خانه » اخبار ویژه » شورای محترم تامین استان این گزارش را بخواند لطفا! /دم خروس مدعیان ارزش ها!/ فرماندار شیراز : شورای تامین مجوز نداده، فقط دانشگاه مجوز داده/ دکتر ایمانیه می گفت دانشگاه خودش این مسئله را پیگیری می کرده است

شورای محترم تامین استان این گزارش را بخواند لطفا! /دم خروس مدعیان ارزش ها!/ فرماندار شیراز : شورای تامین مجوز نداده، فقط دانشگاه مجوز داده/ دکتر ایمانیه می گفت دانشگاه خودش این مسئله را پیگیری می کرده است

پیوند ثابت http://khabarparsi.ir/?p=6869

خبر پارسی – بررسی سایت شیرازه نشان می دهد که اخبار مندرج در این سایت در رابطه با مجوز سخنرانی هادی غفاری در شیراز نشان از دم خروس این مجوز دارد!
دبیر هیات نظارت بر تشکل‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفت و گو با شیرازه با بیان اینکه نامه رسمی مبنی بر درخواست انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای حضور غفاری در دانشگاه را برای فرمانداری ارسال کردیم، خاطرنشان کرد: در جلسه پنجشنبه هفته گذشته فرمانداری که با حضور مسئولین امنیتی و سیاسی برگزار شد، درخصوص تمام برنامه‌ها توضیح داده شد و کسی با حضور غفاری در دانشگاه مخالفت نکرد بلکه فرمانداری بر کنترل اوضاع در بیرون از سالن برگزاری مراسم تاکیدکرد.
سایت شیراز همچنین در گزارشی به نقل از سایت غریو از قول فرماندار شیراز نوشته است: … تا این که بالاخره فرماندار شیراز در جمع دانشجویان انقلابی شیراز حاضر شد و با بیان اینکه استاندار هم از این مورد راضی نبود و شورای تامین مجوز نداده، افزود: فقط دانشگاه مجوز داده و دکتر ایمانیه می گفت دانشگاه خودش این مسئله را پیگیری می کرده است.
اکنون سئوال اساسی این است که چگونه می شود در فرمانداری برای سخنرانی هادی غفاری جلسه تشکیل دهند و با سخنرانی هادی غفاری موافقت کنند اما امیری فرماندارشیراز در گزارشی که خود سایت شیرازه نوشته بگوید :« استاندار هم از این مورد راضی نبود و شورای تامین مجوز نداده، وفقط دانشگاه مجوز داده و دکتر ایمانیه می گفت دانشگاه خودش این مسئله را پیگیری می کرده است.»حالا و با چه منطقی دبیر هیات نظارت بر تشکل‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز می گوید:استانداری و فرمانداری با سخنرانی غفاری موافق بودند! یعنی مدیر کل دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهارات رئیس شورای تامین شهرستان را در جمع دانشجویان دور از واقعیت می داند؟ در این بین چه کسی راست می گوید؟
خبر پارسی یادآور می شود،هیات نظارت دانشگاه مستقل است و رئیس دانشگاه به عنوان رئیس هیات نظارت امضایش پای مجوز برنامه است و اگر او موافق برنامه باشد از مراجع ذی صلاح استعلام می کند و اگر نباشد همانجا مخالفت خود را اعلام می کند اگر استعلام برنامه مثبت باشد و هیات نظارت تایید کند برنامه برگزار می شود.این بدان معناست کسی که جواب استعلام را داده مسئوول مستقیم برنامه نیست بلکه تصمیم گیری نهایی با هیات نظارت دانشگاه است و در قانون چیزی در مورد استعلام نیامده است.
به نظر می رسد استعلام فرافکنی برخی مسئوولین دانشگاه است که می خواهند مسئوولیت را از گردن خود ساقط کنند.
خبر پارسی توجه مخاطبین خود را به ماده ۳ نحوه صدور مجوز فعالیت ها سوق می دهد:

۱ـ۳ـ کلیه تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان در دانشگاه لازم است در صورت تمایل به انجام هر یک از فعالیت‌های مندرج در بند (۱ـ۲) آیین نامه تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان نسبت به اخذ مجوز از هئیت نظارت دانشگاه طبق مفاد این دستورالعمل اقدام نمایند.
۲ـ۳ـ تشکل‌های اسلامی متقاضی صدور مجوز فعالیت بایستی برگ درخواست مجوز فعالیت (پیوست دستورالعمل اجرایی) را تکمیل و برای ثبت و تشکیل پرونده به دبیرخانه هیئت نظارت تحویل نمایند.
۳ـ۳ـ حداکثر مهلت پاسخگویی و ارائه مجوز توسط هیئت نظارت دانشگاه در مورد فعالیت‌هایی: نظیر: سخنرانی، تشکیل میزگرد، تریبون و نصب تابلو از تاریخ ثبت درخواست کتبی در دبیرخانه هیئت، هفت روز کاری و در مورد تجمع و راهپیمایی چهار روز کاری می‌باشد.
تبصره: تشکل‌های اسلامی که درخواست انجام فعالیت‌های مندرج در بند ۳ـ۳ دستورالعمل را دارند لازم است با توجه به حداکثر مهلت قانونی پاسخگویی از سوی هیئت نظارت دانشگاه تاریخ برنامه خود راغ تنظیم و تا زمان اخذ مجوز از انجام هر گونه فعالیت تبلیغاتی اجتناب نمایند.
۴ـ۳ـ هیئت نظارت دانشگاه موظف است در مهلت قانونی تعیین شده در بند (۳ـ۳) نسبت به تشکیل جلسه رسمی، بررسی مدارک، اخذ تصمیم و اعلام کتبی آن اقدام نماید. رئیس هیئت مسئول این امر می‌باشد و عدم پاسخگویی در مهلت مقرر به منزله تأیید تلقی می‌شود.
۵ـ۳ـ در صورت عدم موافقت هیئت نظارت دانشگاه با درخواست کتبی تشکل، ضروریست دلائل عدم موافقت به صورت مکتوب و مستدل در مهلت تعیین شده در بند ۳ـ۳ به تشکل اسلامی ابلاغ شود.
همانطور که مشاهده کردید در ماده یاد شده حرفی از استعلام زده نشده و مسئوول تایید و یا رد درخواست تشکل جهت برگزاری مراسم تنها هیات نظارت دانشگاه است و به هیچ عنوان صحبتی از استعلام از فرمانداری یا استانداری و یا معاونت سیاسی نشده،حالا چگونه است که شورای تامین شهرستان باید خجالت بکشد. اساسا دوستان ما با چه جراتی ادبیاتی از این دست را راجع به شورای تامین به کار می برند ما که جراتش را نداریم!! جالب این است به جای اینکه شورای تامین با رفتارهای ناشایست این دوستان اتمام حجت کند،آنها هستند که برای شورای تامین خط و نشان می کشند و با آنها اتمام حجت می کنند واقعا خجالت آور نیست؟!
خبر پارسی به هیچ عنوان خود را درگیر سخنان هادی غفاری نمی کند نه به جلسه او رفت و نه سخنانش را منتشر کرد بحث ما فقط این است که مقصر دانستن مجموعه دولت اعم از فرمانداری و استانداری شیراز و فارس ظلم به دولت است چرا دوستان در این ماجرایی که تا این حد برایشان مهم است و از تریبون مجلس هم برای آن استفاده می کنند و بدون مجوز پشت در استانداری و دفتر امام جمعه محترم شیراز تجمع می کنند خواهان استعفای ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز نمی شوند؟ آیا غیر از این است که ریاست دانشگاه را چون از طیف فکری خودشان است به هیچ عنوان مقصر ندانسته و همه تقصیرات را بر گردن استانداری فارس می اندازند؟
از شورای محترم تامین استان فارس می خواهیم ضمن مطالعه دقیق این گزارش و تمامی جوانب مربوط به این نشست تصمیم عادلانه بگیرد و همانگونه که به هیچ گروه اصلاح طلبی اجازه تجمع بدون مجوز نمی دهند به گروه یاد شده نیز ندهند.راستی مگر نه اینکه قسمت مهمی از دعوای آقایان در مسائل سال ۸۸ مربوط به تجمعی است که آن را بدون مجوز می نامند چگونه رطب خورده منع رطب می کند؟
در پایان و فقط برای تنویر افکار عمومی توجه مخاطبین خود را به بخش هایی از سخنان حجت الاسلام و المسلمین نقویان یکی از خطیبان برجسته مذهبی کشورمان و از میهمانان موفق برنامه‌های گوناگون دینی-اخلاقی صدا و سیما در سال‌های اخیر، در خصوص ضرورت بیان انتقادات در جامعه اسلامی جلب می کنیم.
این خطیب برجسته در یک سخنرانی اظهار می دارد: جامعه در زمان پیامبر(ص) آن‌قدر باز بود که عده‌ای می‌آمدند به پیامبر انتقاد می‌کردند. اما پیامبر نمی‌گفت که تو ضد ولایت فقیه شدی و اعدامش کنید. با مهربانی و محبت جواب می‌داد و علت‌ها را بیان می‌کرد؛ مردم راضی و آرام و قانع می‌شدند. حتی گاهی اوقات می‌گفت درست می‌گوید و من می‌گویم اصلاح کنند. قرآن به پیغمبر نهیب زده؛ خالدبن ولید گفته که اینها زکات نمی‌دهند و می‌خواهند بجنگند. پیغمبر لشکر را تجهیز کرد برای جنگیدن. آیه نازل شد که یعنی چی؟ چرا این کار را می‌کنید؟ این شخص دروغ می‌گوید و خبر دروغ آورده. إِن جَاءکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَیَّنُوا خطاب به پیغمبر می فرماید “خدا ببخشدت. چرا اجازه می‌دهی که اینها هر کاری می‌خواهند بکنند”. سوره توبه را ملاحظه کنید. سوره حجرات را ملاحظه کنید. همین‌جوری خودمان یک گوشه‌ای بنشینیم و یک خیالاتی داشته باشیم و به یک نتیجه‌ای برسیم و بعد هم داد بکشیم، به خیال اینکه داریم دفاع می‌کنیم! نه برادر من! نه خواهر من! ای فدای سرت گردم غلط فهمیده‌ای! فهم و بصیرت می‌خواهد. یک کسی می‌گوید که «من بصیرت پیدا کردم و می‌خواهم انتقاد کنم.» بصیرت من به من می‌گوید که باید انتقاد کرد.
این خطیب برجسته ادامه می دهد: اگر هر کسی را به جرم یک انتقاد مختصر، انگ ضد ولایت فقیه و ضد انقلاب به او بزنیم، آن وقت دیگر کسی نخواهد آمد. هنر ما باید این باشد که اگر کسی یک مختصر تأییدی کرد بگوییم که «تو هم انقلابی هستی».

4 دیدگاه

  1. برخورد قضایی

    آقای فرزاد صدری فزند محمد باقر
    اگه یک بار دیگر مبادرت به طرح مطلبی سیاسی نمایید با حضرتعالی برخورد قضایی مناسبی صورت خواهد پدیرفت برخوردی که برای سایر عناصر سیاسی هنجارشکن مایه ی عبرت شود ؛ ما نمی دانیم شما با تصور پوچ چه پشتوانه ای مبادرت به انتشار مطالب فوق می کنید اما از قدیم گفته اند اتمام حجت قبل از اقدام بهتر است اما اگر ادامه بدهید آن موقع خواهید دید که هیچ کس و در هیچ جایگاه و مقامی را توان یاری به شما نخواهد بود امتحانش مجانی اما پر هزینه خواهد بود

    • بنده از دولت مورد تایید نظام مقدس جمهوری اسلامی حمایت کرده و می کنم ادبیات شما نشان می دهد که پایبند به آرمان های امام و اندیشه های رهبری نیستی / زنده باد جمهوری اسلامی / زنده باد رهبری / زنده باد روحانی

    • إِنَّ اللَّهَ یُدَافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا یُحِبُّ کُلَّ خَوَّانٍ کَفُورٍ

  2. برنامه برخی عناصر در دانشگاه علوم پزشکی شیراز درست کردن بحران برای مدیریت استان بود که به هدف خود رسیدند

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme