Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/khabarpa/public_html/index.php:1) in /home/khabarpa/public_html/wp-content/plugins/ready-backup/classes/req.php on line 9

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/khabarpa/public_html/index.php:1) in /home/khabarpa/public_html/wp-content/plugins/ready-backup/classes/req.php on line 9
جفا یا خدمت ؟/مدیریت مهرزاد خرد با ذخایر بذر گندم کشور چه کرد؟+ عکس - پایگاه خبری تحلیلی خبر ‏پارسی
خانه » اخبار ویژه » جفا یا خدمت ؟/مدیریت مهرزاد خرد با ذخایر بذر گندم کشور چه کرد؟+ عکس

جفا یا خدمت ؟/مدیریت مهرزاد خرد با ذخایر بذر گندم کشور چه کرد؟+ عکس

پیوند ثابت http://khabarparsi.ir/?p=2206

خبر پارسی: به دنبال انتشار گزارش نگران کننده خبر پارسی از عملکرد مهرزاد خرد رئیس جهادکشاورزی استان فارس و  وضعیت بحرانی تولید بذر گندم در استان فارس، برخی از مخاطبان با ارسال نظرات مختلف به بخش هایی از این گزارش اعتراض کرده و آن را سیاسی و غیر علمی و جانبدارانه توصیف کردند.

در این مقال ضمن بررسی نظرات مخاطبان گرامی به ارائه برخی از اسنادی می پردازیم که مستند گزارش قبلی خبر پارسی با عنوان «بررسی عملکرد مهرزاد خرد در جهاد کشاورزی فارس؛ نهادی که صدای اصولگرایان را هم درآورد» بود.

ذکر این نکته ضروری است که گزارش یاد شده، با مصاحبه با فعالان بخش کشاورزی، بذرکاران، متخصصان و اساتید دانشگاهی مبتنی بر اسناد متقن و نیز بازدید از مراکز توزیع بذر تنظیم و منتشر شده بود و لذا خبر پارسی انتظار داشت علاوه بر مخاطبان محترم، مقامات مسئول در جهادکشاورزی فارس نیز به مقام پاسخگویی برآیند اما تاکنون هیچ پاسخی از مراجع ذیربط دریافت نشده است. هرچند برخی دوستان در تماس با خبر پارسی اظهار داشتند مخاطبینی که بر گزارش خبر پارسی دیدگاه نوشته اند چنان تخصصی صحبت کرده اند که باید آنها را در جهاد کشاورزی فارس جستجو کرد!

همچنین نظر مخاطبان گرامی به این نکته جلب می شود که تولید بذر پایه ای ترین موضوع در بحث کشاورزی است و از مهمترین مسائل در حوزه تولید محول استراتژیک گندم است! تاکید ویژه مقام معظم رهبری بر حفظ و ارتقا جایگاه و میزان تولید گندم در کشور جز با پاسداری از ذخایر ژنتیک گندم و تولید بذر مقاوم و پر بازده میسر نمی شود. موضوعی که در چند سال اخیر مطامع دست دسیسه دوزان و فرصت طلبان قرار گرفت.

مخاطبی به نام «سیاوش» در نظری از بی توجهی به توان فنی کارشناسان استان در تولید بذر گلایه کرده و گزارش مذکور را سیاسی و غیر منصفانه خوانده و نوشته بود: من نمی خواهم از کسی طرف داری کنم ولی لااقل زحمت های محققین وپژوهش گران بخش کشاورزی فارس را حرام نکنید لطفا سری به خبرهای منتشر شده در خصوص موفقیت های واریته های مختلف بذر به خصوص گندم وتولید وصدوربذور گواهی شده فارس واستفاده ان در استان های دیگر بزنید بیشترین ارقام بذر گندم که مقاوم به خشکی شوری وتنش های ابی و… هستند در استان فارس تولید شده آخر تحقیر توانمندی های بخش گشاورزی وکشاورزان موفق استان به قیمت اینکه از مسئولی خوشتان نمی اید تاکی؟

خبر پارسی: در پاسخ به این مخاطب عزیز باید اذعان کرد: تولید بذر البته کاری بسیار فنی و تخصصی است که پرداختن به آن از توان چند روزنامه نگار خارج است مگر اینکه اطلاعات را از کارشناسان و محققان و پژوهشگران دریافت کرده و با واقعیات موجود تطبیق دهد. الان جای این سئوال از مسئولان مرتبط وجود دارد که هم اکنون چند نوع بذر و به چه نام هایی در استان تولید می شود؟ چند هکتار مزرعه زیر کشت بذر قرار دارد که بتوان با حضور کارشناسان بی طرف از آن بازدید کرد؟

نکته قابل تامل آنکه بذر گندم پیش از این در دو استان «فارس» و «البرز» و تحت نظارت «موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال» تولید می شد لذا دیگر استان های کشور اصولا فاقد چنین توانایی بوده و سرمایه گذاری های دولت نیز در همین دو استان صورت گرفته است.

گزارش ها نشان می دهد که در ۶ سال اخیر با حذف محققان به نام و خوش سابقه حوزه تولید بذر مثل آقایان مهندس «پرویزی، امین پور و نیکنام» عملا هیچ گونه بذری در استان تولید نشده و آنچه این مخاطب عزیز آدرس داده است مربوط به گندم هایی است که از سیلوهای استان به منظور پاسخ به نیاز بذری منطقه در اختیار برخی از شرکت ها قرار داده شده است.

مخاطب دیگری با نام «محمد» نیز موضوع گزارش را سیاسی ارزیابی کرده و در تجلیل از مهندس سیاوش کریمی مسئول بخش کنترل گواهی بذر زرقان نوشته است: «این موضوع کاملاً سیاسی است و متأسفانه غیر واقعی ، زیرا که اولاً مهندس کریمی زیر نظر مهندس خرد نیست و ایشان نماینده مؤسسه بذر و نهال کشور هستند و اقای خرد انتخاب و انتصاب نکرده اند ، ثانیاً ایشان فردی کاملاً مقرراتی و پاکدست و جلوی رانت خوران را گرفت و تولید بذر استان را ارتقاء و امسال به صادرات موکول کرد» .

خبر پارسی: البته این اشتباه را می پذیریم که مهندس کریمی در زمان مهندس رضوی و در دوران «دولت نهم» منصوب شده بود اما ادامه فعالیت نامبرده با هماهنگی مهندس خرد انجام شده و به رغم تذکرهای متعدد کشاورزان و کارشناسان مرتبط هیچ گونه تغییری در این زمینه صورت نمی گیرد.

نکته قابل تامل اینکه مهندس کریمی فارغ التحصیل رشته باغبانی است که اصولا هیچ گونه آشنایی با موضوع بذر ندارد و فقدان تخصص لازم ربطی به خصوصیات فردی نامبرده ندارد.

نکته دیگر اینکه انتخاب مسئول بخش کنترل گواهی بذر در مرکز تحقیقات زرقان با هماهنگی و تشریک مساعی رئیس جهادکشاوری استان فارس و رئیس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال کشور منصوب می شود. در عین حال به دنبال انتشار شکایت های گسترده کشاورزان از عملکرد مهندس کریمی و گزارش کمیته حقیقت یاب، در سال ۹۰ «حسن عارفی» رئیس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال با دو سفر به استان فارس و بررسی موضوع به عمق فاجعه پی برده و کریمی را از سمت خود عزل می کند.

به دنبال عزل کریمی در تاریخ ۲۱ فروردین ۹۱ ، آقای مهندس «پرویز زندی» از کارشناسان خوش نام را به سمت مسئول بخش کنترل گواهی بذر در مرکز تحقیقات زرقان توسط رئیس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال منصوب می شود ـ که کپی حکم مذکور در این گزارش ارائه شده است ـ و موضوع هم به سیاوش کریمی و مهرزاد خرد نیز ابلاغ می گردد و حتی مهندس کریمی در همان جلسه این خبر را به برخی از همکاران خود عینا به این صورت «آقای مهندس زندی به عنوان رئیس بخش از مورخ امروز از طرف موسسه ابلاغ گردیده است» پیامک می کند.

مهندس خرد به دنبال این عزل و نصب از کریمی می خواهد که روز بعد در محل کار خود حاضر و به کار خود ادامه دهد و حتی از تحویل دفتر کار و امکانات مربوط به مهندس پرویزی به دستور خرد جلوگیری می شود. همین موضوع باعث بروز تنش بین خرد و رئیس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال می شود. تا اینکه خرد در جلسه ای با حضور وزیر وقت جهادکشاورزی و حسن عارفی رئیس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال خواستار ابقای کریمی می شود. اصرار خرد برای ادامه حضور سیاوش کریمی فارغ التحصیل رشته باغبانی که عملکردش اعتراض مجموعه ای از کشاورزان و متخصصان را به همراه داشته همچنان جای سئوال است؟

«حسین» یکی دیگر از مخاطبان خبر پارسی در توجیه کاهش تحویل گندم امسال به سیلوها و مراکز جمع آورری که در گزارش این پایگاه به کیفیت بذر و افت تولید ارتباط داده شده بود، آورده است: «معمولا بر اساس قیمت گذاری کشاورزان محصولات تولیدیشان را تحویل میدهند اگر سیاستگزاری در حوزه وزارتی و تغییر تحولات سیاسی در منطقه وتغییرات قیمت دلار و …. ناخواسته رخ می دهد هیچ کشاورزی حاضر به فروش دسترنج خود به قیمت پائین نیست لذا مشکلی که ربطی به مدیر سازمان ندارد خواه نا خواه ربط میدهیم تا شاید عقده بعضی ها فروکش کند.

اگر به آرشیو خبری مراجعه می کردید جواب اتهامات را بخوبی دریافت می کردید که مصوبه ای از هئیت دولت گذشت که از ارسال گندم به استانهای مجاور خوداری کنند چون قیمت فروش گندم در مرز عراق کیلوئی ۱۳۰۰ در اربیل عراق بود و کشاورزان تمایل داشتند دسترنجشان را به قیمت بالا بفروش رسانند و استان فارس هم مستثنی نبوده مگر به زور میتوان دسترنج کشاورز را به قیمت پائین خرید و ربط این مساله به کریمی و خرد نوعی توهم است.».

خبرپارسی: البته ما هم قبول داریم که قیمت نامناسب خرید تضمینی گندم و افزایش نرخ دلار یکی از مانع تولید گندم ارزیابی شده اما اولا نقل و انتقال گندم به دستور دولت به منظور جلوگیری از قاچاق گندم ممنوع شده بود و از طرفی گندم محصول حجیمی است که حمل و نقل آن مشکلاتی به همراه دارد. بنابراین موضوع قاچاق گندم برای استان غیر مرزی فارس چندان توجیه پذیر نبود و اخبار هم حاکی از همین موضوع است. نکته دیگر مساله وضعیت اقتصادی کشاورزان است که توان ذخیره سازی گندم را از آنان می گیرد و از طرف دیگر دولت تنها مشتری خرید گندم در کشور به شمار می رود. بنابراین طرح این مساله فاقد هر گونه اعتباری است.

همین مخاطب در جایی دیگر خواستار نظر خواهی از کشاورزان پیشرو در مورد عملکرد مهندس خرد و کریمی شده است.

خبر پارسی: اگرچه بارها اعلام شده که این گزارش با نظر کارشناسان و کشاورزان منتشر شده است اما به منظور اطمینان مخاطبان عزیز تنها یک نمونه از شکایات کشاورزان پیشرو منطقه مرودشت در سال ۹۰ را منتشر می کنیم که بزرگانی چون «ایرج کاووسی»، «حمید یدالهی»، «ابوالقاسم خدامی»، «احمدرضا زارع»، «غلامحسین جهانگیر»، «حسین علیزاده»، «غلام سجادی»، «بهادر روزگار»، «حاج حبیب زارع»  گندم کاران نمونه ملی و استانی که بارها از دست روسای جمهور گذشته و مقامات استانی لوح تقدیر گرفته و تشویق شده اند و «سیدجعفر حسینی» رئیس انجمن صنفی کشاورزان مرودشت آن را امضا کرده اند. همین طومار، مبنای عزل نافرجام کریمی شده بود.

در این طومار خطاب به رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی فارس آمده است: «متاسفانه آقای کریمی با مدیریت انحصارگرایانه خود از سال ۸۷ تاکنون و با رفتارهای سلیقه ای و غیر علمی و بدون توجه به تجربه فنی بخش خصوصی تمام دستاوردهای ۳۰ سال گذشته کشور در حوزه تولید بذرهای مادری و پرورشی را به باد فنا داد.»

در طومار کشاورزان پیشرو به تعطیلی مراحل ۷ گانه تولید بذر پرورشی در مرکز زرقان اشاره شده و آمده است: تداخل بذری در چند سال خیر ناشی از فقدان تولید بذر پرورشی و مادری و نیز جمع آوری گندم معمولی در مزارع غیر استاندارد به اسم گندم مادری د شرایط کاهش و کمبود شدید تولید بذر و به منظور جبران بخشی از نیازهای بذری بدون در نظر گرفتن اثرات سو آن صورت می گیرد».

مخاطب دیگری به نام موسی مدعی شده است: «در سال جاری نزدیک به ۵۵ هزار تن بذر در طبقات مختلف تولید شده و هنوز بخش هایی از آن در بعضی شرکتهای تولید کننده بذر موجود است و این دوست محترم می تواند برای اگهی از کیفیت بذور به شرکتها مراجعه نماید .»

خبر پارسی: به منظور اطمینان خاطر این مخاطب گرامی یکی از ده ها حواله تحویل بذر از محل سیلوها و خارج از ضوابط تولید به شرکت های تولید بذر منتشر می کنیم که در تاریخ اول آذر ماه ۸۹ به شماره ۱۱۸۷۳/۲۴ توسط احمد دزفولی مدیر امور زراعت جهادکشاورزی فارس و به منظور جبران نیازهای بذری کشور صادر شده است.

دزفولی در این نامه خطاب به اکرمی مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۳ نوشته است: «بر اساس مذاکرات بعمل آمده با آقای مهندس اکرمی و با عنایت به بازدید شرکت پیشگامان از کیفیت گندم مجتمع شهید هاشمی نژاد به منظور مرتفع نمودن نیاز استان خواهشمند است دستور فرمایید مقدار یکهزار و پانصد تن از محل مذکور بر اساس ضوابط و مقرارت در سه نوبت ۵۰۰ تنی در اختیار آقای جواد نعمت الهی مدیر شرکت فوق الذکر قرار دهند.»

بر اساس بررسی خبر پارسی منافع حاصل از این تحویل ۱۵۰۰ تنی در سال ۸۹ برای شرکت پیشگامان چیزی بیش از ۲ میلیارد تومان برآورده شده که البته سهم کشاورزان بذرکار و دیگر شرکت ها در آن صفر است.

از طرفی بازدید از بذرهای موجود در مراکز توزیع بذر تعاون روستایی و برخی انبارهای شرکت تولید بذر در منطقه شیراز و زرقان نیز انجام شده است و اتفاقا این بازرسی در معیت یکی از مسئولان حراست جهادکشاورزی فارس و رئیس انجمن صنفی کشاورزان مرودشت صورت گرفت که متاسفانه تمامی گونی های بذر موجود فاقد مهر کنترل کیفیت بود که البته بنا بر اعلام کارشناسان کنترل کیفیت بذر، فاقد کیفیت لازم و دارای آلودگی های مختلف است.

همچنین برخی مقام های مسئول را به ۴ گونی نمونه بذر آلوده موجود در راهروهای بخش کنترل بذر زرقان ارجاع می دهیم که ماه گذشته توسط کشاورزان معترض به این مرکز تحویل شده بود.

این تنها گوشه ای از جفاهای صورت گرفته در چند سال گذشته در حوزه بذر گندم به عنوان استراتژیک ترین محصول غذایی کشور است که به طور یقین امنیت ملی کشور در حوزه غذا را تهدید می کند.

حاصل اتفاقات چند سال اخیر چیزی جز از بین رفتن منابع ژنتیک گندم کشور، افت تولید، آلودگی مزارع و افزایش نیاز کشور به واردات و خروج میلیون ها دلار ازز از کشور نیست.

امیدواریم مخاطبان عزیز قضاوت کنند این جفا است یا خدمت؟

6666666612

6666666613

6666666611

10 دیدگاه

 1. انگار هنوز خرد بیدار نشده بیاد شروع کنه به کامنت گذاری

 2. با تشکر از توضیحات روشن گرانه شما
  لازم به ذکر است که اینجانب در طول سالهای طولانی که به صورت های مختلف با این سازمان در ارتباط بوده ام ثابت شده است که سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اصولاً هیچگونه اعتقادی به استفاده از نظرات متخصصین و اساتید دانشگاه ندارد.
  اگر در مواردی هم به سراغ آنها می رود جهت پیدا کردن تائیدیه هایی برای سیاست های خود است.
  متاسفانه این موضوع در زمان مدیریت آقای مهندس رضوی وجود داشت و در زمان مدیریت فعلی شدیدتر شده است.
  امید است که در آینده وضع تغییر نماید و سازمان بجای دادن پاسخ های عکس العملی به انتقادات بجای مطرح شده، توسط افراد مختلف آن سازمان!!، به انتقاد اظهارات بجای طرح شده در پی رفع مشکلات و اشکالات برآید.
  با آرزوی توفیق الهی برای منتقدان دلسوز و همچنین محققین و کارکنان سخت کوش سازمان جهاد کشاورزی استان فارس.

 3. من میخاستم بگم تمام این موارد که در خبر امده دروغی بیش نیست تمامی افرادی که اسم آنها به عنوان کشاورز نمونه ثبت شده و ما هم قبول داریم که گندم کار نمونه هستند اما تولید بذر امری تخصصی است اینها درسته بهترین گندمکار هستند اما بهترین بذر کارنه. تولید بذر کار همه کس نیست خیلی از این افراد چون سالهای گذشته بذر نامرغوب خود را تحویل می‌دادند با دیدن دم و دود کارشناس خرید. اما الان که دیگر اون کارشناسان وجود ندارند و دستشان کوتاه شده اقدام به جمع اوری طومار کردند که حتما اطلاعاتی را هم از همان کارشناسان به دست اوردند بهتر است سری به شرکتهای تولید بذر بزنید تا بفهمید بذر چیست اصلا ببینید بذری مانده یا نه از همه کشاورزان که بذر گواهی شده استفاده میکنند نظر سنجی بدون غرض انجام دهید تا خود به اصل ماجرا پی ببرید .اخر شما به چه ادله ای میگویید در گذشته کیفیت بذر بهتر بود خودتان قضاوت کنید با 3 تا کارشناس بهتر میشده مزارع را کنترل کرد یا 20 تا .البته با یکی هم مثل برره میشود بذر تولید کرد

  • من با این نظر کاملا موافقم که در گذشته کارشناسان خرید با گرفتن مبالغی از پیمانکاران اقدام به خرید بذر نامرغوب می کردند نمونه آن مهندس سعادتی که به علت گرفتن چک از قسمت بذر اخراج شد اما در حال حاضر این افراد نمیتوانند مثل گذشته با گرفتن پول محموله های بذری را قبول کنند

 4. پیمانکار بذر

  خدمت سردبیر محترم سلام من فقط یه سوال دارم زحمات 7 ساله کارشناسان نظام مهندسی در زمینه بذر و بازدیدهایی که من خود شاهد آن بودم,ازGPSزدن مزارع در مرحله اولیه,سطح سبز,گلدهی و مرحله نهایی و نهایتا خرید و بوجاری را آیا کسی دید؟شما که نوشتید در گذشته بازدید بیشتر و نظارت دقیق تر بود؟ در گذشته فقط زمان خرید سر و کله کارشناسان خرید پیدا میشدنه بازدیدی و نه GPS زده میشد ؟بهتر است به حجم شکایات در گذشته و حال یک نظری انداخته شود و ببینید در گذشته شکایت از بذربیشتر بود یا الان؟ساماندهی بذر و نهال از کی شروع شد؟

 5. با سلام خدمت همه دوستان فقط یک نکته اینجا هست اونم اینکه آقای زندی خودش دارای مدرک معادل کارشناسی باغبانی است پس چه تفاوتی بین کریمی و زندی است؟ تازه تا اونجایی که من میدونم کریمی کارشناسی ارشد باغبانی دارد و عنوان پست ایشان کارشناس مسؤول موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال است دقت کنید نهال! بنابراین اگر شخصی که تخصص نهال ندارد را در این پست میگذاشتند همین خود شما نمیگفتید وضع نهال تاسف بار است؟ تو رو خدا یه کم واقع بین باشید

 6. با سلام و تشکر از اطلاع رسانی شما میخاستم بگم شما که به قول خودتان روزنامه نگاری بیش نیستید من خودم یه کارشناس شرکت خصوصی تولید بذر هستم اطلاعاتی درست رو به شما میدم که ممکنه لازم باشه بدونید اولا از تولید بذر پرورشی 1 تا گواهی شده 5 سال بیشتر طول نمیکشه نه 7 یا 8 سال دوما از اول تولید بذر تا همین الان همه استانها تولید بذر داشتند نه فقط استان فارس البرز بلکه استانهای مهم مانند خوزستان خراسان اصفهان و… از سال 82 که موسسه بذر و نهال بنیان شد همه استانها واحد مستقلی برای تولید انواع بذور احداث نمودند پس نمی توان این ادعا که فقط در فارس و البرز تولید بذر شده را قبول کرد سوما فارس تنها استانی بود که بذر خود را به استانهای خوزستان مهد گندم خراسان کرمان هرمزگان و … فرستاد پس اگر کیفیت بد بود چرا صادر شد؟ چهارما خرد و امثال خرد رفتنی هستند اما چرا زحمات کارشناسان مرکز تحقیقات را زیر سوال میبریم؟چرا به خاطر اینکه از یه نفر خوشمان نمیاید کل مجموعه را زیر سوال میبریم؟ چرا کینه ورزی میکنیم؟به خدا قسم هرکس به خاطر منافع خودش سنگ این شخص یا ان را به سینه میزند؟وگرنه نه دلش برای بذر این استان سوخته و نه خواهد سوخت لطفا چاپ کنید که این دل خونه

 7. با عرض سلام و تبریک به مناسبت برکناری آقای خرد
  اینجانب صحبت زیادی در این رابطه ندارم جز این که:
  با توجه به این که نه تنها بنده بلکه تمام مردم این سرزمین به سلامت دولت و سازمان های دولتی نیاز دارند و همچنین اعتقاد دارم از شما خواهش می کنم به عنوان یک رسانه انعکاس دهید که بهتر است رزومه سرپرست جدید سازمان را هم به صورت ریز و بررسی نمایند.
  جناب آقای خرد ریاست سابق سازمان،جناب طلعتی سرپرست فعلی سازمان و آقای جعفری رییس تعاونی کمباین داران استان فارس رزومه هایشان قابل بررسی با یکدیگر می باشد.
  این به عنوان یک اطلاعیه جهت استحضار حضورتان اعلام گردید که انشالله شما به عنوان یک رسانه پیگیر این ماجرا باشید که انشا الله در دولت تدبیر و امید شاهد اینگونه بی کفایتی ها و مافیا هایی در این استان با برکت مخصوصا در زمینه های کشاورزی و مکانیزاسیون کشاورزی نباشیم.
  باتشکر

 8. باسلام به دست اندرکاران خبر پارسی
  این حقیر اهل استان فارس نیست بلکه از هموطنان ترک زبان هستم که همه کشورم از جمله استان سرفراز فارس را چون جان شیرین دوست میدارم. واز آنجائیکه سابقه ای در امر کنترل و گواهی بذر ونهال داشته وبا قوانین مربوط به موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر ونهال آشنایی کامل دارم ونیز جناب آقای مهندس سیاوش کریمی را چندین سال می شناسم مواردی را به استحضار میرساند: 1. عزل ونصب کارشناسان مسئول واحد های استانی موسسه مطابق قانون به عهده رییس موسسه بوده وبا توجه به وظایف حاکمیتی موسسه هیچ شخصی در هیچ رده ای نمی تواند در عزل و نصب آنان اعمال نفوذ و دخالت نماید. 2. آقای مهندس سیاوش کریمی یکی از خوشنام ترین ، توانمند ترین، پاکدست ترین و فنی ترین کارشناسان مسئول کشور بوده که به همین دلیل ونیز صراحت کلام ستودنی شان وپافشاری بر اجرای مقررات فنی ومر قانون همواره مورد بغض وخشم زیاده خواهان بوده وهزینه های زیادی هم در این راه پرداخته است.3. واحد استانی موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر ونهال در استان فارس در دوره مدیریت آقای مهندس کریمی شاهد بیشترین رشد و شکوفایی در ابعاد کمی و کیفی بوده واز این لحاظ جزو اولین های کشور به حساب می آید.
  امید است دست اندر کاران آن سایت وزین با در نظر گرفتن منافع کشور وبا لحاظ شاخص های کارشناسی به انتشار گزارش اقدام نمایند.

 9. به نام خدا
  با سلام خدمت مدیر محترم سایت خبر پارسی
  در مورد خرید 1500 تن گندم سیلویی که در تاریخ 89 توسط شرکت پیشگامان در این سایت توسط افرادی ذکر شده است به استحضار می رسانم که در تاریخی که ذکر شده اولا با قیمت آن سال قیمت گندم سیلویی به میزان 1500 تن در آن سال معادل 500 میلیون تومان بوده است. احمق بیسوادی که این مطالب را به شما ارسال نموده چگونه محاسبه نموده که میزان 2 میلیارد تومان سود عاید شرکت شده است؟ دوما آیا نامبرده سواد دارد یا از روی حسادت و نفهمی چنین اتهامی به شرکت پیشگامان زده است؟اگر انسان است یا مرد ییاید و حضورا ثابت کند که این شرکت اصلا گندم سیلویی خریده و یا از کدام سیلو از استان خریداری کرده است؟ خصوصا گندمی که به عنوان سیلویی تولید می شود حداقل 20 درصد از آن ضایعات می باشد که اصلا مقرون به صرفه نیست علاوه بر مسایل فنی و کارشناسی آن که این شرکت خوشنام سالهاست که به عنوان اولین و بزرگترین شرکت خصوصی تولید بذر به هیچ عنوان زیر بار چنین امری نرفته ونخواهد رفت. لذا اگر قصد خراب کردن کسی یا شرکتی را دارید یا با مدارک مستند و یا در حضور کلیه افراد عالم به این کار بیایید و ثابت نمایید. دیگر از احمقی شما حرفی ندارم.ضمنا این شرکت دارای 4 سهامدار می باشد نه صرفا محمد جواد نعمت اللهی.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme