خانه » اخبار ویژه » این گزارشِ خبر پارسی نیست!/ استان فارس؛ رقابت جریان بهار و نمایندگان فعلی مجلس/ حلقه وصل دو جریان،«هلوی» دولت نهم/جبهه پایداری در شیراز با وجود ایمانیه مشکلی ندارد؟

این گزارشِ خبر پارسی نیست!/ استان فارس؛ رقابت جریان بهار و نمایندگان فعلی مجلس/ حلقه وصل دو جریان،«هلوی» دولت نهم/جبهه پایداری در شیراز با وجود ایمانیه مشکلی ندارد؟

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=8108

خبر پارسی  – نقل از ایلنا – دو گروه اصولگرا در شیراز این روز‌ها برای نوشتن لیست اصولگرایان تلاش می‌کنند؛ گروه نخست جریان نزدیک به جریان بهار است که شنیده می‌شود عزیزی٬ استاندار سابق هرمزگان نقش رابط ستادی آن را با گروه ولنجک را ایفا می‌کند.

گروه دوم٬ گروهی است که «جعفر قادری» و «سید حسین ذوالانوار» و «ضرغام صادقی» نمایندگان فعلی شیراز آن را مدیریت می‌کنند.

شنیده شده «محسن اردکانی» معاون سابق استاندار فارس یکی از گزینه‌های اولیه انتخابات در شیراز است که از حامیان بزرگ جریان فکری احمدی‌نژاد و جامعه اسلامی مهندسان در فارس به شمار می‌رود و عزل او با ناراحتی نمایندگان اصولگرا همراه بود.

نام «پاک فطرت» شهردار فعلی شیراز، «کشفی» مدیر کل صدا و سیمای استان فارس، «سجادیان» فرمانده سابق نیروی انتظامی در کنار یکی از نزدیکان آیت‌الله مکارم شیرازی نیز در میان گزینه‌های احتمالی دیده می‌شود.

با این حال حلقه وصل این دو جریان چهره‌ای است که بسیاری از شیرازی‌ها برای او قبای ریاست جمهوری دوخته بودند؛ «هلوی» دولت نهم.

کامران باقری لنکرانی به عقیده آیت‌الله مصباح یزدی بهترین فرد در زمین و آسمان برای پذیرش ریاست جمهوری ایران بود. لنکرانی آنقدر در وزارت بهداشت نفوذ داشت که همسنگر دیروز خود «محمدهادی ایمانیه» را همچنان در دانشگاه علوم پزشکی استان فارس حفظ کند تا دانشگاه علوم پزشکی شیراز برنامه‌های سیاسی جبهه پایداری خیلی با مشکل روبرو نباشد.

از سویی دیگر لنکرانی تفاوتی اساسی با دیگر وزیران دولت دهم که در صف ورود به مجلس هستند٬ دارد. او به خاطر تدریس و طبابت در شیراز٬ رابطه خوبی هم با مردم و شخصیت‌های سیاسی استان دارد و همین مسئله سبب شد تا هر چند رئیس جمهور ملک پارس نشد٬ اما حاکم پشت پرده مناسبات استان فارس باشد!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme