افتتاح شهر کتاب در آستانه روز خبرنگار / سید محمد بهشتی: شهر کتاب جای اهل دل است+عکس

خبر پارسی – شهر کتاب شیراز از امروز پنجشنبه شانزدهم مرداد برای استفاده عموم افتتاح می شود و قابل مراجعه است.

به گزارش خبر پارسی مراسم افتتاحیه این مجموعه فرهنگی شامگاه چهاردهم مرداد با حضور بزرگانی چون دکتر سید محمد بهشتی، مهدی فیروزان موسس شهر کتاب،کورش کمالی سروستانی مدیر دانشنامه فارس و برخی مسئولان از جمله دکتر سید محمد احمدی استاندار فارس، سید محمود موسوی مشاور اجرایی استاندار،غلام مهدی حقدل رییس شورای شهر شیراز و بسیاری از ادیبان و هنرمندان شیراز برگزار شد،شبی که پر ستاره تر از شبهای دیگر شیراز بود و آن را باید به فال نیک گرفت.

IMG_7064

استاندار فارس در سخنانی با لزوم پیشتازی شیراز در عرصه فرهنگ کشور گفت: جای تقدیر و تشکر دارد که یک نفر چنین سرمایه ای را برای فرهنگ هزینه می کند آن هم در دوره ای که کتابخوانی رو به افول است.

pic2000IMG_8190

وی تاکید کرد که در دولت تدبیر و امید حمایت از فرهنگ،توسعه و افزایش خواهد یافت و دولت از چنین حرکاتی استقبال خواهد کرد.

به گفته وی :در تهران بیش از سی شهر کتاب وجود دارد و در شیراز این اولین شعبه است که واقعا در شان نام و شهرت فرهنگی شیراز نیست.

مهدی فیروزان نیزدر معرفی شهر کتاب بیان کرد : این مجموعه یک موسسه غیر انتفاعی فرهنگی است که هدفش توسعه فرهنگ است چرا که هیچ توسعه ای بدون توسعه فرهنگی امکان پذیر نیست،چه بسا کشورهایی که در فرهنگ به توسعه رسیده اند و در بحران های مثل اقتصاد هم کمتر دچار نوسان می شوند.

وی همچنین گفت:توسعه توقف بردار نیست چون با ذات انسانی که کمال گرا و تکامل جوست هماهنگ است.

فیروزان با اساره به شهر کتاب شیراز گفت: سعی کرده ایم هر آنچه در زمینه فرهنگ می گنجد اینجا فراهم کنیم.

او همچنین از کوروش کمالی بخاطر همکاری های صمیمانه اش با برنامه های شهر کتاب در استان فارس تقدیر و تشکر کرد.

pic1997IMG_8181

 دکتر بهشتی نیز در بیانی کوتاه اما پربار اظهار داشت:شهر کتاب برای رده سنی خردسال تا کهنسال است اما اهمیت آن به کالا و خدماتش نیست.”جا” با “جا” فرق دارد همانطور که حافظیه و شیراز خاص هستند و با هیچ جا قابل مقایسه نمی باشند.

IMG_8280

وی با اشاره به شهر کتاب گفت:اینجا سفره ای نیست که صرفا برای پر شدن شکم باشد،شهر کتاب جای اهل دل است و فرهیختگان همدل.ما در واقع به بهانه کالاهای فرهنگی می خواهیم بگوییم: شما که هستید و چه جایگاهی دارید…..

شهر کتاب شیراز با مساحت بیش از هزار متر در خیابان پزشکان-معالی آباد در بخش های مختلف کتاب، فیلم و موسیقی،صنایع دستی،لوازم التحریر،کودک،نگارخانه و کافه مطبوعات فعالیت خود را آغاز کرده است.

IMG_8430

pic2004IMG_8228

5 دیدگاه برای “افتتاح شهر کتاب در آستانه روز خبرنگار / سید محمد بهشتی: شهر کتاب جای اهل دل است+عکس

 1. این خبر رو هر کسی تنظیم کرده بهش یاد بدید که وقتی “مکان” موضوع اصلی خبر هست مخاطب به دنبال آدرس است.
  بد نبود ذکر می کردید که شهر کتاب در ……… آدرس افتتاح شد.
  یکی از ارزش ها و عناصر اصلی خبر است که اگر کسی حتی 2 ساعت کلاس خبرنگاری گذرانده باشد این را می داند
  لطفا مسوولان و مدیران سایت دقت فرمایید که چه کسانی خبر را تنظیم می کنند!!!!
  با تشکر

  1. شهر کتاب شیراز با مساحت بیش از هزار متر در خیابان پزشکان-معالی آباد در بخش های مختلف کتاب، فیلم و موسیقی،صنایع دستی،لوازم التحریر،کودک،نگارخانه و کافه مطبوعات فعالیت خود را آغاز کرده است.
   جناب صمدی عزیز آخر خبر آدرس مکان شهر کتاب به ترتیبی که در بالا آمد ذکر شده است.تعجب می کنیم چرا اینگونه تند رفته اید یا خبر را تا آخر دنبال نکرده اید یا دقت لازم را نداشته اید و یا ما باید برای آموزش نحوه تنظیم خبر خدمت شما برسیم استاد!

   1. سپاسگذارم جنا ب سردبیر
    گویا لود نشده بوده کامل چون الان عکسهای جدید تر می بینم شاید هم از کم دقتی من بوده و لود نشدن کامل بهانه ام بوده! که احتمال ندیدن من بیشتر است.
    اما الان دیدم
    ممنون که پاسخ دادید بزرگواران

 2. انگار آقای حقدل ریس محترم شورا هم تشریف دارند .اینکه میگفت من اصولگرا هستم. .دستمریزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.