انتقاد یک شهروند از ایمانیه:حق ما چه شد؟/وعده ما روز قیامت لب پل صراط!

خبرپارسی-ایمانیه و مدیریت او بارها از زاویه های مختلف مورد بررسی و انتقاد قرار گرفته و هربار هم آنچه بر جای مانده نشان از مردودی نحوه مدیریت وی دارد. کسی که گفته می شود چندی پیش در نشستی با طیف منتقد خود در دانشگاه ، پیشنهاد انتصاب معاونین طبق سلیقه  نظر منتقدان را داده و پاسخ شنیده نه تنها معاونین که جانشین خودت را هم خودت با سلیقه خود انتخاب کن اما فقط برو!

علوم پزشکی و شیوه های غلط مدیریتی و گاه بی توجهی به حقوق مردم داستان درازی است که مرور آن حوصله ای در حد سرودن شاهنامه ای تازه می خواهد. رستم این شاهنامه اما در همان باب اول خنجر بر پهلوی سهراب خود می نهد و سهرابی را که اتفاقا می شناسد را می کشد و نوشدارو هم برایش طلب نمی کند!

جواد ملی شهروند شیرازی از ایمانیه و عملکردش دل پر خونی دارد. او می گوید«پدرم پرستار بود و در سال ۹۰ به رحمت خدا رفت. از آن زمان تاکنون پیگیر بیمه عمر او هستیم اما هیچکس پاسخگو نیست»

ملی با توضیح بیشتر این ماجرا می گوید« بیمه گر شرکت بیمه سینا بوده و بیمه شده مرحوم پدرم.بیمه گذار هم دانشگاه علوم پزشکی است.اکنون که برای دریافت حق بیمه عمر مراجعه می کنیم شرکت بیمه سینا پاسخ می دهد ما از علوم پزشکی طلبکاریم و بروید از آنها طلب خود را بگیرید و علوم پزشکی هم ما را دگر باره به بیمه سینا پاس می دهد.

قاعدتا در چنین مواردی باید دفتر حقوقی علوم پزشکی به طرفیت بیمه سینا طرح دعوای حقوقی نماید اما به نظر می رسد آقای ایمانیه آنقدر مشغله دارد و دنبال مسائل مهمتری است که حق الناس در دستگاه تحت مدیریتش به نوعی شوخی شبیه است.با چنین روشی چگونه می توانیم به حق خود برسیم؟ من خطاب به دکتر ایمانیه می گویم که آیا نشنیده ای مولا علی(ع) می فرمایند «اللهم انی اعوذ بک من نقاش الحساب؛ خدایا در روز قیامت راجع به حق الناس خیلی سخت می‌گیری». نقاش حساب، معنایش این است که اگر تیغی در دست شما رفته باشد و نتوانید با دستتان یا ناخنتان بگیرید، با منقاش می‌گیرید، یعنی این قدر دقیق است. حق الناس اکنون بر گردن شماست . نمی دانم برایتان اهمیت دارد یا خیر. نمی دانم شنیده ای که مولا علی(ع) می فرمایند: اگر از اول شب تا به صبح مرا برهنه روی خارها بکشانند، بهتر از این است که خدا را ملاقات کنم و یک حق الناس بر گردن من باشد.حال خود دانی و این حق الناسی که بر گردن توست.حق الناسی که متعلق به ۳ مستمری بگیر است. مادرم و دو برادرم که به نوعی صغیرهستند. مدیریت و ریاست ایجاد وظیفه هم می کند و مطمئن باش این حق را بر تو حلال نخواهیم کرد.اگر کار ما در این دستگاه تحت ریاست شما به نتیجه رسید که رسید وگرنه وعده من و شما روز قیامت لب پل صراط.»

درد دل های ملی درباره بی توجهی به حقوق مردم و کارمندان و پرسنل علوم پزشکی را در کنار همه مشکلات قبلی مدیریت ایمانیه بگذارید تا بدانید تلاش برای ابقای او در این مسند قابل توجیه نیست.

به گزارش خبرپارسی در قانون بیمه و در باب بیمه عمر درماده ۲۴ قانون بیمه مقرر می کند: وجه بیمه عمر که باید بعد ازفوت پرداخته شود،به ورثه قانونی متوفی پرداخته می شود مگر اینکه در موقع عقد بیمه یا بعد از آن در سند بیمه قید دیگری شده باشد که در این صورت وجه بیمه متعلق به کسی خواهد بود که در سند بیمه اسم برده شده است.

نکته مهم تر آنجاست که ماده ۳۶ همین قانون صراحت دارد مرور زمان دعاوی ناشی از بیمه دو سال است و ابتدای آن از تاریخ وقوع حادثه منشاء دعوی خواهد بود لکن دعاوی که قبل از اجرای این قانون در محاکم طرح شده باشد مشمول این ماده نخواهد بود. به همین دلیل با گذشت دو سال شاید مبحث مرور زمان سبب گردد که حقوق افرادی چون جواد ملی و خانواده اش نادیده گرفته شود.جناب ایمانیه ؛ فاین تذهبون؟!

 

12 دیدگاه برای “انتقاد یک شهروند از ایمانیه:حق ما چه شد؟/وعده ما روز قیامت لب پل صراط!

 1. خیلی وقتا،کاراخ ساده تر از چیزی که گفته میشه،انجام میشن امادردعلوم پزشکی شیراز اینه که همیشه دوس دارن سخت ترین حالت ممکن استفاده کنن..

 2. شاید بعضی ها از این وحشت دارند که پس از رفتن از پست مورد نظر، افشای برخی مسائل باعث آشکار شدن چهره واقعی برخی شود. مخصوصا اگر ادعای دیانت فامیلیشان گوش فلک را کر کرده باشد. به نظر شما در چنین صورتی خانواده خودش با او چه رفتاری میکند؟ شاید هر کس دیگری هم جای او بود با تمام قدرت در مقابل تغییر مقاومت میکرد. اگر کسی تمام حیثیتش را از اشتهار به دیانت و اصالت خانوادگی گرفته باشد و آن را در خطر ببیند خود را به آب و آتش نمی زند؟

 3. فکر کردید با این خبری که منتشر کرده اید تونستید خوردن حق الناس توسط ایمانیه رو نشون بدید؟
  حق الناس اونه که قبل از اجرای پزشک خانواده مادرم می توانست با دفترچه بیمه خود به پزشک فوق تخصص مجرب و مورد اعتماد خود مراجعه کند اما الان به علت اینکه این پزشک حاذق در طرح پزشک خانواده نیست ویزیت و داروهای گرانقیمت جهت بیماری صعب العلاج مادرم با قیمت آزاد است. نسخه هایی که گاه به 700 و یا 800 هزار تومان هم می رسد
  این حق الناس است.

 4. آقا جواد ملی عزیز

  ایمانیه حق و حقوق من هم رعایت نکرده اما بنده مثل شما منتظر پل صراط نمی مونم ایشالا به زودی حقم رو ازش می گیرم

 5. با سلام. من و همکارانم سالهاست که با پوست و استخوانمان ایمان جناب ایمانیه را لمس کردهایم. برخی اعمال ایشان فقط برگه عبوری برای گذر از موانع قانونی و پوششی بر اعمال نادرستشان است وگرنه اگر به آخرت عقیده داشته باشند نباید به این راحتی حق الناس کنند.

 6. دولت محترم تدبیر و امید
  وزیر محترم بهداشت
  و از همه مهمتر استاندار محترم فارس جناب دکتر احمدی
  تعلل شما در عزل دکتر ایمانیه دیگر قابل توجیه نیست

 7. ان شاءا… خدا هر چه زودتر به سزای اعمالش برسونه. خدا اگه دیرگیره ولی سخت گیره. خدا این همه به صدام و قذافی هم فرصت داد، ولی عاقبت با چه خفت و خواری ای از این دنیا بردشان. ما اکثر العبر و اقل الاعتبار: عبرتها چه بسیارند و عبرت پذیری چه اندک

 8. مدیریت بسیار ضعیفی دارد. رابطه مند است تا ضابطه مند. به پست خیلی علاقمند است. نمونه اش فرستادن برخی برای جمع امضاء در زمانهای مختلف است.

 9. اى کسانى که ایمان آورده‏اید اگر فاسقى برایتان خبرى آورد با دقت بررسی کنید مبادا به نادانى گروهى را آسیب برسانید و [بعد] از آنچه کرده‏اید پشیمان شوید ((حجرات6))

  1. وای بر نمازگزاران (ریاکار)کسانی که در نمازشان خلوص ندارند.همان کسانی که اهل ریا وتظاهرند.(ماعون 4_6).

  2. ای کسانی که خود را فاضل ترین مسلمانان می دانید چرا به راحتی به یک نفر اتهام فسق و فاسق بودن می زنید؟ آیا می دانید بردن آبروی یک مسلمان در همان دینی که به آن معتقد هستید چه جرم بزرگی است؟ آیا دو روز بیشتر ماندن در قدرت ارزش این همه رذالت را دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.