افزایش حدود ۲ میلیون متر مکعبی ظرفیت انتقال گاز در منطقه عملیاتی آغار و دالان

افزایش حدود ۲ میلیون متر مکعبی ظرفیت انتقال گاز در منطقه عملیاتی آغار و دالان

افزایش حدود ۲ میلیون متر مکعبی ظرفیت انتقال گاز در منطقه عملیاتی آغار و دالان

خبرپارسی – با راه‌اندازی خط لوله جدید و عملیات اجرایی جدا سازی خط لوله انتقال گاز چاه شماره ۱۲ دالان، ظرفیت انتقال گاز منطقه عملیاتی آغار و دالان به میزان دو میلیون متر مکعب در روز افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، مدیرعامل این شرکت با اعلام این خبر گفت: با راه اندازی خط لوله جدید انتقال گاز چاه شماره ۱۲ دالان به طول ۷۶۰۰ متر(۷.۶ کیلومتر) و جداسازی آن از خط لوله خروجی گاز مرکز جمع‌آوری گاز شماره یک ناحیه دالان، ظرفیت انتقال گاز منطقه عملیاتی آغار و دالان حدود ۲ میلیون متر مکعب افزایش یافت.

سید ابوالحسن محمدی، افزود: انتقال گاز این چاه پیش از این با اتصال به خط لوله خروجی گاز از مرکز جمع‌آوری گاز شماره یک دالان به واحد نمزدایی گاز فراشبند ارسال می شد که با جدا سازی این خط لوله ضمن جبران کاهش فشار، ظرفیت انتقال گاز نیز افزایش یافته است.

محمدی، با اشاره به اهمیت تولید حداکثری در فصل سرما، گفت: با انجام این اقدام اصلاحی، تولید حداکثری گاز در فصل زمستان با اطمینان بیشتر و بدون محدودیت فشار و دبی به تاسیسات تولید و انتقال گاز انجام می شود.

وی، در خصوص عملیات اجرایی این اقدام اصلاحی گفت: خط لوله انتقال گاز این چاه، پیش از این به لوپ(چند‌‌راهه) خروجی مرکز جمع‌آوری گاز شماره یک دالان اتصال یافته و گاز تولیدی آن به واحد نمزدایی فراشبند انتقال می‌یافت که همین امر محدودیت دبی و فشار گاز خروجی این مرکز جمع‌آوری را به دنبال داشت.

محمدی ادامه داد: همزمان با شروع تعمیرات اساسی در منطقه عملیاتی آغار و دالان، عملیات جدا سازی این خط لوله و راه‌اندازی خط لوله جدید نیز در دستور کار قرار گرفت و با کار شبانه روزی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ضمن جدا‌سازی خط لوله، شیرهای کنترل و قطع اضطراری جریان گاز و سامانه‌های الکترونیکی ثبت و کنترل جریان گاز با راه اندازی سیستم برنامه‌ریز حافظه PLC جدید در شرایط کاملا ایمن به واحد نمزدایی فراشبند انتقال یافت.

منطقه عملیاتی آغار و دالان یکی از مناطق عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی است که در حوزه جغرافیایی شهرستان های فراشبند، فیروزآباد و قیر و کارزین در استان فارس قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.