خانه » اخبار ویژه » با برکناری مهرزاد خرد،جهاد کشاورزی فارس جان می گیرد؟

با برکناری مهرزاد خرد،جهاد کشاورزی فارس جان می گیرد؟

پیوند ثابت http://khabarparsi.ir/?p=2545

خبر پارسی: «مهرزاد خرد» رئیس سابق جهادکشاورزی و یکی از افراد مهم در تامین مالی جریان اصولگرا در حالی این هفته در سکوتی سئوال برانگیز و بدون حضور فعالان بخش کشاورزی از سمت خود برکنار شد، که پیش از این خبر پارسی با انتشار گزارش‌های مفصلی به بررسی ابعاد عملکرد ضعیف وی در این سازمان پرداخته بود.

مراسم تودیع مهرزاد خرد و معارفه مهندس محمدحسن طلعتی جانشینش در حالی برگزار شد، که در سال ۸۵ مهندس عبدالکریم رضوی رئیس سازمان جهادکشاورزی در دوران اصلاحات در مراسمی باشکوه و با بدرقه ویژه کشاورزان و فعالان این عرصه و با کارنامه‌ای درخشان و بی‌نظیر، جای خود را به مهرزاد خرد داد و مهرزاد خرد کمتر از ۸ سال فرصت داشت تا ویرانه‌ای از خود برجای بگذارد.

خرد اگرچه در سال ۸۸ از بزرگترین اسپانسرهای مالی ستاد انتخاباتی محمود احمدی‌نژاد در فارس به شمار می‌رفت و برخی از اصولگرایان نزدیک وی، رقم حمایتی خرد از این ستاد را حدود یک میلیارد تومان اعلام می‌کنند و در بسیاری از برنامه‌های انتخاباتی اصولگرایان نیز در حد اعلی اسپانسر مالی بود، اما همواره سلامت مالی وی و برادرش در بین بسیاری از اصولگرایان جای سئوال داشت و حتی مدتی نیز برادرش بازداشت و خودش نیز مورد سئوال قرار گرفته بود.

عملکرد وی از مدیریت آژانس تاکسی تلفنی ارم و نیز مدیرکلی منابع طبیعی فارس و در دوره احمدی‌نژاد به سمت رئیس بزرگترین سازمان اقتصادی فارس یعنی جهادکشاورزی فارس رسید، همواره با انتقادات جدی بین اصولگرایان و اصلاح طلبان روبرو بود.

در عین حال مهرزاد خرد با اتکا به حمایت‌های مالی خود از برخی نمایندگان توانست بیش از ۶ سال بر جهادکشاورزی فارس حکومت کند و حتی مسائلی چون اختلافات شدیدش با آیت‌الله «علی شیخ‌موحد» نماینده ولی فقیه در جهادکشاورزی فارس و عضو جامعه روحانیت شیراز و یا اختلافاتش با «صادق خلیلیان» وزیر جهادکشاورزی دولت دهم هم نتوانست صندلی وی را دستخوش تهدید کند.

رسانه‌های فارس و برخی از رسانه‌های ملی بارها گزارش‌هایی را از تخلفات گسترده جهادکشاورزی فارس در حوزه‌هایی همچون توزیع اعتبارات خشکسالی، سیاست‌های تعییت نرخ مرغ و توزیع مرغ در شرایط بحرانی بازار، اعتبارات مکانیزاسیون و تسهیلات مرتبط با بخش آبیاری نوین، تولید بذر و شرکت‌های سودجو، توزیع نهاده‌های دامی و انتصاب مسئولان سازمان‌های وابسته منتشر کرده بودند، اما بازهم خرد توانست جایگاه خود را در همه این سال‌ها حفظ کند.

هم اکنون خبر برکناری خرد در سایت‌های مرجع اصولگرایان با واکنش‌های مسرت آمیز مخاطبان روبرو شده است. بسیاری از مخاطبان سایت شیرازه در کامنت‌های گسترده‌ای از این برکناری استقبال کرده که در ادامه برخی از آنان را می‌آوریم.

کرمی در این سایت نوشته «خرد حرمت خیلی ها رو زیر پا گذاشت. خیلی خوشحالم که همانطور که در مورد بقیه عمل کرد، سر خودش آوردند.»

رضا نیز نوشت: «امیدوارم رانت وبی عدالتی و دزدی نیز از سازمان جهاد کشاورزی فارس برود باید تغییرات بنیادی در فارس انجام شود» و نیز فردی نیز با اسم ناشناس ضمن ابراز شرمندگی از محضر شهدا یادآور شد: «و الله خیرالماکرین. شرمنده شهدای جهاد هستیم که دنیاپرستان امانت دار خون مقدس شان نبودند.»

این ابراز نظرها در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این برخی از چهره‌های موثر و سرشناس جریان اصولگرا در تماس با سردبیر خبرپارسی، خواستار بررسی عملکرد مهرزاد خرد شده و خواستار در اختیار قرار دادن اسنادی از تخلفات وی به خبر پارسی بودند.

در عین حال سایت اصولگرای حافظ نیوز وابسته به مهندس مشفقیان و جریان موتلفه فارس در گزارش کوتاه و چند خطی، عملکرد وی را درخشان توصیف کرد و  نوشت: «مهرزاد خرد در حالی از سازمان جهاد کشاورزی فارس رفت که در طول مدت حضورش در این سازمان استراتژیک کارنامه نسبتا درخشانی از خود برجای گذاشت. استان فارس در طول حضور مهرزاد خرد توانست با بیش از ۱۸۰ هزار تن محصول سالم و ارگانیک مقام نخست را در کشور بدست آورد، همچنین اولین گواهی استاندارد تشریحی محصولات سالم را استان فارس دریافت کرد و بیشترین سطح زیرکشت محصولات ارگانیک را دارا شد، علاوه بر آن گواهی استانداردی که استان فارس از اروپا دریافت کرد، موجب شد کشورمان ۵۰ رتبه در زمینه کشاورزی ارتقاء یابد.»

یک مقام آگاه در استانداری فارس تعیین سرپرست و عدم معرفی رئیس جدید در جهادکشاورزی گفت: مجموعه وزارت جهادکشاورزی و استانداری فارس پس از بررسی عملکرد آقای خرد به این نتیجه رسیدند که ادامه حضور نامبرده در استان به صلاح نیست لذا تا تعیین رئیس جدید، آقای مهندس طلعتی به عنوان سرپرست سازمان را اداره خواهد کرد.

وی در مورد انتشار برخی اخبار مبنی بر برکناری خرد به منظور رسیدگی قضایی به اتهاماتش، ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: در صورت چنین مواردی مسئولان دستگاه قضایی اطلاع رسانی خواهند کرد.

 در مراسم تودیع خرد هیچ یک از مقام‌های استانداری فارس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی حضور نداشتند.

47 دیدگاه

 1. مدیر گرامی سایت خبر پارسی
  با سلام و درود
  دشمن از من و شما نمیترسه .
  دشمن از اسلام ناب محمدی میترسه .
  این دشمن هم داخلیه هم خارجی .

  بله دوست محترممون جناب آقا مهندس مشفقیان در سایت خبری اصولگراشون نوشتن (، مهرزاد خرد در حالی از سازمان جهاد کشاورزی فارس رفت که در طول مدت حضورش در این سازمان استراتژیک کارنامه نسبتا درخشانی از خود برجای گذاشت.
  استان فارس در طول حضور مهرزاد خرد توانست با بیش از 180 هزار تن محصول سالم و ارگانیک مقام نخست را در کشور بدست آورد، همچنین اولین گواهی استاندارد تشریحی محصولات سالم را استان فارس دریافت کرد و بیشترین سطح زیرکشت محصولات ارگانیک را دارا شد، علاوه بر آن گواهی استانداردی که استان فارس از اروپا دریافت کرد، موجب شد کشورمان 50 رتبه در زمینه کشاورزی ارتقاء یابد)
  خوب مردم بزرگوار و عزیز فارس اگه سایت مشفقیان ننویسه پس کی بنویسه
  آخه مشفقیان منشا خدمات ارزنده ای در برق منطقه ای فارس شده نمونشم چند روز پیش دیدم خروج 21 پست برق از مدار با یک نم نم بارش برف 30 سانتی متری درسته مشفقیان و خرد انسانهای متدین و پاک و کار بلدی هستند ولی بقیه بلد نیستند چون اصولگرا نیستند پس معیار کار بلد بودن عضو حزب بودنه درست می گم
  در خصوص آقای خرد وآقای حافظ نیوز باید به قانون برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد که می گه (ماده 68 ـ انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی نامزدها له یا علیه نامزدهای ریاست جمهوری از میز خطابه نماز جمعه و یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد و فعالیت کارمندان در ساعات اداری و همچنین استفاده از وسایل و سایر امکانات وزارتخانه ها و ادارات ، شرکتهای دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و نهادها و مؤسساتی که از بودجه عمومی ( به هر مقدار ) استفاده می کنند و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع بوده و مرتکب ، مجرم شناخته می شود .
  تبصره 1 ـ مؤسسات و نهادهایی که دارایی آنان از اموال عمومی است ، همانند بنیاد مستضعفان ، مشمول ماده فوق میباشند .
  تبصره 2 ـ ادارات و سازمانها و ارگانهای دولتی و نهادها و اعضای آنها با ذکر سمت خود حق ندارند له و علیه هیچیک از نامزدهای انتخاباتی اعلامیه ، اطلاعیه ، پلاکارد بدهند . )
  خوب بنده خدا خرد که همکاری کرد و مشفقیان هم همین الان تو کانون فرهنگیش از ساعت 12 ظهر روزهای سه شنبه تا ساعت 17 فقط از دولت میگه و استاندار در زمان انتخابات هم همین طور بود از کاندید خاص خودش که صد البته انسان بسیار محترم و پاکی بود ندو هستند (البته مطمئن هستم ایشون از اقدامات مشفقیان بی اطلاع هستند ) تو کانون و ووو حمایت کرد البته برخلاف قانون و نظر حضرت آقا (مدظله عالی ) راستی حرف از مفاسد اقتصادی شد یه سئوال از شما چطور می شه 21 پست از مدار در مرکز شهر شیراز از مدار خارج بشه دلیلش چی می تونه باشه
  من که دلیلشو برای نهادهای امنیتی و قانونی و کمیسیون های مختلف مجلس و ووووهمه جا فرستادم با اونت ها و نقشه های تک خطی و دیاگرم کلی شبکه و ووووووو
  راستی مهندس مهدی شفیعی عزیزم و یدالله حقیقی عزیزتر از جانم چرا اسپلایس بین خطوط بریده شده آخه طراحی برای همچین هوایی صورت گرفته چرا از اسپیسر بین فازی استفاده نکردین
  به نظر من قصد شما ایجاد نارضایتی در مردم و بدبینی به ولایت و رهبری عزیزمونه آخه هیچ کسی حاضر نمی شه اینطوری کار کنه البته موضوع باید به طور دقیق تری بررسی بشه شاید من اشتباه بکنم ولی می دونم در اجرای کار نظارتی نبوده و ووووووو
  خوب بگزیم از محمدرضا مشفقیان برام بگید هنوزم جلسات حزب جامعه اسلامی مهندسین رو برگزارمی کنه که با حضور آقایان یدالله حقیقی و مهدی شفیعی و ابوذر دقت وووووو
  راستی شما فرمان هشت ماده ای حضرت آقا رو تو جامعا اسلامی مهندسین اصلا تا حالا دیدن یا نه
  ماده اول فرمان حضرت آقا (مدظله عالی)می گه (با آغاز مبارزه جدی با فساد اقتصادی و مالی یقینا زمزمه ها و به تدریج فریادها و نعره های مخالفت با آن بلند خواهد شد. این مخالفت ها عمدتا از سوی کسانی خواهد بود که از این اقدام بزرگ متضرر می شوند و طبیعی است بددلانی که با سعادت ملت و کشور مخالفند یا ساده دلانی که از القایات آنان تاثیر پذیرفته اند با آنان هم صدا شوند . این مخالفت ها نباید در عزم راسخ شما تردید بیفکند! به مسئولان خیر خواه در قوای سه گانه بیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد به نوعی هم دستی با فاسدان و مفسدان است . اعتماد عمومی به دستگاه ها در برخورد با مجرم و متخلف قاطعیت و عدم تزلزل خود را نشان دهد )

  البته این نکته برای حافظ نیوز باید جالب باشه چون فکر کنم به گوشش تا حالا نخورده حق داره دیگه بنده خدا به قول ندا جان مشفقیان ایشون با قانون آشنا نیستن و چون قانون نظام اسلامی در شرع و فرمایشات آقا ریشه دارن حتما اصلا به اصول شرعی و فرمایشات آقا (مدظله عالی ) و حضرت امام هم گوش نمی دن ووووووووووووووووووو
  یعنی اینکه من به فدای جرج سورس (یزید )یعنی (اسلام امریکایی یعنی

  حسین رو بهمون نشون میدن اما میرن طرف یزید رو میگیرن)
  ندا جان چرا باید 400 هزار مشترک شهر شیراز 24 ساعت خاموش باشن و ما دم از اسلام بزنید چرا باید خط درست اجرا نشه خط 612 رو می گم
  چرا باعث نارضایتی مردم و ایجاد جو بی اعتمادی به ولایت و دولت امید و اعتدال می شید و چرا
  البته من همه فیلم ها و عکس ها و مستندات لازم رو برای رسیدگی به نهادهای قانونی فرستادم

 2. سلام گارداش خبر پارسی عزیز من باخ الدی یاشاسین آذربایجان
  زورم میجیره هر کسی اینجا اسمشو آوردی عوض شد جز دچتر ایمانیه بابا گضیه چیه ؟ برای اونا اخلاص بیشتری به خرج دادی ها!!!
  حالا خودشو ناراحت نکن بالام جان گاس با دعوی شاواجیم یی طوری شد عامو چرو یهو لهجم عوض شد بوو؟!!!! من که دوشتم ترکی حرف می زدم مسخرشه در اوردنا !!! می بینی اوسو پارسی همی جوریه ها یهوو بعضی چیزا عوض میشه ها بوو جوونی ایطورام نیس کاکو گلی که دل بعضیا خوش باشه یهوو مرمت زیاد

 3. آقای خرد- او با سر و صدا آمد و بی سر و صدا و چراغ خاموش رفت.
  خرد آنقدر تسهیلات به خورد یک عده داده که تا عمر دارن غلامش هستند، پسر آقای م هم که دوران تحصیلاتش در دانشگاه آزاد کازرون، در میهمانسرای ب ساکن بود و اجاره منزل نمی داد و یه دستی هم در جهاد آنجا داشت و هرازگاهی سری به کارای ب می کشید و …… کسی که از بیت المال حال می بره، ادعای تقوا نباید بکنه، حیف اسم حضرت حافظ!
  خرد به خیلی ها رسید، اگرچه حق بود آقایان اصولگرا خیلی بیشتر از اینا جلوی پای او بلند بشن، سایت ح – ن به هر حال نمک خورده آقای خرده و باید بیش از اینا از خجالتشون در می آمد.
  ولی همه آدما می دونن که حساب و کتاب این دنیا هم هست، به آقای مشفقیان باید یادآوری کرد که آقای نعمت الهی، همان دوست قدیمتان یادت هست، یا آقای سلاحی که حال بانک خونشو مصادره کرده!!!؟ این دنیا دار مکافاته آقا، مطمئن باشید بز به پای خودش آویزون می شه، بره هم به پای خودش،……

  • نه تنها این دیدگاه که تایید دیدگاه های مخاطبین به معنای تایید آن دیدگاه از جانب خبر پارسی نیست – گاهی اوقات مخاطبین از واژه های مناسبی استفاده نمی کنند که مجبور به ویرایش می شویم به هر حال تا آنجا که حواسمان باشد و اطلاعاتمان قد می دهد سعی در حفظ حرمت اشخاص داریم

  • سلام. تخلفات در سازمان جهاد کشاورزی بطور گسترده و سازمان یافته صورت گرفته. باید مدیریت کشاورزی شهرستانها نیز بررسی دقیق شوند. جهاد مرودشت. لامرد. نیریز. شیراز. بوانات. مهر که همگی دست نشانده خرد هستند نیز باید کنترل شوند و پولهای بیتالمال را از متخلفان پس بگیریم.

 4. لعنت خدا براوکسی که در مدت هشت سال کشاورزی فارس را به قهقرا برد وکشاورزان رو هم به گدایان دور شهر تبدیل کرد ؟؟؟ حتی اقامحمدخان قاجار هم از این بی خردی مبراست !!!!!

 5. جناب استاندار محترم فارس
  باسلام و درود

  یکی بود یکی نبود
  بجز نوشته های من هیچ چیز نبود
  نوشته ای از سر عجز
  نوشته هایی از سر درد
  نوشته هایی با رنگ بنفش ، امید اومد تدبیر اورد با رنگ حقانیت اومد
  رنگ بنفش با عشق اومد
  رنگ ناب بنفش با دو ماهی و یه پل اومد
  ولی رو پل مشفقیان بود
  می گفت نباید برسن به همدیگه
  گفتم چرا
  گفت آخه
  گفتم عزیز بی خاطره ، چشماشون پر اشکه با خاطره
  گفت که حق من مدیریته و مدیریت و….

  منم گفتم باشه پس خداحفظ رود بزرگ بنفش پر خاطره

  استاندارمحترم صدای خردشدن استخوان های ما را اگی در برق منطقه ای فارس اگه و اگه و اگه …. خواستی بشنوی ، دلت درد می یاد و می شی عاشق بنفش بی خاطره
  آخه واسه بنفش پر خاطره تهدید ها تحمل کردیم
  رحیم میم ها بی خاطره می خواستن برا ما که عاشق بنفش پر خاطره بودیم پرونده درست کنن
  ما چون روحانی عزیز رو با خاطره و با احساس و امید دیدیم گفتیم رای ما بنفشه و بنفش
  ولی حالا دارن ما رو با رنگ سیاه بی خاطره ما رو خرد می کنن می گن ما محقیم و باید باشیم
  استاندار با خاطره ، برس به داد رود بنفش با خاطره
  آخه دارن خشکش می کنن

  • همینجوری که استان فارس رتبه اول کشاورزی رو در کشور کسب نمیکنه.حتما مدیریت قویی داشته.وآقای مشفقیان هم خوب تونسه برق منطقه ای رو تا الان اداره کنه.در ضمن آقای خرد به سایت پارسی هیچ وقت باج نداده که این جوری بر علیه ایشان مینویسند

 6. دم مشفقیان گرم پس آدرس سایت حزب موتلفه و جامعه اسلامی مهندسین شده

  http://www.frec.co.ir اصلا ما برق و آب و کشاورزی می خوایم برا چی

 7. مشفقیان و ایمانیه باید برن تیم حقیقت یاب می خوایم بیان دانشگاه علوم پزشکی و برق رو بگردن گویا جاهای خیلی خوبین که ولشون نمی کنن

 8. خدا را شکر که از دست خرد!! راحت شدیم. ولیکن چه زمانی نوبت دکتر ایمانیه می رسد؟ چه باید کرد که مسئولین متوجه شوند این فرد لیاقت اداره حتی …دانشگاه پزشکی شیراز را هم ندارد؟
  خدایا سایه بی خیر و برکت و بی ثمر و خرد این افراد را از سر فارسیان کم کن و ما را از موهبت داشتن آنها نجات ده. آمین یا رب العالمین.

 9. دوست محترم جناب صدری نگاشتن به عدل و حقیقت بسیار دشوار است ولی احسنت بر قلم توانمتدی که خداوند به نویسندگان خبر پارسی عنایت فرموده و با آن دشمنان نظام و اسلام و شهدا را رسوا می کنید
  چرا از دوست عزیزمان مشفقیان و فرزند ارجمندش ندا ی اندیشه نمی نویسید

 10. برایتان متأسفم برادر محترم
  میدانم که این مطلب را درج نمیکنی ولی ای کاش رسالت خبرنگاری ات را حفظ میکردی و سری هم به استان مجاورمان کهکلویه و بویر احمد ، اقای دکتر موسوی که در فردای روز تودیع مهندس خرد تودیع شدند میزدید که چراغ خاموش تر از فارس انجام گرفت میزدید و دلیل انرا از مسئولین وزارت جهاد میپرسیدین که بع از تودیع مدیر لرستان و مشکلاتی که در انجا پیش امد بقیه رؤسای سازمانها بی سروصدا معرفی شدند و مدیر اذربایجان نیز امروز همین جور تغییر کرد !!!!
  نمیدانم از چه چیزی کینه به دل دارید ولی همه کشاورزان و کارشناسان و مدیران جهاد کشاورزی درج این مطالب را خطا و اصل انرا اهانت میدانند …
  خوب میدانید رابطه ای بین جهاد و اداره برق وجود نداشته و این دوخت دوزهای سیاسی کاملاً مضحک است

 11. قضاوت در مورد عملکرد مدیران هر بخش را باید به جامعه خودش سپرد ، کشاورزان پیشرو و تشکلهای بخش کشاورزی و تمام تولید کنندگان از جمله صنف کشاورزی فارس و خانه کشاورز و….. سالهای اخیر را به مراتب بهتر از گذشته ارزیابی میکنند و از خدمات تمام مدیران و دست اندر کاران کشاورزی فارس صمیمانه رضایت داشته و قدر دانی میکنند .
  جناب صدری همتن گونه که بقول خودتان ازاد اندیش هستید اگر راستگویید همه را روی سایت بگذارید .

 12. اقای صدری یه نصیحت کوچک :
  در مرگ برادر مرده خویش شادمان نباش … زیرا تو را نیز همین ماجرا رود :
  واقعاً این روش و منش شما میتواند سطح فرهنگ و آگاهی عمومی را ارتقاء بدهد ؟
  شما را دعوت میکنم به تجدید نظر در رفتار خود ، قلم خیلی مقدس است و خدا به ان قسم خورده است ، جواب حق اناس را نمیتوانید بدهید .

 13. وی در بخش دیگری از سخنانش استان فارس را از جمله استان های پیشقدم در توسعه کشاورزی دانست و گفت : تولید محصولات استراتژیک از جمله تولید گندم در استان فارس موجب شده است تا این استان جایگاهی تاثیر گذار در حوزه کشاورزی کشور داشته باشد.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت : وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم توسعه سرمایه گذار یها در این حوزه تاکید دارد و امید است در دولت جدید بتوانیم جایگاهی شایسته تر با توان و تولید یشتر برای استان فارس تعریف کنیم.

  جوادی اجرای طرح کاداستر(نقشه بندی براساس عکس های هوایی) دراستان فارس را از جمله طرح های موفق ارزیابی کرد و گفت : بر اساس این طرح صدور اسناد کشاورزی متحول شده و بسیاری از مشکلات دراین زمینه رفع شده است.

 14. رسانه محترم خبر
  خواهشمندو بروید و عملکرد ۵ ساله مهندس خرد را در حوزه آموزش و تحقیقات بررسی کنید ، به والله قسم استان فارس در این مدت در اوج و رابه اول کشور را در تمام شاخصها داشته است ، بزرگترین آزمایشگاه مرجع برای نظارت بر سلامت غذا به همت همین مدیر در فارس تأسیس شد و تحرک مضاعفی در مجموعه محققین و اساتید برای خدمت ایجاد شد و اتهام سیاسی بودن مهندس خرد مردود است زیرا ایشان همواره چهره ای علمی و نو آور و خلاق بوده اند و جا دارد از ایشان قدردانی شود و ایده های ایشان را عملی کنیم ، شما جوانید و برای توسعه فارس دل میسوزانید ولی بدانید نیروی انسانی اصلی ترین ابزار توسعه است و خلیفه کشی را در فارس از اعتبار ساقط کنید . سپاس گزار

 15. اقای محترم
  بعد از هشت سال مدیریت ایا جابجایی یک مدیر برکناری اوست ؟؟ چرا دارید اذهان عمومی را مشوش میکنید ، دکتر مؤذنی هم خودشان استعفا دادند بعد رسانه ها نوشتند عزل شد !!!
  لطمه ای که این خبرها به فارس میزند کمتر از زلزله هشت ریشتری نیست ، کمی تأمل کنید ، بگذارید مردم قضاوت کنند ، کشاورزان فارس همه میدانند در این چند سال با وجود خشکسالی مجموعه جهاد با مدیریت مهندش خرد چقدر زحمت کشیدند ، اجرشان را ضایع نکنید ، الان هم معاونشان جایگزین شده اند

 16. اقای صدری
  شما که اینقدر کم هوش و هواس نبودی !!
  اگر اقای خرد اسپانسر احمدی نژاد بود که با رییس ستاد احمدی نژاد اقای غلامی درگیر نمی شد !!! شما هیچ میدانید مدیریت مهندس خرد در زمان دکتر انصاری لاری کلید خورد ؟ در دوران احمدی نژاد بیشترین درگیری را خرد با قاسمی و غلامی و احمد زاده داشت ؟ و این اقای روحانی را که اسم بردید که با خرد اختلاف داشت یار و دوست قاسمی فرماندار سابق بود و در روزنامه خبر از عملکرد ایشان و دولت احمی نژاد تجلیل میکرد !
  شما که خود طرفدار اصلاحاتید چرا حافظه تاریخی تان ضعیف شده ؟

 17. اقای صدری
  با سلام
  انتظار داریم خوب بررسی کنید و نظر همه را بگیرید آنوقت میفهمید که فارس دارد نخبه کشی میکند ، و برنامه کاری مشخصی پیش روی ندارد . چپ و راست بازی سیاسی است و مردم نان میخواهند ، نه سیاسی کاری و عزل ونصب بی نتیجه ، تا یاد داریم همیشه سرگرم این بازی ها بوده ایم

 18. با سلام من از این مطالبی که نوشته اید چیزی نمی نویسم اما یک چیزی که مرا به عنوان یک کارمند ارشد سازمان بسیار اذیت کرده وهمواره از ان متاثر بودم ، ساخت وساز های اقای خرد با مدیران همتراز و بالاتر از خود بود و همچنین بی توجهی به امور مذهبی پرسنل و از طرفی ایشان کمترین حضور در مراسم مذهبی وخاصه نماز داشت .می شود به جرات گفت در طول این 6 و 7 سال در مجموع 30 ، 40 جلسه نماز و مراسم حضور نداشت در حالی که خود را اصولگرا ومذهبی معرفی می کرد . خدا عاقبت هممون را ختم به خیر بکنه .

  • سلام
   نماز یه فریضه واجبه که اگر انجام بدی ثوابش به خودت میرسه وهیچ سودی برای بقیه نداره واینو هم بدون که عبادت به جز خدمت خلق نیست اینا همش تسویه حسابهای سیاسیه ما استان فارسی ها عادت داریم که بعد از رفتن کسی پشت سرش دروغ و تهمت و افترا بزنیم l

 19. با سلام. عزیزان یادمان نرود خرد و دارودسته اش جهادی نبودند بلکه بلایی بودند بر سر جهادی ها. واقعا شرمنده شهدای جهادی و ایثارگران جهادی هستیم. افسوس که نام پاک و مقدس جهاد برای مدت 6 سال با نام این ها عجین شد. .

 20. فردی 12 میلیارد تومان بدون اینکه به ماموریت بروند حق ماموریت دریافت کرده است. این فرد همچنین 530 میلیون تومان پول غذا به حسابش واریز شده است؟ کجایند حامیان جناب خ؟؟؟؟؟

 21. انهاییکه به جهادیها و کارمندان صدیق ابخیزداری جهاد انگ دزدی می زدند و خرد دارودسته اش را پرستش می کردند الان کجایند اقایان با طرح کاداستر به کجاها که نرسیدند اپارتمانهای شمال شهر از کجا امد ؟چه بلایی به سر فارغ التحصیلان بیکار اوردید با قراردادهای انچنانی و تضییع حق و حقوق انها بعد از چند ماه کار کردن؟عزل و نصب های ثانیه ای در ابخیزداری را چگونه توجیه می کنید؟تخلفات رو شده گوشه ای از هزاران نمونه تخلفی است که اقایان انجام داده اند دارایهای اقایان قبل و بعد از صدارتشان گویای همه چیز است . وثیقه های میلیاردی چگونه تهیه شد و …………………الاماشاءالا راستی ایا بحث ادامه تحصیل بعضی اقایان در دانشگاه شیراز (مقطع دکترا) با هزینه دولتی پیگیری شده است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 22. باسلام فکر میکنید فردی که این روزها حرفش هست که 12 ملیارد تومان هزینه ماموریت گرفته و500 ملیون هزینه غذا یش کیست .ذوالانوار که رسما گفت موضوع به جهاد کشاورزی فارس برمی گرده- نهادی که خرد مدیرش بود- آیا مهندس خرد کشاورزی فارس رو به مرحله نابودی رساند؟ کاش ایشان شفاف پاسخگو باشند شاید دفاعیه اش همه را قانع کرد .

  • ما حاضر هستیم همه دفاعیات خرد را منتشر کنیم – داوری هم بر عهده مخاطب – البته ما به ایشان تهمت مالی نزدیم فقط نقد مدیریت کردیم

 23. آقای محترمی که از دوران ریاست آقای رضوی میگوئی خبرداری چه بی عدالتی ها تبعیض وظلم هائی انجام شددرآن زمان عده ای محدود وانگشت شمار از سخاوت بیت الامال برخورداربودنددوهیچکس بجز نورچشمی ها جائی نداشتندبحمض اینکه میخواستند رضوی برکنار نور چشمی ها شروع بفعالیت میکردند تامبادا رضوی برکنار شود این موضوع چند سال ادامه تابااجبار برکنار شداز خرد دفاع نمی کنم اگر ادعامیکنین که او جریان اصول گرائی سا پورت میکرده اینکه منشور اصلی جهاداست حفظ ارزشها پاسداری از خون شهدا ارج نهادن به سنگر سازان بی سنگرکه اعتقاد امام ورهبر دلسوزان نظام است که استمرارداشته باشد اینکه ضعف نیست قوت است اگرخردبی سروصدا رفته حتما نتوانسته یار گیری کنه سخاوتمندانه از بیت المال ببخشد تا خودش ویارانش حفظ بشن اگر چه ازعملکرد خرد دفاع نمی کنم ولی تبعیض بین افرادنبود نمونش محروم کردن نیروهای صادق وزحمت کش شهرستانها ازهرجهت امروز اموال جهادی شیراز نشین رامقایسه کنین با جهادی شهرستانی ؟شهرستانی خودشان هستند حقوق بخور نمیر که تا آخر ماه نمی کشه اگر نور چشمی ها یک کم انصاف داشتند توجهی به نیروهای عادی میکردند تا امروز محتاج نان شب نباشند ایتار ازخود گذشتگی وافتخارشهات با نیروهای عادی بود بهرهمند از مزایا برای عده ای خاص نمونه اش استانی ها بدون زحمت یکشبه با اختصاص زمین صدرا وشهرک والفجر صر غنجه و…… آقایان صاحب مال ومنال بودند حتی بعض بایک ودو زمین هم قانع نبودندحال احوال نیروهای معتقد به اصول آماده فداکاری جبهه وجنگ نگاه کنید نمون اینها زیاد است آدم شرم میکنه وقتی میبینه جهادی های مخلص بادست خالی هزاران مشکلات امورات زندگی را میگذرانندمیکنند حاصل این نبعیض ها کیست بجز تمامیت خواهان محدود آن دوران

 24. واقعا جالب است چقدر راحت می توان وجهه یک مدیر موفق را اینگونه خدشه دار کرد. بدون اینکه کسی بخواهد پاسخگو باشد. مهندس خرد مدیر موفقی بود که بنیانگذار طرح کاداستر و طرح بانک جامع اطلاعات کشاورزی در استان فارس بود. جالب است به جای انکه از ابتکار ایشان برای تامین امنیت غذایی کل کشور استفاده شود اینگونه و به راحتی کنار زده شد. آخر خواهید دید که وزارتخانه چاره ای جز اجرای طرح وی را در کل کشور ندارد و آنروز روز شرمساری بسیاری از تنگ نظران است. آنروز را خواهید دید!!!!

 25. جوجه را اخر پاییز می شمارند.دوربین خدا قویترین .دوربین هس…همه چیزو زمان ثابت میکنه…خیلی ها نشستند. منتظرند.ایشالا که خداوند همه ما را به راه راست هدایت کنه.لطفا چاپ کنین.

 26. دوستان عزیز سلام..اگرهمین الان به سایت سازمان جهاد کشاورزی فارس یه سری بزنید می بینید که تماما از رتبه اولی این سازمان در کشاورزی کشور در سالهای گذشته نام برده شده.می توانیم قضاوت را به شما مردم عزیز بسپاریم وتشکر از مدیریت جدید وهمکارنشان که کارهای انجام شده قبل را غیره واقعی گزارش نکرده اند.موفق باشید..

 27. با سلام:سر خود رادرد نیاوریم تمام آنهایی .که از خرد و دارو دسته اش حمایت می کنند خودشان هم به خودشان دروغ می گویند. و جالب اینکه آنقدر بی حواس هستند که خودشان دروغ خودشان را باور می کنند.مگر ملت ما کم دیده مملکت پر است از این مدیران .؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شایددر این کشور امام زمان کاری کند وگرنه فساد همه جا را گرفته است یا مسبب الاسباب

 28. تمامی امارهای زمان خرد قلابی و بیخود است.من خود شاهد بودم که از انبار گندم میاوردند و به داخل انبار کمباین ریخته تا مقدارش زیادتر نشان دهد.اگر به امار سال 1389 گندم کشور مراجعه کنید میبینید که گندمکار نمونه کشور(حمزه جوکار) در هر هکتار 13.7 تن گندم تولید کرده که از استاندارد جهانی(11.5)نیز بالاتر است.

 29. فارغ التحصیل کشاورزی

  با سلام
  ظلمی ک در بخش کشاورزی بر کشاورزان و دانش آموختگان این رشته شده، حرف امروز و دیروز نیست! این جریانات همیشه بوده و هست. اگه مهندس خرد شاخصه بوده و یه جورایی دستش رو شده اما خرد های کوچیکتر هنوز هم بر سر منصب های خود نشسته و …!
  این بخش اساسی نیازمند مرمت هست

 30. من فارق التحصیل کشاورزیم.طرفدارهیچ جناهی هم نیستم چون خیلی ازاصول گراها دروغ گراهستن وخیلی ازاصلاح طلبهاغرب طلب٬اماحقیقت مهرزادخرد بی کفایت ترین شخص درسازمان جهاد کشاورزی و بی عدالت ترین بود. ومهمتراز همه دارای تفکری امپریالیسمی بود.همه اینهارو که میگم دیدم. بادلیل وشواهد! هنوز زحم هایی که برتن من ودیگر فارق اتحصیلان کشاورزی دامپروری زده برجاست.

 31. با سلام
  بله من خودم هم تایید میکنم خرد از بی انصاف ترین های این ارگان بود.من خودم دیدم که مهندسین ناظر کشاورزی که با سا بقه ۱۰ سال حتی به صورت پیمانی هم در جهاد به کار گرفته نمیشن از اون طرف خواهر زاده خرد بدون هیچ سابقه کاری و تازه فارغ التحصیل در مرکز خدمات جهاد کشاورزی زادگاهش (سد درودزن)به صورت رسمی سر کار است آخه این چه عدالتیه.من خودم که یک کشاورزی بیش نیستم و کاری از دستم نمیاد و فقط باید به خدا سپرد.

 32. باسلام عزیزان بازدیدکننده این سایت،(مهرزاد خرد) هنگامی که اداره کل منابع طبیعی در خیابان نمازی شیراز بود ایشان کار اموز اینجانب بود که دانشجو بود، سپس به مدت یکسال معاون اینجانب بود،خدا را گواه می گیریم که نامبرده بی انظباط ترین نیرو و بی سواد ترین نیروی بخش فنی سازمان جنگلها بود که نه از باغبانی که رشته او بود( حروف الف با) را می دانست و نه از مدیریت منابع طبیعی در بخش فنی کارورزی داشت، و نه از مدیریت در بخش فنی سازمان جنگلها وجهاد کشاورزی سابقه ای داشت، متاسفانه افرادی مشکوک بانیت مشخص نامبرده را به این سمت گماشتند واز او حمایت کردنند ، تا خداوند وبازرسی کل کشور دست انها را رو کرد، در روز معارفه این شخص اینجانب در سالن اداره کل منابع طبیعی فارس از اقای دکتر دستغیب نماینده مردم شیراز اجازه گرفتم وبا صدای بلند ورسا اعلام کردم که این انتخاب صلاح نیست که انسانهای ناشایست که تجربه فنی واخلاق جهادی ندارند به این سمت گماشته شود، اما گوش شنوای نبود، باید از جناب استاندار فارس اقای دکتر احمدی تشکر فراوان شود، که شخصیت نامبرده را برای مردم ایران وجهان اشکار کرد. و ما دعای خیر وسلامتی برای جناب استاندار اقای دکتر محمد احمدی در وب سایت( از اب تا زندگی) از خداوند ارزومندیم،سید محمود جعفری اداره کل منابع طبیعی فارس جهادگران قدیم، اداره فنی جنگلکاری وجنگلداری،md-jafari44.blogfa.com .

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme