترده در راهپیمایی این روز بزرگ شرکت کنند. با این امید که اصلاح در شیوه برگزاری مراسم این روز ملی و ایجاد فضای باز در آن برای شرکت همۀ ملت و شور و نشاط ناشی از آن مقدمه‌ای برای اصلاح در سایر عرصه‌هایی باشد که همه ملت باید در آن احساس آرامش و نشاط و مشارکت جویی داشته باشند.

درادامه این بیانیه آمده است ؛اکنون وقت آن است که پس از قدم بزرگ ملت در حماسه سیاسی ۲۴ خرداد و روی کارآمدن دولت تدبیر و امید قدم دیگری در جهت همگرایی ملی برداشته شود تا نشان داده شود که اگر به خواست و اراده مردم توجه شود آنان بیش از هر فرد و گروهی به فکر اعتلای کشور هستند و از منافع ملی پاسداری می‌کنند.

شورای هماهنگی جبهۀ اصلاحات فارس در بخش دیگری از این بیانیه آورده است :لازم است تأکید نماییم که راهپیمایی ۲۲ بهمن متعلق به هیچ گروه و جناحی نیست و شرکت ما در آن با اهداف زیر صورت می‌گیرد:

۱- تأکید مجدد بر شعارهای اصیل انقلاب اسلامی که در آن زمان موجب یکپارچگی ملت شده بود از جمله «الله اکبر»، «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» و «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی»

۲- تجلیل از شهدای گرانقدر انقلاب و تجدید میثاق با آرمان‌های اصیل آنها

۳- تجلیل از امام خمینی رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی که در جریان انقلاب و پس از آن از پشتیبانی قاطع ملت برخوردار بود، مردم را ولی‌نعمت مسئولین کشور می‌دانست و تا پایان عمر شریف خود از این پشتیبانی بهره مند بود. متأسفانه رسانه ملی و برخی دستگاه‌های تبلیغاتی رسمی کشور در سالهای اخیر با برخورد گزینشی و سوءاستفاده از برخی بیانات امام، که در شرایط خاصی طرح شده بود، همپای کسانی که از اساس انقلاب، اسلام و نظام را قبول نداشته و ندارند در ملکوک کردن چهره امام، بخصوص نزد جوانان، ایفای نقش کرده‌اند. ما خواستار زدودن این زنگارها از چهرۀ نورانی امام(ره) هستیم.

۴- حمایت از کیان کشور و تمامیت ارضی و منافع ملی و مبانی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، و در این راستا حمایت از تلاش های صورت گرفته در سطح بین‌الملل برای خروج کشور از بحران در روابط با سایر کشورها.

۵- تأکید بر اجرای هه جانبۀ قانون اساسی به عنوان میثاق ملی. بدیهی است حمایت از جایگاه رهبری و ارکان نظام همپای حمایت از حقوق ملت مورد توجه است و تأکید می‌نماییم همه اصول قانون اساسی محترم بوده و توجه به هیچ اصلی نباید موجب بی توجهی به سایر اصول گردد.

شورای هماهنگی جبهۀ اصلاحات فارس دربخش دیگری از  این بیانیه از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که متولی برگزاری راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن است خواسته است  که از وارد کردن هرگونه تمایلات و منویات جناحی و برخوردهای افراطی در شکل مراسم و راهپیمایی و محتوای شعارها، پلاکاردها و نیز قطعنامه راهپیمایی پرهیز کند و  از صدا وسیما نیز درخواست کرده  که در دعوت از مردم به شرکت در راهپیمایی، آنها را دسته‌بندی نکرده و از چهره‌های محبوب ملی برای این منظور استفاده کند،همچنین اخبار و تصاویر راهپیمایی ملت را به گونه ای منعکس کند که بیانگر واقعیت باشد و نه تمایلات برخی گردانندگان آن دستگاه.

دربخش پایانی این بیانیه آمده است :شورای هماهنگی جبهۀ اصلاحات به سهم خود از مردم شرکت کننده در راهپیمایی تقاضا دارد اجازه ندهند افراطیون و تفرقه‌افکنان یکپارچگی این مراسم ملی را از بین ببرند. راه مقابله با این غوغاسالاران بی‌اعتنایی به آنها و عبور با متانت از کنار آنان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.