خانه » اجتماعی » وقتی خیابان ها نماد یک کشور می شوند/گزارشی جذاب از خاص ترین خیابان های جهان+تصاویر

وقتی خیابان ها نماد یک کشور می شوند/گزارشی جذاب از خاص ترین خیابان های جهان+تصاویر

پیوند ثابت http://khabarparsi.ir/?p=8299

خبر پارسی – برای شناختن یک کشور ،در واقعیت ژرف آن،چه وسیله ای بهتر از پرسه زدن در خیابان های آن وجود دارد؟این خیابان ها هستند که،چه به صورت پیچ و خم های کهن چند صد ساله و چه به صورت جریان های دورانی چندین قطبی امروزی،به یک شهر مفهوم واقعی-اندازه یا بی قوارگی-اش را می دهند.
گزارشی جذاب از خاص ترین خیابان های جهان را در زیر بخوانید:

خیابان آبی در Chefchaouen، موروکو

۵۶۱۴۹۷۸۴۴
شما هم اگر به Chefchaouen بروید از این زمان به بعد عاشق رنگ آبی می شوید. در این شهر خیابان ها، دیوارها و در های زیادی به رنگ های مجلل آبی هستند.
این شهر توسط مهاجران یهودی دهه ۱۹۳۰ که به اینجا آمده بودند به رنگ آبی درآمد. زیبایی کوه هایی که شهر را احاطه کرده نیز با کنتراست رنگ های روشن آبی تشدید می شود. زیبایی این مکان و محیط آرامش بخشش آن را تبدیل به مکانی جذاب برای گردشگران کرده است.
خیابان Knockoff در Wuxi، چین

۳۸۸۵۲۷۷۴۱
هی بچه ها دوست دارید برای خرید مارک H&N با من بیایید و آنجا قدری هم قهوه SFFCCCKS گیرتان بیاید؟ اینها همه در فروشگاه Appla است. شاید مغز شما اینها را اشتباه بگیرد و H&M، Starbucks و Apple بخواند، اما اگر شما در خیابان Wuxi چین پیاده روی کنید، اشتباه خواهید کرد.
اینجا مثل نوعی جهان موازی می ماند. اینجا که به اندازه کافی عجیب است- شرکت ها فقط با هم رقابت نمی کنند، آنها نشانه های تقلبی خیابان ها را روی مغازه های خالی دارند بدین منظور که به خریداران حس آن منطقه ها را منتقل کنند. متاسفانه این ایده خیابان ها در اینترنت کشور چین تبدیل به یک جوک بزرگ شده است.

Vila de Gracia در بارسلون، اسپانیا

۱۲۵۳۷۳۴۱۹۳
وقتی مردم در مورد Gracia صحبت می کنند، منظورشان قطعا Vila de Gracia است. پایتخت تاریخی قدیمی جایی که آنها بدان تعلق دارند. این محل قطعا جالب ترین حومه شهری در بارسلوناست.
Torrent de lOlla و Travessera de Gracia، خیابان های اصلی Gran de Gracia همیشه مرکز تجمع است. اما آنها میدان هایی هستند که به Gracia جو خاصی می دهد.
به همین خاطر Gracia یک مکان ایده آل برای پارتی های خیابانی است و Festa اصلی در ماه آگوست بعد از La Merca در بارسلونا مهم ترین است. این رقابت برای بهترین خیابان دکور شده همیشه جنگ سختی در پی داشته و صحنه های بزرگ در میدان های اصلی در هر شهر برپا شده اند تا بهترین گروه ها در آنجا برنامه اجرا کنند.
خیابان چتر شناور agueda در پرتغال

۹۷۹۸۶۴۳۶
Agueda در پرتغال محل نصب این چترهای شگفت انگیر کار Sextafeira به نام چترهای شناور است. این تولید رنگارنگ بخشی از فستیوال هنر Agitagueda است.
به سبب آنکه این ایده یکسان قبلا استفاده شده، این دومین باری است که این شهر با چترهایی با رنگ خالص پوشانده شده که هم تولید سایه کرده و هم منظره ای زیبا به وجود آورده است. مردم هم عاشق این چترهای تکرار شونده شده اند چون با وجود زیاد بودنشان هیچ وقت خسته کننده نمی شوند و تبدیل به یک سنت شده اند.
خیابان سنگ های شکسته در Enschede، هلند

۹۹۶۸۲۹۲۱۸
Roombeek یک خیابان تجاری و نیز بخش شهر نشین این منطقه است. این رود که خیابان نامش را از آن گرفته و در گذشته راه آب زیر زمینی داشته، دوباره به حالت اول برگردانیده شده و به سطح آورده شده است. حالا این آبها بخشی از محیط شهری و تبدیل به نقطه مرکزی جدید این ناحیه شده است.
طراحی نامتقارنش که در امتداد خیابان پهن و باریک می شود، با شکل های فضایی متفاوتش برجسته می شود. سرمنشا رود با یک ساختار خشن سر و کار دارد که از سرعت جریان آب می کاهد و یک نقش انعکاسی دائمی روی سطح آب خلق می کند
ساختار ویژه این قطعه سنگ های پله ای با لبه های تیز اشاره دارد به مراحل زندگی و همچنین به آتش بازی های این منطقه. (چونکه خیابان در آتش بازی ۱۳ می سال ۲۰۰۰ تا اندازه ای خراب شد).
خیابان های فرش جادویی در La Orotava، جزایر قناری

۲۱۱۶۷۸۹۰۰۹
جزایر قناری Tenerife، به سمت ساحل آفریقا، بیشتر از همه به خاطر خوشگذرانی در مناطق آفتابی توریستی جنوبی شان معروف هستند. با این حال کسانی که در جستجوی چیزی بیش از آفتاب گرفتن هستند باید سری به شمال بزنند، خصوصا به شهرستان باشکوه و تاریخی La Orotava که در ماه ژوئن در مراسم Corpus Christi خیابان ها به طرز استادانه ای با فرش های گل تزئین می شوند.
خیابان های این شهر قدیمی به صورت کامل محافظت و نگهداری می شوند؛ خانه های زیبای قرن ۱۷ و ۱۸ در حاشیه خیابان های سنگ فرش شده بالکن های چوبی دارند که با ظرافت درست شده اند.
این خیابان در زمان های خوشی برای چشمان ما مثل جشن و سرور هستند، اما در مراسم Corpus Christi وقتیکه سنگ فرش ها با تصاویر مهیجی که با گلبرگ های رز و شمعدانی خلق شده اند پوشیده می شوند، شهر واقعا شکوفه باران می شود.
از نظر تکنیکی اینها به هیچ وجه فرش گل نیستند؛ اینها تماما از سنگریزه های آتشفشانی دهانه کوه آتشفشانی Las Canadas del درست شده اند، و به خاطر این چهره های آدم ها در این تصاویر به صورت واقعی در می آید.
این تاپستری شنی در سال ۲۰۰۷ وقتی که در کتاب رکوردهای گینس عنوان بزرگترین نقاشی شنی جهان را کسب کرد، رسمیت جهانی پیدا کرد.
خیابان های هندسی در Vercorin، سوئیس

۱۵۹۶۶۶۵۹۱۲
هرساله روستای شهر کوچک اسکی سوئیس به نام Vercorin از گردشگران دعوت می کند برای خلق آثار خود در ماه های گرم تابستان به آنجا بیایند. آنها به دنبال مجسمه های تکی و خارق العاده نیستند، بلکه به پروژه های خلاقانه شراکتی که مردم کل روستا را درگیر کند علاقه دارند.
در سال ۲۰۱۰ از Lang/Baumann خواسته شد که به این برنامه چالش برانگیز ملحق شوند. Sabina Lang از گروه Lang/Baumann توضیح داد: اکثر این خانه ها و نمای خارجی شان خیلی قدیمی هستند، و نمای چوبی تاریخی شان ظاهرا ما را ترغیب می کند تا با رنگ های روشن خیابان کنتراست ایجاد کنیم.
Lang می گوید: آنها در ابتدا تنها با استفاده از نقشه ها همه چیز را اندازه گیری کردند. سپس ما شروع کردیم به علامت گذاری مسیرهایی از خیابان که به میدان مرکزی روستا می رسید. این نقاط مرکز شروع نقاشی های ما شد.
نتیجه ان می شود یک نقاشی خیابانی حیرت انگیز که در سرتاسر روستا ادامه دارد و کل شهر را زیبا می کند.
تعداد زیادی از مردم محلی از این خیابان ها گذر می کنند و مراحل نقاشی ها را دنبال می کند. انها از این خطوط نقاشی بعدها به عنوان یک مسیر پیاده روی لذت بخش استفاده می کنند، خصوصا بچه ها از آنها برای مسیر دوچرخه سواری یا اسکیت بازی یا برای راه رفتن روی خطوط استفاده می کنند.
خیابان صورتی در لیسبون، پرتغال

۸۴۰۴۶۶۴۳۷
پروژه شهری لیسبون برای تعمیرات منطقه Cais do Sodre بعد از زلزله نتیجه بخش بود و برای ۲۴ ساعت صنعتگران و هنرمندان خلاق را به کار گرفت.
در این پروژه خلق شده توسط Jose Adriao و با همکاری کنسول شهر لیسبون و انجمن Cais do Sodre، این معمار تصمیم گرفت این خیابان بی روح را به رنگ صورتی جیغ درآورد. علاوه بر این تابلوهایی نیز به عنوان گالری هنری در فضای بیرون در امتداد پیاده روها قرار داده شد.
تنها خیابان در لندن که در سمت راست رانندگی می کنند

۱۰۴۴۵۷۸۴۵۷
خیابان Savoy Court جایی که هتل لوکس Savoy Court در آن واقع شده، تنها خیابان در انگلیس است که خودروها برای رانندگی در سمت راست خیابان مجهز شده اند.
این اتفاق برمی گردد به زمان درشکه سواری، وقتی که راننده بدون اینکه از تاکسی خارج شود، دستش را از قسمت پنجره راننده بیرون می آورد تا درب مسافر را باز کند (زمانی که درب ها از بیرون باز می شد و دستگیره در قسمت درب جلویی واقع شده بود).
علاوه بر این، ورودی این هتل محل دور زدن بسیار کمی دارد تاحدی که رانندگان مجبورند شعاع ۲۵ فوتی (۸متری) را دور بزنند تا بتوانند ماشین را هدایت کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme