خانه » اجتماعی » حذف عجیب یک گزارش از سایت رسمی یک خبرگزاری در شیراز!

حذف عجیب یک گزارش از سایت رسمی یک خبرگزاری در شیراز!

پیوند ثابت http://khabarparsi.ir/?p=9597

خبر پارسی – تنها چند ماه از سفر رئیس جمهور به شیراز می گذرد و اهالی رسانه هنوز به خاطر دارند که مشاور رئیس‌جمهور در امور رسانه گفت: مسائل مربوط به امنیت شغلی و فعالیت حرفه‌ای خبرنگاران در اولویت امور رسانه‌ای دولت است ادعایی که در حد شعار باقی ماند و اخیر یک خبرگزاری رسمی در استان فارس با توصیه یک دستگاه اجرایی یک گزارش خود را که اغلب رسانه های داخل کشور به آن استناد کرده بودند از خروجی سایت خود برداشته اشت!
شاید محمد رضا صادق وقتی با خبرنگاران در شیراز صداقت خود را نشان داد که گفت: هنوز مجال پرداختن به مشکلات و جزییات مسائل رسانه‌ها در این دولت فراهم نشده است!
به نظر می رسد نه در اردیبهشت ماه امسال بلکه در دی ماه ۹۴ نیز دولت هنوز مجال پرداختن به مشکلات و جزییات مسائل رسانه‌ها را فراهم نکرده است! حذف گزارشی از یک اتفاق خیلی تلخ که مقصر اصلی آن یک دستگاه دولتی بوده از سایت یک خبرگزاری، در حالی اتفاق می افتد که گزارش یاد شده نه تشویش اذهان عمومی بوده،نه تبلیغ علیه نظام و نه اقدام علیه امنیت ملی بلکه تنها و تنها به خواهش و توصیه یک مدیر احمدی نژادی صورت گرفته و جالب اینکه جناب مدیر همه حمایت های دولتی را پشت سر خود دارد!
عرصه رسانه در نظامی که مزین به نام مقدس جمهوری اسلامی است،ساحت اندیشه و فکر و حریت و راست قامتی است.چگونه است وقتی رسانه ای فریاد خفته خانواده ای دردمند را هجا می کند به جای تشویق آن رسانه و گرفتن حقی ضایع شده، به او توصیه می کنیم گزارش را از خروجی سایت خود بردارد؟ استانداری فارس همچنان از نبود یک مشاور رسانه ای محروم است و البته این محرومیت خود ساخته است! روابط عمومی استانداری نیز آنقدر که دوست دارد دکتر صدایش بزنند تلاش نمی کند با نخبگان حوزه رسانه ارتباط برقرار کند. مدیر کل حوزه استاندار نیز اهالی رسانه را در حدی نمی بیند که بخواهد آنها را به حضور بپذیرد و مدیران بسیاری از رسانه ها نیز به بهای تامین معاش پرسنل خود بله قربان گوی مدیران شده اند حالا تفاوتی نمی کند که این مدیر احمدی نژادی باشد یا همراه دولت! مهم این است که منافع مالی آن رسانه به خطر نیفتد وگرنه گم شدن صدای مردم در هیاهوی بیلان کاری مدیران هیچ اهمیتی ندارد حتی به قیمت گم شدن و جابجایی فرزندانمان!

1 دیدگاه

  1. سلام یکسان نگری بلای بدی است که این روز ها گریبانگیر بسیاری از مردم و ادارات دولتی ما شده است . وقتی عده ای سود جو جنگل و کوه را تخریب و ویلا سازی می‌کنند برای جلوگیری از این رویداد شوم که منجر به ضرر وزیان به مردم ومنابع طبیعی شده است قوانین سختگیرانه‌ای وضع می‌شود . اما ایا این قانون از شمال تا جنوب باید به یک شکل اجرا شود؟ آیا در مناطقی که رو به کویری شدن میرود اگر کسی نهالی و بوته ای بکارد نباید تشویق شود . بنابراین قانون برخورد با خاطیان به منابع طبیعی و کشاورزان مالک زمین یک جور رفتار کند . و همین طور نوع تغییری که در زمین های کشاورزی داده شده فرق دارد. کشاورزی زمینش را فروخته وباغ شهر کرده که اگر چه گاهی از فقر و ناچاری و خشکسالی بوده ولی به هر حال قانونی در این زمینه وجود دارد و باید این قانون منصفانه و همه جانبه به این موضوع نگاه کند.
    اما کشاورز دیگری برای اینکه فرزندان بیکارش کاری دست وپا کند دور پانصد متر زمین حصار کشیده و دامداری میکند، ویا کشاورز دیگری بناییصدمتری برای سکونت کارگرانش ساخته که از نااگاهی و عدم اطلاع رسانی ادره جهاد کشاورزی مجوز نگرفته است . ایا همه‌ی این ها شامل قلع وقمع میشود؟ وقتی به کشاورز بیچاره که با بیکاری وخشکسالی دست وپنجه نرم میکند میگویند مجوز نگرفته اید ، ساختمان ودامداری شما را ویران میکنیم بعد به شما مجوز ساخت می‌دهیم، خنده‌دار نیست
    آخر این با کدام ایدئولوژی ودین ایین واخلاق سازگار است ؟ اگر کسی خطایی کرده بنا به تشخیص قانونگزار منصف باید جریمه شود و یا تعهد بدهد و نه این که با همه یک جور رفتار شود و ناراضی تراشی شود که نه به سود دولت ونه مردم و نه نظام است.
    مورد دیگر این که دولت باید بههوش باشد چرا در استانه انتخابات این گونه اخبار در حجم زیاد پخش میشود؟ ایا هدف بازداشتن مردم در انتخابات وحضور حداکثری مردم نیست ؟
    براستی آیا کسی در این مورد فکری کرده است؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme