امیری برای هماهنگی اصولگرایان به شیرازآمده است؟/گفتمان مردان ولایتی عصای دست مدیران روحانی

خبر پارسی – درکمتر ۴ ماه دومین سرپرست فرمانداری شیراز منصوب شدتا این شبهه ایجاد شود که آیا تصمیمات اتخاذ شده در حوزه انتصاب مدیران دولت روحانی،از روی تدبیر است یا خیر؟

هرچند زرین کلاه با دلخوری از شیراز رفت و بعد از رفتن تلویحا گفت که این دلخوری اش از استاندارفارس رابه نوعی جبران خواهد کرد،اما جامه فرمانداری شیرازبه تن “تدین”حرف گوش کن هم جلوه نکرد تا مردی که در دوران انتخابات، یکی از مسئولیت های خود را ایجاد هماهنگی بین جبهه پیروان خط امام و رهبری، حزب موتلفه ،حامیان پورمحمدی و جامعه اسلامی مهندسین اعلام کرده بود به عنوان دومین سرپرست فرمانداری کلان شیرازدر دولت روحانی معرفی شود.

مصطفی امیری که متولد ۱۳۵۰  است و گفته می شود مهندس برتر و برگزیده سال ۹۰ و نیز مدرس دروس حقوق  و علوم سیاسی  در دانشگاه هاست دارای  مدرک  مهندسی شیمی و دکتری حقوق بین الملل است که احتمالا  نامش در تاریخ سیاسی فارس به عنوان اولین فرماندار دولت تدبیرو امید ماندگار خواهد شد .

thumb_A752664479

فرمانداری که تنها چند ماه پیش ودر قامت مسئول امور استان‌های ستاد انتخاباتی علی اکبر ولایتی تمام تلاش خود را برای رییس جمهور شدن دیپلماتی که او آن را نظریه پرداز ارشد جبهه مقاومت در لبنان می خواندبه کار بست.

از دیگاه امیری ، ولایتی نقشی موثر در تاسیس و حمایت از جبهه های مقاومت در دنیا داشته است و با تالیف کتاب هایی از نظریه پردازان این جبهه ها بوده است.

سرپرست جدید فرمانداری شیراز،که تشکیلات موتلفه اسلامی رادر خط‌ دهی به نیروهای حزب‌اللهی دارای  نقشی  اساسی می داند، معتقد است که  همواره در کوره‌راه‌های انقلاب نگاه انقلابیون به انگشت اشاره موتلفه بوده است.

امیری که تا پیش از این، روند امضای قرارداد ۵۹۸ را به مراتب سخت تر و پیچیده تر از مذاکرات هسته ای می دانست،امروز به عنوان نماینده سیاسی دولتی در شهر شیراز معرفی شده است که موفقیت مردانش در مذاکرات هسته ای را به عنوان یکی از موفقیت های بزرگ تاریخ چند سال اخیر کشور می پندارد.

باید دید سرپرست جدید فرمانداری شیراز، که در انتخابات ریاست جمهوری معتقد بود انتخاب چهره ای متین و آرامی چون ولایتی می تواند زمینه سازحضور تمامی نیروهای متخص ومعتدل اصولگرا درمدیریت کشور باشد،همچنان بر عقیده خود پایبند است و درسیاست های خود پیرو طیف اصولگراست یا در این مدت کوتاه دل به سیاست روحانی و اصلاح طلبان حامی وی داده است.

اما انتخاب امیری به عنوان سرپرست فرمانداری شیراز این سئوال را نیز در اذهان مطرح می کند که درفضایی که اصلاح طلبان خودرا حامیان واقعی دولت می دانند، آیا گفتمان مردان ولایتی عصای دست  مدیران  روحانی در فارس می شود؟

16 دیدگاه برای “امیری برای هماهنگی اصولگرایان به شیرازآمده است؟/گفتمان مردان ولایتی عصای دست مدیران روحانی

 1. البته دکتر احمدی هم سابقه تغییر سلیقه از اصلاح طلبی به اصولگرایی را دارد. اخلاق سیاسی انگار باز تعریف جدیدی در ادبیات مردان تازه به دوران رسیده جنوب استان فارس دارد. امان از روزی که داس مردان اصیل فارس ریشه برخی از این افراد را بزند

  1. دست استاندار فارس درد نکنه با انتخاب فرماندار شیراز شعار آقای روحانی مبنی بر اعتدال مصداق عینی پیدا کرد

 2. انتصاب امیرى به عنوان فرماندار شیراز خیانت آشکار به راى مردم در انتخابات ٢۴ خرداد است .

 3. دست مریزاد جناب دکتر احمدی، خوب داری جواب رای مردم رو میدی، خیانت در امانت، این از فرماندار، ان از مشاور فرهنگیت، ایمانیه هم که جای خود داره، روسیاهمون کردی پیش مردم، کاش رای نداده بودیم، همون اصول گراها رئیس جمهور بودن بهتر بود، دیگه حرص نمیخوردیم

  1. ما پشت سر خاتمی به روحانی رای داده ایم.همانطور که روحانی خاتمی نمیشود ،احمدیم ،انصاری لاری نمیشود

 4. ما دیروز از نزدیک معارفه امیری را شاهد بودیم. جالب ترین نکته اینکه تعدادی وامانده از دوران روح ا… احمد زاده کرمانی که همراه با تیم حسین مذنب به بدنه اجرایی استان آویزان شده اند با تشکیل حلقه استقبال سر از پا نمی شناختند و افرادی که مشخص نیست در دولت قبل از چه راهی به بدنه استانداری اضافه شده بودند و البته سابقه ای جز حضور در ستاد های انتخاباتی محمود احمدی نژاد نداشتند از حضور امیری کاملا خرسند شده بودند. استاندار فارس با این انتخاب و انتصاب عملا به تشکیل ستاد انتخاباتی جلیلی در انتخابات آینده و پیروزی اصولگرایان افراطی در انتخابات مجلس بهترین خوش خدمتی را کرد

 5. میگویند بیآسا اینجا که انجا نخواهی بیآسایی ما نه انجا و اینجا نخواهیم آسید
  تغییرات اگر در راه اعتدال و امید به تدبیر باشد که خوب است
  می نشینیم نگاه میکنیم و می فکریم و تفکر خرج و حراج می کنیم
  مثل زل زدن به طبیعت ………………….

 6. به خاطر این انتخاب شا یسته و فراجناحی از استاندار محترم فارس تقدیر میکنیم و به ایشان به خاطر طی طریق در مسیر اعتدال تبریک میگوییم.

  1. بی نام جان
   این فرا جناحی را خوب آمدید! انتخاب ایشان کاملاً مصداق بارز یک انتخاب جناحی است.

 7. انتخاب آقای امیری مطمئناً در هماهنگی نزدیک با وزارت کشور انجام شده است. حال عمق موضوع را درک کنیم که چه بده بستانهایی در بالا در حال انجام است و ما را فقط برای رای دادن و کوره انتخابات را گرم کردن می خواهند و بس.
  پس از آن، کاری با منافع مردم ندارند و همان گروه قبلی با زد و بند با گروه جدید در یک بده بستان برد برد منافع همیشگی خود را تداوم می دهند و ما می ماندیم انگشت بدهان که چه شد!

 8. البته انتظار شما و کلا فارسیها از استاندار فعلی استان بالا است .اینکه در چنین شرایطی ایشان یک چهره اصول گرا را آن هم از طیف دولت قبل بر مسند کار می آورد را با هیچ منطقی نمی توان توجیه کرد آن هم رئیس ستاد یکی از رقبای جناب روحانی در استان فارس . با این انتخاب استاندار فارس به مردم جفا کرد و مردم این جفا را هیچگاه از یاد نخواهند برد.

 9. جناب آقای دکتر احمدی ظاهرا فراموش کرده اند با تلاش چه کسانی به این سمت رسیده اند و همچنین دولت قبل چگونه از زحماتشان قدر دانی کرد!!! که اینگونه در تغییر مدیران وابسته به جبهه پایداری در فارس تعلل می کنند و در مورد فرمانداری نیز که با این انتصاب روی استانداران مهر پیشه را سفید کردند. متاسفانه بر اینها باید فعال شدن مفسدان اقتصادی نظیر م که در دولت مهرورزی برای خود جایگاهی فراهم کرده بودند نیز باید افزود .

 10. راستی امروز حال همه خوب بود سری به فرهنگ زدم گفت سلام برسون بعد از انجا عمو صنعت دیدم گفت ویژه برسون تازه چند ماهی است ازاد شدیم مثل قطار با تدبیر و امید رور ریل مان حرکت کنیم رسیدم به دایی معدن اونم با چهرهای از گرد و خاک از راه دور دل بستیم به امیدی گفته شده………
  اخر کار اقا جون تجارت دیدم اونم گفت که ما تا حالا حالش و بردیم الان حالمون خراب چون قرار همه چی سر جاش باشه اگه بشه

  گفتم سریع برم خبرو بدم به مدیران ارشد استان که اگهچه عرض کنیم اقای امیری فرماندار شیراز شده خیالی نیست
  حال همه خوب است سلام ویژه ما را به بزرگان شهر برسان
  اگر تصمیمی گرفتند…………………………………

 11. و اما انتخاب آقای امیری/ جالب است، این آقای امیری نسبت نزدیکی هم با سرهنگ جعفری مدیرعامل فجر شهید سپاسی دارد و …
  قبلا هم یک فرماندار دهه پنجاهی را در شیراز تجربه کرده ایم، فرمانداری که قدمی بلند برای شیرازی برداشت که داشت توسط یک گروه به حراج می رفت، زمین هایش باغ شهر می شد و …
  اما این نکته جالب توجه است که دوستداران آقای مذنب، بار دیگر و بعد از دوران فترتی که به ناچار در زمان حضور فرمانداری سیاستمدار و کامل به نام زرین کلاه، تحمل کردند و منافعی که از دستشان رفت، بار دیگر به متن سیاست شیراز وارد خواهند شد، آنهم نه پنهانی که اشکار آشکار و چه خوب برای شورای شهری که هم خط و هم فکر فرماندار است و …. تاریخ در باره استاندار فعلی فارس چه قضاوتی خواهد داشت، استانداری که نتوانسته مدیران فرهنگی و …. را تغییر دهد، حتی یک نفرشان را هم!!!

 12. با توجه به سوابق کاری ایشان وکارنامه درخشانی که دارند وسوابق اجرایی در فرمانداری شیراز تلف میشوند بهتر است پست وزارت خانه یا معاون وزیر بدن به ایشان بنده خدا این پست در حد واندازه کسی است که حداقل 10 سال سابقه کار اجرایی داشته باشه (اگر هم به زور میخواستن بهت بدهند نباید قبول میکردی در حق مردم شیراز جفا میکنی از ما گفتن بود

 13. طتز روز!
  ازآنجایی که قراردادی فی مابین استاندارفارس ومسئولان ستادهای کاندیداهای رفوزه شده(اصولگرا)مبنی بر انتصابشان دراین دوره منعقدشده ،اگرفردیاافرادی ازقافله عقب مانده اند،بادردست داشتن حکم مسئولیت ازستادهای مذکوربه دفتر استانداری مراجعه نمایند.
  عواقب عدم مراجعه متوجه شخص خواهد بود و استاندارومجموعه استانداری مسئولیتی را نمی پذیرند.ازآنجاییکه فعالان ستادهای روحانی قراراست درزمان ریاست جمهوری اصولگراها ودردوره های بعدی پست بگیرنداز مراجعه به استانداری خودداری نمایند.درصورت مشاهده چنین مواردی با خاطی برخورد می شود.باتشکراززحمات ستادهای ولایتی-قالیباف-رضایی و جلیلی
  استاندارفارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.