احمدی نماینده روحانی است با همان گفتمان

خبر پارسی – یکی از خصوصیات بارز حسن روحانی که باعث شده آنهایی که روز۲۴ خرداد۹۲ به وی اعتماد کردند و نیز آنهایی که بعد از انتخابات با وی همراه شدند،به آینده و تحقق برنامه های دولت امیدوارباشند،پافشاری و مصصم بودن” شیخ حسن” بر تحقق وعده هایش است.

روحانی در یک سال گذشته ثابت کرده است که بدون ترس و واهمه از فشار و ایجاد ترس و ارعاب توسط تندروها به میثاقی که با ملت بسته پایبند است.

هرچند که دردولت روحانی افرادی با تمام گرایش های سیاسی حضور دارند اما خط مشی و گفتمان رییس دولت  می تواند به عنوان یک برنامه نا نوشته بر عملکرد و گفتمان مدیران مجموعه تاثیر بسزایی بگذارد.گواه این ادعا رفتار دولتمردان در ادوار مختلف تاریخ است.جایی که در یک مقطع زمانی مردان دولتی که از جنگ تحمیلی فارغ شده بودند به سازندگی کشور همت گماردند و پس از آن دولت را به دست دولتمردانی سپردند که توسعه سیاسی ،اجتماعی و اقتصادی جزو اولویت های برنامه های آن بود و پس از آن نیز…. .

حال روحانی که برای بهبود فضای آشفته اقتصادی وسیاسی کشورکه بخش عمده آن به ناکارآمدی دولت گذشته باز می گردد و نه تحریم های غرب مصصم است گام هایی اساسی بردارد،مجبوراست مردانی را همراه خود نمایدکه شهامت در گفتارشان مشهود است.

درشرایطی که در یک سال گذشته افراطیون در تلاش بوده اند فضای سیاسی فارس را ملتهب کنند و از این التهاب، مقاصد گروهی خود را پیش برند،مدیر ارشد دولت در فارس نشان دادکه نماینده روحانی است با همان گفتمان.

استاندار-فارس

سید محمد احمدی که در اولین روز از هفته دولت در یک کنفرانس خبری سخن می گفت در لابه لای جملاتش و پاسخ به برخی از سئوالات خبرنگاران نشان داد که مردان دولت یازدهم بیش ازآنهایی که ادعای التزام عملی به قانون اساسی و اصل ولایت فقیه دارندبه اصول پایبند،اما اجازه نمی دهند افرادی با سوء استفاده از کلمات ضمن ایجاد سددرمقابل پیشرفت و توسعه استان به اهداف سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.

 پولتیکی که جواب نداد

پروسه تغییر در مدیریت حوزه فرهنگ استان فارس که می رفت به قصه هزار و یک شب تبدیل شود در حالی برای اهالی فرهنگ استان فارس ختم به خیر شد که عده ای تمام سعی و تلاش خود را به کار بسته بودند تا همچنان تفکر سیاسی امنیتی بر این حوزه حکمفرمایی کند.

اما زمانی که پی گیری های استاندارفارس در معرفی و انتصاب مدیری ازجنس فرهنگ و هنر برای تصدی پست مدیر کلی فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نتیجه داد،عده ای برآشفتند ودریک اقدام برنامه ریزی شده با ایجاد جنگ روانی تمام توان خود را برای ابقاء مدیر مورد وثوق خود در این حوزه بکار بستند.

اما این عده از دو نکته غافل بودند.نکته اول اینکه مریدی مردسروگرم چشیده است و ازذوق صدور حکمش درسازو دهل نمی دمدو نکته دوم اینکه احمدی آنجا که لازم باشد با گفتمان روحانی سخن می گوید و عمل می کند.

نماینده ارشد روحانی در فارس در واکنش به این جنگ روانی با بیان اینکه در انتخاب مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با نماینده ولی فقیه در استان رایزنی و مشورت کرده است، خاطرنشان کرد: بعضی ممکن است بخواهند جلوی این حکم را بگیرند اما از نظر من مدیرکل فرهنگ فارش بهزاد مریدی است و هفته آینده رسما معرفی خواهد شد.

 البته حامیان مدیر کل پیشین اگر به چند هفته قبل بازگردند و رفتارهای احمدی را که ظاهرا جزمریدی کسی را  به‌عنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی نخواهدپذیرفت،رصد کنند خواهند یافت که علی رغم هجمه فراوان اتاق فکر تندورها ،استاندارفارس بابه رسمیت نشناختن برنامه روز خبرنگاری که مدیر کل سابق فرهنگ و ارشاداسلامی  فارس درآن حضور داشت از قبل اعلام کرده بود که به دنبال گزینه دیگری برای مدیریت ساختمان نبش چهارراه حافظیه است .

اما نکته دیگری که باعث شد نماینده دولت یازدهم در اولین روز از هفته دولت به آن اشاره کند و با اشاره به آن ثابت کند که از هیاهوی عده ای مقدس نما نمی ترسد،بحث برج های دوقلوی شیرازبود.

استاندار فارس که پیش از این نیز بارهاازعدم وجود منافات بین ساخت و ساز و مدرن سازی در شهر با مظاهر اسلامی سخن گفته بود و برای اثبات ادعایش از بلند مرتبه سازی در مشهدمقدس و در جوار حرم امام رضا(ع)یادکرده بودازادامه انجام برج های معروف به برج دوقلوی شیراز خبرداد تا ثابت کند که با پلاکارت نویسی و تشکیل زنجیره های انسانی و همچنین ایجاد جنگ روانی حاضر به کوتاه آمدن و معامله بر سر منافع شهر و استان نیست.

به هرحال احمدی در اولین روز از اولین هفته دولتی که او استاندار فارس است با گفتمانی شبیه به گفتمان روحانی با رسانه ها سخن گفت تا ثابت کند،ادبیات،خط مشی و گفتمان رییس جمهور در ادبیات و گفتمان مدیرانش بی تاثیر نبوده است.

3 دیدگاه برای “احمدی نماینده روحانی است با همان گفتمان

  1. واقعا تو این چند هفته استاندار مقتدر وارد شده بویژه در مورد دکتر مریدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.