آیا وزیر ورزش، عامل برکناری «دایی» است؟/آقای وزیر! به توصیه چند روز پیش دکتر روحانی مراجعه کنید!

خبر پارسی – روز گذشته ، بالاخره پس از کش و قوس های بی سابقه ، علی دایی براساس یک بازی طراحی شده کاملاً سیاسی ، از تیم پرسپولیس کنار گذاشته شد ؛ آنهم نه با احترام که با رفتاری مملو از توهین و تحقیر!

به گزارش خبرنگار «انتخاب» ؛ مجموعه شکست های مکرر پرسپولیس در برابر حریفان خود ، فضا را به سمتی سوق داد که برخی که از قضا علاقه ای به حضور «دایی» در پرسپولیس نداشتند ، برنامه ای را برای حذف و برکناری وی طراحی کنند.

این برنامه ریزی ناعادلانه و مملو از تحقیر که بنابرادعای «دایی» ، توسط «وزیر ورزش» طراحی و با دخالت چند چهره درجه چند و تازه به دوران رسیده ی که در هیات مدیره این باشگاه نقش مهمی برای خود تعریف کرده اند، «عملیاتی» شده است ، به گونه ای غیرحرفه ای و غیراخلاقی اجرا شد و فضایی به شدت حاشیه ای را برای «پرسپولیس» ایجاد کرد.

کش و قوس مربوط به اخراج دایی ، آنقدری طولانی شد که پلیس امنیت وارد قضیه شد و براساس دستور ، اجازه ورود دایی به تمرین پرسپولیس را نداد و دست آخر ، حمید درخشان را در مقابل چشمان دایی (که همزان در تمرین حاضر بود) به محل تمرین آوردند و صحنه های زشتی را خلق کردند که در تاریخ ورزش این سرزمین بی سابقه بود.

دست آخر، روز گذشته علی دایی با حضور در رختکن پرسپولیس با چشمانی اشکبار از بازیکنان پرسپولیس خداحافظی کرد.

با این حال و درصورت صحت ادعای دایی در مورد دخالت وزیر ورزش در عزل وی ، خوب است این اتفاق از سوی هیات دولت بررسی شود و در صورت دخالت وزیر ورزش ، تصمیمی مناسب در مورد این اقدام وی صورت گیرد. گوآنکه علی دایی سرمربی چندان خوش اخلاقی نیست و امسال نیز برخلاف سالیان پیش، در پرسپولیس موفق نبوده است ، اما این اتفاق، رسم برخورد با یک ورزشکار و حتی یک انسان، نیست چه رسد به یک قهرمان محبوب ملی ؛ آنهم توسط وزیر ورزشی که سوابقش مبهم است و وصله نچسب این دولت و براساس اخبار رسیده، گزینه ی آخر دولت برای تصدی این پست!

البته  این بخش از سخنان «علی دایی» درست است که شخص احمدی نژاد رییس جمهور پیشین ، دستور مستقیم برکناری وی را صادر کرد ؛ حال اگر وزیر ورزش نیز در برکناری وی نقش اصلی را داشته باشد ، اوج دخالت مدیران ارشد در مسائل جزئی و بی ربط به آنها را نشان می دهد.

مناسب است به جز ورود مستقیم دولت به این اتفاق، هیاتی برای مشخص شدن این افتضاح ورزشی – سیاسی تشکیل شود و به مردم گزارش دهد که آیا وزیر ورزش در این اتفاق مقصر بوده یا ماجرا چیز دیگری بوده است؟!

قابل ذکر است ، دکتر روحانی چندی پیش طی سخنانی تاکید کرد که «ورزش سیاسی نیست،… باید رانت‌ها را کنار بگذاریم. ورزش یک مسئله اجتماعی است؛ فضا را باز کنیم هر چند که ورزش به سیاست ملی در بخش‌هایی می‌تواند کمک کند اما اساس ورزش اجتماعی است و وزارت ورزش باید زمینه را برای بخش خصوصی فراهم کند.»

1 دیدگاه برای “آیا وزیر ورزش، عامل برکناری «دایی» است؟/آقای وزیر! به توصیه چند روز پیش دکتر روحانی مراجعه کنید!

  1. [جناب خبر پارسی تم پرسپولیس به ما چه وقتی فجر و برق نابود شدن.یاد ضرب المثل معروفی می افتم که میگه لعنت به چشمانی که بیشتر از صاحب عزا گریه کنه.ورزش فارس رو به نابودیه هیچی نداریم بهش بنازیم.خداییش یه سوال از اقای کمانه با مدیریت 3 سالشون بپرسید که فارس در ورزش کشور به چه چیزیش باید بنازه ها.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.