خانه » اخبار ویژه » دست داعش به کربلا نمی‌رسد + نقشه

دست داعش به کربلا نمی‌رسد + نقشه

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=6891

خبر پارسی – امنیت عراق بویژه در شهرهای امامان شیعه، با وجود تسلط داعش بر برخی شهرهای این کشور، تأمین است و موضوع داعش چندان نگرانی مردم نیست.

خبرآنلاین با این مقدمه آورده است: برای بسیاری از زائران ایرانی و خانواده‌های آنها در زمان سفر به عراق برای شرکت در راهپیمایی اربعین، سوال این است که در شرایطی که داعش در بخشی از کشور عراق حضور دارد، آیا امنیت زائران اربعین تأمین است؟

حتی برای بسیاری در ایران هنوز مشخص نیست که داعش دقیقاً در چه جغرافیایی در حال جنگ با مردم عراق است. جستجوی میدانی و صحبت با مردم عراق نشان می‌دهد که در شهرهای نجف و کربلا اصولاً موضوع هجوم داعش برای مردم از اهمیت بالایی برخودار نیست. از طرفی وجود لایه‌های امنیتی فراوان در ورودی شهر نجف و بویژه کربلا موجب شده است موضوع حمله احتمالی داعش به عتبات مقدسه عراق منتفی باشد.

شهر

وضعیت

شهر الانبار

نصف این شهر در اختیار گروهک داعش است

موصل

کل این شهر در اختیار عوامل داعش است

صلاح‌الدین و تکریت

جنگ تن به تن بین نیروهای عراقی و داعش وجود دارد

عوامل محلی به خبرنگار اعزامی خبرآنلاین به عراق گفته‌اند که حضور داعش در شهر موصل در استان نینوا، استان الانبار و شهرهای تکریت و صلاح‌الدین رودرو است.

تصویر گرافیکی که در زیر آمده است نیز هم نشان‌دهنده جغرافیای حضور داعش در کشور عراق است که اغلب در مناطق اهل سنت است.

۱۴۱۸۱۹۳۳۳۷۴۴۳_۱۴-۱۲-۹-۱۵۳۴۲۵۰۴

فاصله الانبار با ورودی‌های کربلا بیش از ۴۰ کیلومتر است که این فاصله با وجود لایه‌های امنیتی بالای موجود برای محافظت از این شهر، جای چندانی برای نگرانی درباره امنیت کربلا و نجف را بوجود نمی‌آورد.

1 دیدگاه

  1. گاگول! الانبار شهر نیست، استان است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme