حال و روز مدیران کاربلد فارس/ابوعلی سیناهای تزریقاتچی!

خبرپارسی-شیخ اجل سعدی بزرگ می فرماید:

گرت مملکت باید آراسته / مده کار ُمعظم به نوخاسته

سپه را مکن پیشرو، جز کسی / که در جنگها بوده باشد بسی

به خُردان مفرمای کار دُرشت / که سندان نشاید شکستن به مُشت!

حکایت فارس و برخی مدیران محجوب اما کاربلدش را می توان در این ابیات سعدی جست.مدیرانی کارآزموده و کاربلد که حالا به جای بهره گیری از تجارب ذیقیمت شان در حکم ابوعلی سیناهایی هستند که به جای انجام امور مهم، سمت تزریقاتچی را به آنها سپرده اند!

افسوس!امروزه کافی است سری به اداره ثبت احوال فارس بزنید تا اوج درایت و بهره گیری از تجارب یکی از مدیران را به عینیه ببینید.حیدر اسکندپور که سابقه شهرداری و فرمانداری بوشهر و شیراز را هم در کارنامه دارد به یمن تدبیر دوستان به اداره ثبت احوال- محل اصلی فعالیتش – برگشته اما از ساده ترین احترام بایسته برای چنین مدیری هم محروم است. مدیری که نه میز دارد و نه صندلی و تو گویی فردی طرح کادی را به آنجا فرستاده اند تا دوران کارآموزی اش سپری شود!

آنهایی که چنین رفتاری را پیشه کرده اند کاش می دانستند آنچه امروز دارند و برایشان آرزو بوده برای امثال اسکندرپور خاطره است.کاش می دانستند قدر دانستن بزرگانی اینچنین، احترام به خود است وگرنه «سنگ بد گوهر اگر کاسه زرین شکند/ارزش سنگ نیفزاید و زر کم نشود» افسوس و صد افسوس که به جای امثال اسکندرپور کسانی برخی امور را بر عهده گرفته اند که در باب آنها ننوشتن بهتر است.اینجا برای شکستن سندان، مشت ها را فعال کرده اند!

نوشتن بیش از این در این باره شاید خاطر خود او را هم مکدر سازد اما به راستی آنهایی که شاهد این ماجرا هستند چه تصوری داشته و دارند؟با کدام متر و معیار چنین رفنارهایی را باب کرده اند؟برای بزرگ شدن لازم نیست صندلی را از زیر پای دیگران بکشی تا او بیافتد و هم قد شما شود.حاشا به شما و رفتارهایتان.

9 دیدگاه برای “حال و روز مدیران کاربلد فارس/ابوعلی سیناهای تزریقاتچی!

 1. حاشا به شما و رفتارهایتان…
  احسنت بر خبر پارسی واقعا آدم از رفتار مدیران ارشد استان باز می ماند.خیلی مسخره است که یه نیروی پیشکسوت وزارت کشوری رو حتا صندلی ندادند! آخه یکی نیست بگه اسکندر پور رو تو استانداری معاونت ندادین خب ندادین حداقل از تجربه اش تو استانداری استفاده می کردین یا مشاور عالی می ذاشتینش.آقای استاندار والله کسی بد شما رو نمی خواد اما شما هم بد کسی نخواه !وقتی جمهوری اسلامی با نیروهای با سابقه اش اینجور رفتار می کنه خدا به فریاد ما جوون ها برسه …

  1. ببخشید مگه مدیرکل ثبت احوال فارس پسر آقای نعمتی )مدیر روابط عمومی استانداری در زمان انصاری لاری )نیست؟ خوب به باباش که هم پیاله انصاری لاریه بگید تا بچه شو ادب کنه

 2. اسکندر پور تنها نیست .امثال قاسم مرادی،شورانگیز و حتی حاجات نیا هم معلوم نیست کجا هستند و چه می کنند آن وقت یک فرد بازنشسته شده مصدر امور و اوست که تصمیمات را می گیرد!!!یکی نیست بگوید آخه دوستان بزرگواران رسم دوستی این نیست….
  خبر پارسی لطفا از دیگران که نیستند هم بنویسد

 3. 1 – چی شده سایت محترم یاد اسکندر پور افتاده؟ مگه خبریه اقای صدری؟!!!!!
  2- همگی دیدیم وقتی صحبت از مدیریت ایشان برای منطقه پارس جنوبی شد بوشهری ها چه قدر بر طبل بومی و غیر بومی کوبیدند ونامه نگاری کردند با وزیر و ریس جمهور …… که وا ویلا ما مدیر غیر بومی نمی خواهیم.
  3- اما ما استان فارسی ها : مدیران غیر بومی در استان مان بر صندلی مدیر کلی اداراتمان مینشینند ( فرهنگ و ارشاد، هلال احمر،……اکنون هم که معاون سیاسی و امنیتی در راه است) هچ کس وهیچ سایت خبری وعلی الخصوص خود شما یادتان به اسکندر پور ، دیگری ودیگری نیست که بگویید وبنویسید استاندار محترم در فارس مدیرانی کاربلد امثال اسکندر پور و….
  و یا حتی قوی تر از ایشان بسیارند چرا غیر بومی ؟
  4 – اقای صدری امروز اگر ساکت ماندید فردا دوباره باید مطلب بزنید : که فلانی در فلان جا جایگاه ندارد.

  1. خبر پارسی از همون روزهای اول ایشون رو به عنوان معاون برنامه ریزی به استاندار پیشنهاد داد شاید شما خواننده تازه سایت ما باشین

   1. سردبیر محترم خبر پارسی
    با سلام و احترام
    1- اینجانب تقریبا هر روز سایت خبر پارسی را مطالعه میکنم چون در استان ما این سایت از محدود خبرگزاری های همسو با حامیان دولت میباشد.عملکرد شما وموضع گیریهایتان در اغلب موارد قابل دفاع است (علوم پزشکی، برق ، ….)البته از نظر شکل بندی وسرعت اطلاع رسانی و بعضی از موارد دیگر شاید بتوان بهتر عمل کرد که این موضوع به نظر شما برمیگردد.
    2- سردبیر محترم از قدیم گفته اند: خود کرده را … وشاید بهتر باشد بگوییم : خودم کردم که ….. تقریبا همه میدانند که انتصاب استاندار محترم با حمایت همه جانبه مراد جناب اسکندر پور وامثال ایشان منصوب شد در حالی که گزینه های شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب استان اقایان انصاری لاری و امیری بودند ولی اقایان در ان موقع هیچ احترامی به نظر شورا نگذاشتند که نتیجه ان شد منزوی شدن مدیران خوب و کاربلدو همچنین حامیان دولت در استان همچون اقای اسکندر پور ودیگران
    3- در مطلب اول هم عرض کردم علاقه استاندار به مدیران غیر بومی وسکوت امثال خبر پارسی صندلی را از زیر پای مدیران خوب بومی میکشد ،چه کسی بهتر از اسکندر پور و امثال ایشان.

   2. ما تقریبا یک مجله خبری هستیم با رویکرد تحلیلی و فرهنگ سازی در حوزه های مختلف / در مورد مهندس اسکندرپور هم باید بگویم ایشان انسان سلیم النفس و اخلاق مداری است /تا آنجایی که من اطلاع دارم به استاندار و تصمیمات او احترام می گذارد ما هم استاندار را دوست داریم و به ایشان علاقمندیم و احترام می گذاریم اما معتقدیم یک یار منتقد بهتر از یک دوست در لباس خرس است / اگر شما از اسکندر پور یک عکس در اینترنت دیدید من به شما جایزه می دهم هیچوقت دنبال شهرت نبود و مسئولیت را گدایی نکرد …

   3. سردبیر محترم با سلام مجدد
    1- فکر نمیکنم در نوشته های حقیر سخنی درباب چهارچوب شخصیتی شخص آقای مهندس اسکندرپور امده باشد که جنابتان
    از حسن اخلاق ایشان مینویسید.
    2- چه کسی در استان باید حرمت مدیران خوب وکاربلد رانگه دارد؟ وقدر ابوعلی سیناها را بداند تا تزریقاتچی نشوند؟
    3- سخن دیگر بنده این است : شما که رویکردتان فرهنگ سازی است در تلاش باشید که فرهنگ خوب استفاده از مدیران
    خوب ، همسوبا دولت ، با تجربه ، سلیم النفس ، اخلاق مدار ، ابوعلی سیناهایی که مسولیت را گدایی نمکنند و دنبال شهرت نیستند و درعین حال بومی استان هم هستند فراموش نشود

 4. باسلام مدیران دولت قبل هنوز درتلاش پوشش دادن به نیروهای احمدی نژادهستند،مشفقیان،نعمتی ثبت احوال،عشایری،فیروزآبادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.