در دیدار وزیر امور خارجه فنلاند با شهردار شیراز، عنوان شد:/ساخت موزه هنرهای زیبای شیراز با همکاری معماران فنلاندی

خبر پارسی – در دیدار وزیر امور خارجه فنلاند با شهردار شیراز از ساخت موزه هنرهای زیبای شیراز با به کارگیری طرحی از معمار شهیر فنلاندی «آلوار آلتو» و همکاری معماران برجسته ایرانی و فنلاندی خبر داده شد.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل شهرداری شیراز، وزیر امور خارجه فنلاند در این دیدار، گفت: شیراز یکی از بزرگ‌ترین شهرهای فرهنگی و تاریخی جهان است.

«ارکی تیومیویا » افزود: در بازدیدی که از دانشگاه علوم پزشکی و آزمایشگاه سرطان‌شناسی داشتم، پیشرفت‌های ایران در زمینه سلول‌های بنیادی را قابل توجه دیدم.

وی ادامه داد: خیلی خوشحال می‌شویم که دو کشور، ارتباطی فراتر از آنچه امروز هست با یکدیگر داشته باشند.

تیومیویا اضافه کرد: من جنبه‌های متعددی برای همکاری دو کشور ایران و فنلاند در زمینه‌های فرهنگی و آموزشی می‌بینم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دیگر دلایل سفر ما به شیراز پیگیری بحث احداث موزه‌های هنرهای معاصر شیراز است؛ بدین سبب که در سال ۱۹۷۰ میلادی موزه هنرهای زیبا در فنلاند راه‌اندازی شد و «آلوار آلتو» مشهورترین معمار فنلاند طرحی برای موزه هنر شیراز داده است و اکنون خوشحال می‌شویم که این اتفاق در شیراز بیفتد.

وزیر خارجه فنلاند تصریح کرد: با توجه به گروه آرشیتکتی که برای این منظور گرد آمده ساخت موزه‌ای خوب در شیراز ممکن است.

تیومیویا با بیان این که مشتاق هستیم که مطالعات این پروژه انجام شود، بیان کرد: احداث این موزه باید به دست مهندسان ایرانی اتفاق بیفتد؛ اما ما می‌توانیم مطالعات آن را در فنلاند انجام دهیم و گروهی از معماران خود را در اختیار ایران قرار دهیم.

ساخت موزه هنرهای زیبا مورد حمایت ما است

شهردار شیراز نیز در این جلسه، اظهار داشت: اگر چه موضوع موزه هنرهای زیبا نخستین بار است که در این سطح مطرح می‌شود اما هر پروژه‌ای که ارتباط بین مردم شیراز و فنلاند و به ویژه شهر هلسینکی را تأمین کند، مورد حمایت قرار می‌دهیم.

علیرضا پاک فطرت افزود: سفر وزیر خارجه کشور فنلاند می‌تواند باعث توسعه روابط بین دو کشور شده و افزایش بازدید گردشگران از شیراز را در پی داشته باشد.

مدیر ارشد شهری شیراز تصریح کرد: تبادل فرهنگی بین شهرها می‌تواند ارتباط بین ملت‌ها را نزدیک ساخته و آرامش و صلح بیشتری را در جهان رقم زند.

2 دیدگاه برای “در دیدار وزیر امور خارجه فنلاند با شهردار شیراز، عنوان شد:/ساخت موزه هنرهای زیبای شیراز با همکاری معماران فنلاندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.