خانه » اجتماعی » اندر احوال ابقای واقعی ایمانیه/توپ بی قانونی در زمین دولت

اندر احوال ابقای واقعی ایمانیه/توپ بی قانونی در زمین دولت

پیوند ثابت https://khabarparsi.ir/?p=3616

خبر پارسی-خبر ابقای ایمانیه در مسند خود در حالی روی خروجی سایت وزارت بهداشت قرار گرفته که پیش از این به دفعات سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و رسانه های همسو با این مدیر، مشابه چنین خبری را منتشر کرده و بعضا” پس از ساعتی از خروجی سایت خود حذف کرده بودند.

vazir.eman200

ابقای واقعی ایمانیه اما حالا دیکته نوشته شده ای از دولت تدبیر و امید را پیش روی منتقدان رییس دانشگاه خبرساز شیراز قرار می دهد تا این بار با اهرم قانون و البته تلنگر به مشی و شعار دولت یازدهم ، حرف خود را بیان نمایند.

شعار تدبیر و امید را چنانچه در یک کفه ترازو و چنین انتصابی را در کفه دیگر قرار دهیم ، واحد سنجشی از جنس متر و معیارهای دولت قبل می خواهیم تا بتوانیم چینی ترک خورده اعتمادمان را بند بزنیم و آن را منطقی بدانیم.

قطعا وزیر بهداشت برای ابقای دکتر ایمانیه دلیل یا بهانه ای دارد اما نادیده گرفتن قانون و در مسیر موازی با آن بی اعتنایی به آنچه منتقدان وی مطرح کرده و می کنند را نمی توان ساده پنداشت.

آئین نامه جامع مدیریت دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری در این باره صراحت دارد و عدول از آن و تبعات چنین بی قانونی متوجه دستگاه صدور حکم است و از این پنجره نمی توان بر ایمانیه خرده گرفت چه آنکه به کسی که تمایلی به مدیریت نداشته باشد هم اگر چنین بفرمایی بزنند احتمالا دست رد به این حکم نمی زند، دکتر ایمانیه که برای کنار رفتن حجت شرعی می خواست و این کالا گویا در بازار منتقدانش کیمیا بود که جای خود دارد.

ابقای ایمانیه در حالی صورت گرفت که پیش از این، آنهایی که در خصوص مدیریت این مدیر، مخاطب منتقدان قرار می گرفتند تلاش داشتند از فضای برزخی عدم ابقا و عدم عزل ، راه گریز و معبری برای توجیه بیابند و بگویند دولت در این باره هنوز تصمیمی نگرفته است. چنین برزخی باعث می شد آتش تند منتقدان هم در زمهریر این استدلال فروکش کند ولی حالا ماجرا جور دیگری است.

دولت انتخابی کرده که دیکته نوشته شده اش را می توان به قضاوت گذاشت. جاهایی که زیر برخی کلمات و نام ها خط کشیده شده و تصور می کنند «مهم» بوده اند که این خط دور آنها «هاله» انداخته را باید واکاوی کرد شاید که احتمالا غلط املایی باشند و نیاز به پاک کن ضروری جلوه کند.

دولتی که در انتصابش صدای منتقدان را نشنیده پالس های مثبتی را به هواداران خود ارسال نمی کند.گویا تدبیر زیر چنین رفتارهایی مچاله می شود و امید در خندق ناامیدی دفن می گردد.

عدالت را باید در همه ابعاد جامعه ساری و جاری کرد اما در نظام اسلامی ، خوشبختانه اگر در قوه مجریه بر گُرده «عدالت» خنجر نشست می توان امیدوار بود که در قوه قضاییه و دیوان«عدالت» اداری در پی جبران گشت.

این انتخاب تکلیف همه را مشخص کرده است . به چرایی اینکه دکتر ایمانیه ابقا شده نمی پردازیم بلکه فرایند چنین انتصابی است که می تواند در بوته نقد باشد.در این باره بازهم خواهیم نوشت.

21 دیدگاه

 1. کجا تدبیر؟ کجا اعتدال ؟ همه اش فریب بود

  • فریب خورده

   سخن های ولم معقول و معقول همش گول و همش گول و همش گول
   خاتمی متشکریم روحانی دست مریزاد

 2. اخه چرا؟؟؟؟؟اقای وزیر باید پاسخگوی این ابقا باشند

 3. یه بنده خدا

  چقدر ساده بودیم ما که دل به حکم وزیر بهداشت دولت تدبیر و امید بسته بودیم . دلمان خوش بود که بالاخره یکی پیدا میشود و داد ما را می ستاند . اما افسوس .
  فقط یک حرف با جناب آفای دکتر ایمانیه دارم : ” اگر به خدا و قیامت اعتقاد دارید ، ، در آن دنیا باید جوابگوی زجرها و مرارتها و توهین ها و تحقیرهایی که ما و حتی خانواده هایمان بخاطر تصمیم های نابخردانه شما متحمل شدیم، باشید . من که هرگز شما را نمیبخشم و حلال نمیکنم ، و برای لحظه لحظه هایی که زجر کشیدم و تحقیر شدم و ذره ذره آب شدم ، به خدا شکایت خواهم کرد . خداوند بین من و شما قضاوت خواهد کرد . منتظر مکافات اعمالتان باشید جناب استاد . “

 4. کمال تبریزی

  سلام صدری جان من باخ الدی یاشاسین آذر بایجان
  بالام جان دیشب خودشو خیلی ناراحت کردم دیجه حوصله ندارم چیچار چنم دیجه؟!1
  دیدی عامو یهو (بازم ای سایتت درست نکردی لهجه سازش دوگانه سوزه !!!!) وزیر زد تو ریپومون دیگه منو آق کمالم تصمیم گرفتیم تو ای فضوی دل سردی با هم هیکی بیشیم الان می دونی چی میچسبه؟!!
  یه رینگ قدیمی با صدوی داریوش بلدی صداش در بیاری اوی بوخون جون خودت بوخون بیبینم:
  یه وجب خاک مال من …….هر چی که دارم مال تو
  بوی گندم مال من …… هر چی که دارم مال تو
  ای شعرو هم بد نیست عین همو میشه با صدوی وامو.نده داریوش یوخونی نیگا :
  کلاس درس مال من … پست و مقامش مال تو
  دل خونین مال من … ذوق ریاست مال تو
  بوو دهنمونه سرویس نکن صدری ماهم مشنگیما ازی به بعد با صدوی آلن دولون برشون پیام تبریک می ذارم ای تیکورم (همون تیکه ی تهرونیا) بوخون بیو بیو

  با صدوی آلن دولن یا آمیتا باچان یا پسرو کی بود تو گلهای داوودی ؟!یادم رفت بیخیال سه تاش عین همه ها ها یادوم اومد بیژن امکانیان بوخون
  “استاد این حکم جدید رو تبریک می گم پایدار باشید دست بوسم آقا دست چیه اصلا بذارید پاتون رو ببوسم تبریک من رو از طرف خانم اسمیت و بسنتی فیلم شعله هم بپذیرید استاد ”
  جون من صدری جون بو صدوی اینا که گفتم بوخون ای متنو رو خیلی حال میده
  خدا خفت کنه صدری هممون تو ای چن ماه دیونه کردی خدا خفت کنه!!!!

 5. خدا را شکر رای ندادم که الان پشیمان باشم

 6. واقعا برای وزیر متاسفم، چرا باید اینقدر به ما ظلم بشه؟
  دکتر ایمانیه که اینقدر بنده مومن و معتقد خدا هستی، بعد از گذشت این همه سال ریاست، واقعا سیر نشدی؟
  اینقدر تشنه ی ریاست و قدرتی که برای بدست آوردنش به هر ریسمونی چنگ میزنی؟ که چی، که آقای دکتر ایمانیه بنده خدا اسباب بازی ریاستش رو دوست داره و نمی خواد به هیچ قیمتی پس بده!!!!
  بسه دیگه، اگه رییس جمهور هم بود تا حالا عوض شده بود، چقدر می مونی، برو دیگه….
  ظاهرا ما که زرمون به شما نمیرسه، انشالله که خدا جواب ما رو بده و حق ما رو از شما بگیره، بدون شخصا من که حلالت نمی کنم بنده مقرب خدا….

 7. سلام:به همه مخالفین اقای دکتر ایمانیه تسلیت میگویم.

  • مخالفین دکتر ایمانیه چیزی از دست نداده اند که به آنان تسلیت بگویی.
   تسلیت را به دولت اعتدال بگو که دارد با ابقای رییس عزیزت و امثال این کارها پشتوانه خود را از دست می دهد

 8. درود بر اقای صدری که کامنت مخالف را حذف نمیکند ولی صدری جان خداییش دست از سر این بچه ها بردار هر روز با امیدی سرگرمشون میکنی بعدش هم که اینجوری میشه راستی میزان تاثیر نظر سنجی برنظر وزیر را هم به همراه تعجیل در ابقا در اثر متن روزنامه شرق و بیانیه انجمن را اعلام کنید تا شفاف سازی بشه

 9. بگذاریدایمانیه دلش خوش باشد.انشالا سزای عملش راخدابدهد نه بنده.من که حلالش نمی کنم.شاهان همه رفتند.

 10. با سلام،ابقای جناب آقای دکتر ایمانیه را به مردم فهیم ومسئولین محترم تبریک وتحنیت عرض می نماییم .ان شاءا…منشع خیروبرکت برای مردم وحوزه سلامت باشند.

  • اخه مردم فهیم ودانشگاهیان این ابقا رو نخواستن،چند نفر دوستای پر زورش لابی کردن وابقاش کردن مردم فهیم فقط انگشت به دهان موندند.تبریک رو به جبهه پایداری وبادمجون دور قاب چین هاش بگو.به مردم بهتره تسلیت بگی.

 11. منتقدین ایمانیه

  واقعا انتظار عیدی به این بزرگی رو نداشتیم.خداییش دکوراژه شدیم.به این میکن سورپرایز کردن.
  آقای وزیر متشکریم و خیلی دوستون داریم.خدا عمرتون بده!!!
  آقای رییس جمهور با چه زبونی تشکر کنیم.درد و بلاتون توسر احمدی نژاد.!!!
  (منتقدین ایمانیه)

 12. آورده اند؛ مرحوم ابوی یکی از پزشکان موقع معامله یک ملک که سخت عصبانی و مشغول چانه زنی و اعتراض به قیمت بودند MI کردند و به لقاالله پیوستند…
  احتمالا اون ملک توی خیابان زند نزدیک به هتل پارس بوده !!!

 13. سلام بر همگی
  ما که گفتیم بهتره سر عقل بیاین. ما که گفتیم از دکتر ایمانیه بهتر برا ریاست دانشگاه هیچکس پیدا نمی کنه. حالا دیدین حق با من بی سواد بود؟. هی گفتم بیاین تو آبدارخونه تا بهتون چایی بدم هی کرکری خوندین. حالا دیگه آب خنک هم گیرتون نمیاد. خیلی از وزیر خوشم اومد که اینقدر عاقل و باشعوره. دوستش دارم.

  • ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست
   آبدارچی عزیز سلام و تبریکی صمیمانه به شما که برنده ی ظاهری قضیه هستید
   اما تسلیتی به فرهنگ این شهر پر آوازه که هیات علمی اش برای رسیدن به اهدافی دون خود را تا سطح آبدارچی بودن تنزل مقام می دهد.
   اما مخالفین شما پی آب و چایی شما نبودند و آنها که بودند مخالف واقعی نبودند و با تعارفات شما هم اختیار از کف دادند و خود تان بهتر میدانید که چه کسانی سویتان آمدند و چه کسانی -نه با تعارف- که حتی با التماسهای پنهان و پیدایتان نپذیرفتند چون اعتقادی به این نوع معاملات دون پایه نداشته و ندارند.ماندند مرد ومردانه و با آبنبات و شکلات و بقول خودتان چاییتان فریب نخوردند چون اصولی دارند برای خودشان .اما چرا شما فکر میکنید باید بتوانید همه را بخرید و همه خریدنی هستند.درست است که دستی در بازار دارید و فعلا دانشگاه را هم با بازار و قوانین حاکم بر آن عوضی گرفته اید اما ما هیچ وقت کالای بازار شماها نشده و نخواهیم شد.
   این که مجبور تان کنند در حکم که تمکین کنید منشور دولت تدبیر و امیدی را که حتی تبریکی برای استقرارش در سایتتان نزدید
   برایتان عزت می آورد ؟ اینکه بقول یکی از دوستان چهار خط آخر حکم الزامتان میکند به التزام عملی به دولتی که مخالف آمدنش بودیدو باطنا هنوز هستید ذلت آفرین نیست؟ مطمئن باشید دیگر هیمنه ای نمانده برایتان حتی اگر کرکری بخوانید.
   چایتان نوش جان خودتان و آب خنکتان نیز گوارای وجود.آن که برای خود اصولی طرح کرده بی شرفی است اگر آن را متاع بازارهای مکاره کند.
   ما نیز که مدعی قانون گرایی هستیم به قانون -گرچه حکمی غیر قانونی وظالمانه بر فارس تابید-گردن مینهیم و همواره ایرادات را با هدف کمک به دولتی که به دلیل معذوریت هایی خاص فعلا مجبور است تحملتان کند-زیرا از دو سه خط آخر حکمتان معلوم است که باورتان به لحاظ همراهی قلبی با دولت ندارد-در رسانه مطرح می کنیم و از مبادی مربوطه پیگیر اصلاح امور خواهیم بود.

 14. پیشنهاد میکنم آقای دکتر ایمانیه نامه ای به وزیر محترم مرقوم و از ایشان در مورد مفاد بند ۶ حکمشان سؤال فرمایند که کلمات اعتدال ، تکریم ، شایسته سالاری و . . . یعنی چی ، ؟ !

 15. خدا را شکر رای ندادم که الان پشیمان باشم

 16. والا. ظاهرشون که نشون می ده این دو نفر تازه همدیگه رو پیدا کردن . جااااان من یه نگاه دقیق به عکس بندازین عین درو تخته می مونن . خدا به خیر بگذرونه دوره وزارت این آقا رو .

 17. وزیر سایت شحصی راه انداخته ادرسش هم http://www.hhashemi.com هست و یه مطلب گذاشته که توی اون از ایمانیه تعریف کرده .جالبه که مطلبش 800 تا رای منفی خورده.و تو کامنتا هم ازش به خاطر ابقای ایمانیه انتقاد شده.همه برن و انتقاد کنن.صدری جان اطلاع رسانی کن.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme