خانه » اجتماعی » تأکید شهردار: کرامت انسانی در فعالیت های عمرانی جاری باشد

تأکید شهردار: کرامت انسانی در فعالیت های عمرانی جاری باشد

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=15788

خبرپارسی – شهردار شیراز ضمن تاکید بر بهسازی بافت شهری در مناطق حاشیه ای شیراز، گفت: در فعالیت های عمرانی کرامت انسانی مد نظر و جاری باشد

حیدر اسکندرپور در دیدار با شهردار و کارکنان شهرداری منطقه ۱۱ گفت: در بذخی مناطق شیراز به دلیل الحلق ردستاهای حاشیه ای بافت شهری هنوز شکل پیشین خود را دارد و با ضوابط شهرسازی همخوان نیست؛ این در حالیست که روستاهای الحاقی جزئی از محدوده شهر محسوب شده و بافت شهری آنها نیز باید با دیگر نقاط یکدست بشود.

وی ضمن اشاره به خاکی بودن برخی کوچه ها در محدوده حاشیه ای شیراز که بیشتر در مناطق ۳، ۷ و ۱۱ قرار دارند، گفت: بهسازی و آسفالت هرچه سریع تر این معابر با کیفیت قابل قبول باید در دستور کار شهرداری مناطق قرار گیرد.

شهردار شیراز با بیان این مطلب که حفظ کرامت انسانی تنها یک شعار نیست و باید همچون روح در کالبد تمام فعالیت های شهرداری جاری باشد، اظهار داشت: حتی در انجام امور عمرانی هم باید کرامت انسانی شهروندان در اولویت باشد؛ از این رو بهسازی چهره مناطق حاشیه ای، علی رغم دشواری های موجود، از اهمیت ویژه برخوردار است.

اسکندرپور همچنین بر انجام عمران شهری با نگاه معماری و شهرسازی تأکید کرد و گفت: خاصیت کار عمرانیِ محض، بیشتر بتن محوری و پروژه محوری است در حالیکه اگر چاشنی معماری و شهرسازی به آن اضافه شود همان کار، همسو با ایده آل های انسان محور پیش خواهد رفت.

وی خطاب به حوزه های عمرانی مناطق یازده گانه شهرداری خاطرنشان ساخت: در حال حاضر بسیاری از پارک های شیراز  با نگاه عمرانی محض ساخته شده؛ به همین دلیل است که می بینیم قسمت های بیشتری از پارک ها به موزاییک، سنگفرش، دیوارهای سنگی و حتی گاه آسفالت، اختصاص یافته است؛ در حالی که با نگاه انسان محورانه می توانستیم همین بخش ها را در قالب پیاده راه های طبیعی تر با فضای سبز بیشتر طراحی و فضاهای عمومی بیشتری را برای تعامل و گفتگو ایجاد کنیم.

شهردار شیراز، ترکیب و تلفیق دو نگاه و اندیشه عمرانی و معماری را راهکار انسان محور شدن فعالیت های عمرانی دانست و گفت: با این رویکرد می توان امیدوار بود که پروژه های عمرانی حس خوب را به شهروندان منتقل کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme