خانه » اخبار ویژه » تحلیل خبر پارسی از انتصاب فرماندار جدید جهرم: هیچ قانون نوشته و یا نا نوشته ای نمی گوید سرپرست موقت یک دستگاه اجرایی الزاما باید مدیر همان دستگاه شود/فرماندار جدید جهرم دانشجوی دکتری مدیریت استراتژیک و از مدیران زمان رئیس دولت اصلاحات است

تحلیل خبر پارسی از انتصاب فرماندار جدید جهرم: هیچ قانون نوشته و یا نا نوشته ای نمی گوید سرپرست موقت یک دستگاه اجرایی الزاما باید مدیر همان دستگاه شود/فرماندار جدید جهرم دانشجوی دکتری مدیریت استراتژیک و از مدیران زمان رئیس دولت اصلاحات است

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=8134

خبر پارسی – انتصاب فرماندار جدید جهرم در حالی با حاشیه هایی توام شده که اخلاق سیاسی و رسانه ای پای اختلاف نظرهای سیاسی ذبح می شود!
به گزارش خبر پارسی در حالی که هیچ قانون نوشته و یا نا نوشته ای نمی گوید که سرپرست موقت یک دستگاه اجرایی الزاما باید مدیر همان دستگاه شود،سرپرست سابق فرمانداری جهرم در حالی با رسانه های مختلف گفت و گو می کند و عامل برکناری اش را حادثه شیراز می داند که اساسا این شخص استاندار بود که این عضو اسبق شورای شهر کنار تخته را از تهران به شیراز آورد و مدیر کلی امور اجتماعی استانداری را به وی سپرد.
استاندار فارس سپس او را تا انتخاب فرماندار بعدی جهرم به عنوان سرپرست فرمانداری معرفی کرد تا حق مطلب را در باره او ادا کرده باشد.
حجت اله رضایی که مدت ها سردبیر مناظرات صدا و سیما بود و مدتی نیز به عنوان مسئوول دفتر علی مطهری خدمت کرده توسط سید محمد احمدی از تهران به شیراز فراخوانده شد و حالا که استاندار برای فرمانداری جهرم به یک گزینه اصلاح طلب رسیده روا نیست که او به همراه برخی سایت های نزدیک به اصلاح طلبان برکناری اش را به حادثه شیراز ربط دهند.به قول استاندار فارس فردا اگر یک کامیون هم در خرم آباد تصادف کرد دلیلش را حمله به علی مطهری عنوان می کنند!
هیچکس حادثه تلخ اسفند ماه سال ۹۳ در شیراز و علی مطهری را تایید نمی کند اما روا نیست اگر برف هم بر قله دماوند نبارید بگوئیم ردپای حادثه شیراز و حمله به علی مطهری در جریان نباریدن برف بر قله دماوند پیداست!
تمام شواهد و قرائن حاکی از این است که استاندار با اعتماد و یقین رضایی را به شیراز آورد و بر همین اساس او را به سرپرستی فرمانداری جهرم گماشت آیا رواست حالا که حکم شخص دیگری را (که اتفاقا سابقه مدیریت در دوران رئیس دولت اصلاحات را در کارنامه دارد) برای فرمانداری جهرم زده اند استاندار را متهم کنیم که حادثه شیراز در فرماندار نشدن آقای رضایی نقش داشته؟ اگر رضایی در روز حادثه در کنار علی مطهری بوده احمدی زاده مدیر کل امنیتی استانداری هم در کنار علی مطهری بوده است.چرا آقای رضایی با تکیه بر تجاربش در صدا و سیما موج سازی رسانه ای می کند و با استفاده از جو مثبت مردم در دفاع از علی مطهری اتمام دوره سرپرستی اش (ونه برکناری) را برای جلب توجه به حادثه شیراز ربط می دهد؟
فرماندار جدید جهرم سابقه شهرداری این شهر را دارد و مدیر سد سلمان فارسی در دوره رئیس دولت اصلاحات بوده و دانشجوی دوره دکتری مدیریت استراتژیک است اما گفته می شود حجت الله رضایی مسئوول دفتر علی مطهری بوده است کفه کدام یک سنگین تر است؟ اتفاقا اگر نقدی بر استاندار وارد است انتخاب رضایی برای فرمانداری جهرم است.خاطرم می آید وقتی برخی دوستان اصلاح طلب به این انتخاب استاندار معترض شدند دوستان استانداری به نقش کوچکی که رضایی در یکی از ستادهای رئیس دولت اصلاحات داشت اشاره می کردند! چرا حالا باید دوستان ما مشکلشان را با استاندار به گونه ای دیگر بیان کنند؟اخلاق سیاسی و رسانه ای کجا رفته است؟
سید محمد احمدی درباره ی دلیل ادعا شده در برکناری آقای رضایی به سایت جماران گفته است: این ادعای بی ربط است. ایشان ۱۱ ماه سرپرست این فرمانداری ویژه بودند که از ۷ ماه قبل، قرار بر تغییر آقایی رضایی بوده است و قرار بر این بود که ایشان به عنوان یک مدیر کل ستادی به استانداری فارس بیایند که این اتفاق نیفتاد و ایشان قبول نکردند و شاید توقع داشتند که وی را به عنوان استاندار منصوب کنند! وظیفه ی ما در نظام جمهوری اسلامی ریشه دار کردن اخلاق اسلامی ست و اینکه هر کسی هرچه دلش می خواد بنویسد بی اخلاقی است.
وی درباره ی ارتباط عزل رضایی به حوادث شیراز گفت: عزل ایشان هیچ ربطی به حادثه ی آقای مطهری در شیراز ندارد و این حرف بی پایه است و خود ایشان بهتر از هرکسی می دانند که این جابجایی ربطی به حوادث شیراز ندارد. می ترسم که در روزهای آینده یک کامیون هم که در خرم آباد تصادف می کند بگویند به خاطر آقای مطهری و حوادث شیراز بوده است. در کل نباید این اتفاق را به مسائل پیش آمده برای آقای مطهری مرتبط کرد و من از همه خواهش می کنم که اسم آقای مطهری را برای هر اتفاقی یدک نکشند.
وی درباره ی دخالت نمایندگان مجلس در امور دولت گفت: این کار اشتباهی است. قوه ی مجریه و مقننه هرکدام وظایفی دارند که باید به آن بپردازند. نماینده جهرم نیز باید پاسخگوی سئوالات آقای رضایی باشد.
موسوی مشاور عالی استاندار فارس نیز معتقد است: درخواست مردم شهرستان جهرم طی چند سال گذشته حضور یک فرماندار بومی در این منطقه بوده که استانداری فارس پس از بررسی گزینه های مختلف یکی از مدیران کل استانداری که بومی شهرستان جهرم و سابقا شهردار جهرم بوده است برای این پست به وزارت کشور پیشنهاد داد.
خبر پارسی برای آقای رضایی در مسئوولیت جدید آرزوی توفیق دارد و از ایشان می خواهد از حادثه شیراز به عنوان یک ابزار تبلیغاتی به نفع خود بهره نگیرد که دل همه مردم شیراز از این حادثه چرکین شد تا جایی که رئیس جمهور در سفر خود به شیراز در اشاراتی معنا دار گفت:شیرازی ها به فرزند شهید مطهری حمله نمی کنند.جمله رئیس جمهور که تمام شد ظریفی گفت لابد کازرونی ها به مطهری حمله کردند! اتفاقا آقای رضایی شما کازرونی بودید و در کلانتری محافظ مطهری بودید!

3 دیدگاه

  1. از خبر پارسی بعید بود؛ فکر کنم باید فاتحه خبرپارسی رو هم بخونیم کم کم…

  2. آقای محترم . ما که جهرمی هستیم می دانیم که آقای صحراییان اصولگرای دو آتشه است وامروز در لاک اصلاح طلبی رفته ولی برای ما آنقدر مشخص است مثل اینکه شتر مرغی است که سرش را زیر برف کرده است

  3. دوست و همکار

    آقای صدری عزیر شما دیگه چرا؟ چطور می تونید فشارهای نماینده جهرم که درب وزارت کشور رو از پاشنه کنده تا فرماندار جهرم تغییر کنه رو نادیده بگیرد اون هم به جرم زیربا نماینده نرفتن برای انتصاب فرد مورد نظر برای پست معاونت سیاسی. چطور آقای نماینده روی پست معاونت سیاسی فقط تاکید داره؟ ایشون جز برای مدیریت انتخابات آتی دلیل دیگه می تونه واسه این کار داشته باشه. همین امروز آقای کدخدا پور معاون سیاسی با روزنامه افسانه مصاحبه کرده و گفته که دلیل برکناری اختلاف با نماینده جهرم بوده. اینکه گفته بشه چون نماینده و فرماندار با هم کنار نمی آمدن و ما فرماندار را برکنار کردیم عذر بدتر از گناه است. می دونید نتیجه عدم حمایت دولت از نمایندگانش در شهرستان ها چی میشه. اینکه فرماندار از ترس اینکه مورد غضب نماینده قرار نگیره مجبوره باهاش تعامل کنه و هرچی گفت بگه چشم و اونوقته که فرماندار میشه نماینده نماینده شهرستان در شهرستان نه نماینده دولت در شهرستان. بهتره به جای پاک کردن صورت مساله و محکوم کردن آقای رضایی سرپرست سابق و اینکه استاندار اون رو از کجا به اینجا آورده به عمق فاجعه بپردازی، جایی که نماینده مجلس تصمیم می گیرد چه کسی باید نماینده دولت (بخوانید نماینده خودش) در شهرستان باشد نه دولت.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme