تیم ملی فانکشنال فیتنس ایران به مسابقات جهانی ۲۰۲۳ نروژ اعزام می‌شود

دبیر فدراسیون آمادگی جسمانی ایران از اعزام ورزشکاران تیم ملی این رشته ورزشی به مسابقات جهانی نروژ ٢� ٢٣ در آذرماه امسال خبر داد.

مظفر علی شائی بعدازظهر امروز در نشست خبری در شیراز با اعلام این خبر اظهار داشت: اردوی انتخابی تیم ملی فانکشنال فیتنس ایران جهت اعزام به مسابقات جهانی در کلانشهر شیراز با حضور ٣٢ ورزشکار مرد و ١٧ ورزشکار زن برگزار شد.

وی برگزاری این اردو در فارس را نشان از هماهنگی و تعامل سازمانی و بین سازمانی در این استان ذکر و تصریح کرد که فارس می‌تواند در ابعاد بین‌المللی و جهانی نیز میزبان باشد.

دبیر فدراسیون فانکشنال فیتنس ایران در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در حوزه ورزش فرصت‌های نهفته در بعد قهرمانی و حرفه‌ای مشاهده می‌شود که با تمرکز بر آن‌ها می‌توان به سلامت جامعه کمک کرد، خاطرنشان کرد: فدراسیون آمادگی جسمانی یکی از ضرورت‌های کشور بود که از فدراسیون همگانی جدا و مستقل شد و اکنون یکسال از عمر آن فدراسیون می‌گذرد.

علی‌شائی با بیان اینکه ساختار این فدراسیون را تشکیل و معرفی آمادگی جسمانی را در دستور کار قرار دادیم.
تصریح کرد که اکثر مردم ایران از آمادگی جسمانی ضعیفی برخوردار هستند.

وی همچنین با تاکید بر ارتقای سطح آمادگی جسمانی، خواستار برنامه ریزی وسیع برای افزایش سطح تندرستی و آمادگی جسمانی شد تا به همان نسبت انواع بیماری‌ها و ورودی به بیمارستان‌ها کاهش پیدا کند.

دبیر فدراسیون فانکشنال فیتنس ایران اضافه کرد: این فدراسیون در حوزه تندرستی و حوزه تخصصی فعال است، گفت: در حوزه تندرستی چشم انداز این است که به انحاء مختلف، مردم به یک دانش در آمادگی جسمانی برسند. در راستای همگانی کردن آمادگی جسمانی، نخستین راهبرد ما توسعه دانش و نگرش عامه مردم نسبت به فعالیت‌های ورزشی است که در این راهبرد همه رسانه‌ها نقش آفرین هستند.

علی‌شائی با بیان اینکه در حوزه اصلاح نگرش به فعالیت‌های ورزشی نیز نرم‌های جهانی تندرستی ترجمه شده‌اند که در قالب انیمیشن‌ها به مردم معرفی خواهد شد، گفت: معتقد به توسعه دانش ورزشی بین مردم هستیم. در بعد قهرمانی نیز به دنبال معرفی رشته‌ها هستیم. ٢٧ انجمن کمیته با ما همکاری می‌کنند که در برخی ابعاد ملی و برخی از ابعاد جهانی دارای رویداد هستند.

علی‌شائی همچنین از برگزاری المپیاد رشته‌های تحت پوشش فدراسیون آمادگی جسمانی در هفت رشته از ۱۶ تا ۲۰ مهرماه خبر داد و گفت: بانوان در این رویداد در هفت رشته و مردان در ۴ رشته حضور دارند.

وی با تصریح بر این نکته که ورزش قطعاً به سمت همگانی شدن پیش خواهد رفت، گفت: ورزش، معجزه است که امید است به درک معنایی این معجزه برسیم.

دبیر فدراسیون آمادگی جسمانی ایران ابراز امیدواری کرد که نشاط اجتماعی، سلامت، پویایی و انسجام حاصل از ورزش در همه کشور تسری پیدا کند.

ندا مطلبی، نائب رئیس فدراسیون آمادگی جسمانی نیز در بخش دیگری از این نشست بیان کرد: ٨٣ درصد جمعیت این فدراسیون را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: با همکاری معاونت امور بانوان وزارت ورزش و جوانان دو طرح پایش و تربیت مربیان تخصصی آمادگی جسمانی را اجرایی و در این راستا از ۵ رشته المپیکی به صورت پایلوت شروع کردیم.

دکتر عسگر آزادیان، مسئول انجمن فانکشنال فیتنس ایران نیز در ادامه این نشست بیان کرد: فانکشنال فیتنس هم در دنیا و هم در ایران وزرشی جدید است و اکنون ٧۵ کشور عضو فدراسیون فانکشنال فیتنس هستند و کشور‌های عضو نیز دارای فدراسیون ملی هستند.

وی با بیان اینکه همه ورزش‌ها دارای فانکشنال هستند، چرا که خود یک ورزش کاملی است و می‌تواند به همه ورزش‌های مختلف در ابعاد قهرمانی، همگانی و … کمک کند، افزود: تیم ملی فانکشنال فیتنس قرار است در دهه اول آذرماه به نروژ با سه ورزشکار زن و سه ورزشکار مرد برای نخستین بار شرکت کند. احتمال دعوت از دو ورزشکار مرد و یک ورزشکار زن دیگر نیز وجود دارد.

آزادیان ضمن تقدیر از میزبانی استان فارس اعلام کرد که ٣٢ ورزشکار از ١٣ استان در بخش مردان و ١٧ ورزشکار از ٩ استان در بخش زنان در اردوی انتخابی تیم ملی شرکت کردند.

پویا کوهی، مربی تیم ملی فانکشنال فیتنس ایران نیز در این نشست بیان کرد: در حوزه مهارت محور و قهرمانی فعالیت‌ها رصد و تلاش شده تا بهترین‌ها را معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه در اردوی انتخابی تیم ملی، سنجش‌های مختلفی از ورزشکاران انجام و تست‌هایی در دستور کار قرار گرفت که در شمار استاندارد‌ها و کلاس جهانی بود، عنوان کرد: در این حوزه جای کار زیاد است، اما از طرفی در زمان اندکی که سپری شد، پیشرفت‌های قابل توجهی انجام شده است.

کوهی با بیان اینکه فانکشنال فیتنس، ورزشی مناسب همه اقشار جامعه است، گفت: از تمام استان‌ها خواستیم که افراد برتر را برای رویداد انتخابی تیم ملی معرفی کنند که از بین ٣٢ ورزشکار مرد سه ورزشکار و بین ١٧ ورزشکار زن هم ٣ ورزشکار انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه این مسابقات در شش رویداد اصلی بین ورزشکاران سنجش شد که سطح بسیار بالایی از نظر فنی داشتند، ابراز امیدواری کرد که شاهد اهتزاز پرچم کشور در میادین بین‌المللی باشیم.

محمدجواد کشاورز، سرپرست هیات آمادگی جسمانی استان فارس نیز در این جلسه بیان کرد: طی سه روز میزبان اردوی تیم ملی فانکشنال فیتنس ایران جهت اعزام به مسابقات جهانی نروژ ٢� ٢٣ بودیم. ١١ نفر از مجموع ورزشکاران حاضر در این اردو از هیات آمادگی جسمانی فارس بود.

کشاورز اضافه کرد: مبنای هیات آمادگی جسمانی استان فارس را بر آموزش محوری گذاشته‌ایم که در همین راستا ١۵ دوره مربیگری در رشته ٢٧ رشته برگزار شده است. چهار دوره مربیگری به صورت تئوری نیز برگزار شده و سه رویداد تئوری مربیگری هم در دست اقدام است.

وی؛ برگزاری چهار سمینار آنلاین و سه دوره داوری را از دیگر اقدامات انجام شده در هیات ورزشی متبوع اعلام کرد.

کشاورز با اشاره به راه‌اندازی نخستین سمپوزیوم آمادگی جسمانی تناسب اندام با حضور ۳۰۰ نفر از مربیان جنوب کشور در فارس، از راه‌اندازی نخستین آکادمی آمادگی جسمانی با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان در آینده‌ای نزدیک خبر داد. همزمان با برگزاری اردوی تیم ملی فانکشنال فیتنس ایران، نخستین نشست هم اندیشی هیات‌های آمادگی جسمانی جنوب کشور در شیراز نیز برگزار شد.

خداجو، معاون اداره کل ورزش و جوانان فارس نیز از رشته فانکشنال فیتنس به عنوان یکی از ستون‌های اصلی سایر رشته‌های ورزشی یاد کرد و گفت: این رشته برای دیگر رشته‌های ورزشی، حائز اهمیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.