برق دانشگاه قطع شد،شمع دانشجویان روشن!/بهرام پارسایی خبر داد:ورود کمیسیون اصل نود به پرونده دانشگاه علوم پزشکی شیراز/قطب پزشکی ایران هرروزبدتر از دیروز!+گزارش تصویری

خبر پارسی – نماینده اول مردم شیراز در خانه ملت با وجود قطع برق در  طبقه سوم ساختمان شماره سه دانشگاه علوم پزشکی شیراز برنامه سخنرانی خود را تعطیل نکرد و تیغ نقدش همچنان سیاست های رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز را مورد نوازش قرار داد.

در این نشست که به میزبانی انجمن اسلامی امید دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزارشد برای حدود نیم ساعت برق سالن قطع شد اما دانشجویان با تدبیر خود به روشن کردن شمع پرداختند تا نور امید را در این دانشگاه همچنان زنده نگه دارند.

photo_2016-10-29_12-08-01

بهرام پارسایی در این نشست، با انتقادشدید ازکسانی که سلایق خود را پشت عناوینی نظیردین،رهبری،مقدسات و… پنهان می کنند افزود:متاسفانه سوء استفاده از ایدئولوژی درکشورما نهادینه شده است.

وی بابیان اینکه می توان با اراده مردم هرناهنجاری را به هنجارتبدیل کرد،انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را مثال زد و گفت:وقتی اراده مردم برتغییر شکل گرفت، باعث شد تا با حضورعده ای که سابقه حضوردرمجلس را نداشتند،مدعیان حضوردربهارستان دریک انتخابات سالم ازدوررقابت کنارگذاشته شوند.

photo_2016-10-29_12-07-57

آمارهای نگران کننده از یک الگوبرداری ناقص

سخنگوی کمیسیون اصل نودقانون اساسی مجلس شورای اسلامی، دربخش دیگری از صحبت هایش به مشکلات پیش روی حوزه سلامت در کشور و استان فارس اشاره کردو گفت:یکی از مشکلاتی که در حوزه سلامت کشور وجود دارد الگو برداری ناقص از طرح‌هایی است که دردیگر کشورهای درحال انجام است.

پارسایی باابراز تاسف ازناموفق بودن طرحی همچون  طرح تحول سلامت درکشور افزود:کپی برداری ناقص از این طرح موفق در دیگر کشورها، باعث شده تا این طرح که زمینه ساز یکی از حقوق مسلم مردم یعنی بهره مندی از بهداشت و درمان کم هزینه است درکشور ما با شکست مواجه شود.

وی با پرده برداری از هزینه های طرح پزشک خانواده گفت: برای اجرای این طرح در سال ۹۲، ۹۳ و ۹۴ معادل یازده میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده درحالی که این طرح یک شبه نتیجه خوبی نداشته است.

photo_2016-10-29_12-07-46

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی با طرح این سئوال که هزینه های نجومی این طرح پزشک خانواده و طرح تحول سلامت باید ازچه محلی تامین شود گفت:همین چند وقت پیش مجلس با تصویب درخواست  وزیربهداشت برای تامین هزینه های این طرح بودجه ای معادل ۳هزارمیلیاردتومان را به حوزه بهداشت و سلامت تزریق کردکه خود نشان از ناکارآمد بودن طرح تحول سلامت در کشوردارد.

پارسایی با تاکید بر اینکه نباید دانشگاه مباحث علوم پزشکی شیراز را سیاسی کرد افزود:مشکل ما نوع مدیریت در این حوزه است چراکه روش مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی و دفاع از ایرادات طرح پزشک خانواده باعث شده تا دانشگاه علوم پزشکی از لحاظ آموزشی، پزشکی و بهداشتی لطمات زیادی خورده و بطبع آن بدهی بسیار بالایی به بار آورد.

قطب پزشکی ایران هرروزبدتر از دیروز

نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح کرد: کسانی که دغدغه نام شیراز را دارند نباید بی‌تفاوت بمانند و دانشجویان هم نباید بی‌تفاوت باشند و هر اطلاعاتی که در مورد علوم پزشکی دارند به ما برسانند تا بعد از بررسی و تائید وزرا، در هفته‌های آتی این بحث را در مجلس بررسی کنیم.

پارسایی با اشاره به آماده شدن مجلس برای طرح سئوال از وزیر بهداشت درخصوص طرح تحول سلامت و پزشک خانواده افزود:من نگران آن هستم که باادامه روند کنونی روزی فرابرسد که بیماران شیرازی و دیگر مناطق استان فارس برای ادامه درمان خود مجبور به مهاجرت به شهرها و کشورهای دیگر باشند.

photo_2016-10-29_12-07-52

ورود کمیسیون اصل نود به پرونده دانشگاه علوم پزشکی شیراز

وی با تاکیدبراینکه  ما با کسی مشکل شخصی نداریم و به دنبال مسائل سیاسی هم نیستیم، افزود: این بحث مدیریتی است.

 پارسایی از ورود کمیسیون اصل نود به مسائل دانشگاه علم پزشکی شیراز خبرداد و گفت: تخلفات گوناگون علوم پزشکی درامنیتی کردن جو دانشگاه، گزینش‌ها، دارو، درمان، تجهیزات پزشکی و تخلفات واگذاری املاک دانشگاه پزشکی به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه‌ شده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی امنیت بخش سلامت جامعه را معامله نشدنی دانست و افزود:امنیت بخش سلامت را نباید با برخورد سیاسی مورد خدشه قرار دهیم همانگونه که ما برسر این موضوع با کسی  مماشات نمی کنیم.

هرروز تاخیریعنی برداشت ثروت های ملی ما توسط دیگران

پارسایی با مقایسه عملکرد مجلس نهم و دهم تاکید کرد: در بحث قراردادهای نفتی، مجلس از دولت حمایت کرد، چراکه هر روزی که قراردادهای نفتی عقب می‌افتد، میلیارد‌ها دلار قرارداد منعقد شده کشورهای همسایه منابع زیرزمینی مشترک را استخراج می‌کنند.

درباره پیگیری صندوق ذخیره فرهنگیان با کسی تعارف نداریم

وی ریشه فیش‌های حقوقی نجومی را مقررات دولت قبل ذکر کرده و افزود: پیگیری صندوق ذخیره فرهنگیان یک هفته است آغاز شده و ما با کسی تعارف نداریم، همین صندوق هم اگر بررسی شود، ریشه‌های آن به دولت قبل بازمی‌گردد.

photo_2016-10-29_12-07-27

تاکنون هیچ برچسب مشکل اقتصادی به اصلاح‌طلبان نخورده است

پارسایی تاکید کرد: افتخار اصلاح‌طلبان این است که تاکنون هیچ برچسب مشکل اقتصادی به آنان نخورده است.

وی در ادامه با اشاره به این‌که بنابر نامه دیوان محاسبات بدهی دانشگاه علوم پزشکی شیراز یک‌هزار و ۲۵ میلیارد تومان است، بیان کرد: دانشگاه‌ها، بیمه‌ها را ورشکست کرده‌اند، درحالی‌که بیمه درآمد و بودجه مشخص دارد و وقتی دانشگاه طرح‌های بدون پشتوانه مالی را پیش می‌برد، بیمه‌ها به‌تدریج از آن کنار می‌کشند.

وی با ابراز نگرانی ازادامه روند کنونی و افزایش بدهی های دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:باادامه این روند بوجودآمدن یک بحران در حوزه سلامت جامعه دور از تصور نیست.

وی در پاسخ به یکی از دانشجویان گفت: این‌که می‌پرسید برای دانشگاه علوم پزشکی شیراز چه کرده‌اید، بدانید همین‌ که در امنیتی‌ترین دانشگاه کشور چنین جلسه‌ای برگزار شده، یک گام به‌پیش است.

رکود از طریق تعامل با دنیا حل می‌شود

پارسایی درباره وضعیت اقتصادی کشور نیز تصریح کرد: این رکود از طریق تعامل با دنیا حل می‌شود و مجلس شورای اسلامی تنها پنج شش ماه است کار خود را آغاز کرده و مطالبات دانشجویی را در ادامه کار پیگیری خواهد کرد تا شاهد گردش نخبگان و مدیران باشیم.

وی در ادامه یادآور می‌شود: تا سال ۸۴ معادل ۱۸ دانشکده دندانپزشکی در کشور احداث و تا پایان سال ۹۱ بیش از ۶۴ دانشکده دندانپزشکی تأسیس‌شده که این تصمیمات باعث افول کیفیت علم در دانشگاه شده است و عجیب است که از شروع مبحث دندانپزشکی در ایران ۱۸ مورد دانشگاه راه‌اندازی شده و در این هشت سال به‌یک‌باره ۶۴ دانشگاه بدون اساتید لازم و امکانات مشخص فعال‌شده و به این تعداد فارغ‌التحصیل به بازار کار تزریق‌ شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.