خانه » سیاسی » امام جمعه کرمان: سلب آزادی مردم گناهی آشکار است/زدن امثال مطهری به ضرر دین و مملکت است/چرا کاری می کنید که دشمن و بی بی سی ها بگویند در ایران آزادی نیست

امام جمعه کرمان: سلب آزادی مردم گناهی آشکار است/زدن امثال مطهری به ضرر دین و مملکت است/چرا کاری می کنید که دشمن و بی بی سی ها بگویند در ایران آزادی نیست

پیوند ثابت http://khabarparsi.ir/?p=7719

خبر پارسی – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با تقبیح حمله به علی مطهری در شیراز و ممانعت از سخنرانی هادی خامنه ای در کرمان گفت: سلب آزادی مردم گناهی بیّن است مگر این که فرد مفسدی بخواهد در شهر بلوا درست و آشوب کند.

به گزارش ایرنا آیت الله سید یحیی جعفری روز شنبه در دیدار با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان افزود: ما در مملکت اطلاعات، نیروی انتظامی و بزرگتر داریم و اگر گروهی که اسم شان اصلاح طلب است و آمده اند در کرمان می خواهند سخنرانی کنند، آیا من حق دارم بیایم سخنرانی را بر هم بزنم؟ نه.
وی اظهار کرد: اگر قرار باشد سخنرانی انجام نشود، اطلاعات و نیروی انتظامی باید این کار را بکند و الا سنگ روی سنگ بند نمی شود.
امام جمعه کرمان افزود: چندی قبل گفتند حجت الاسلام سید هادی خامنه ای برای سخنرانی به دانشگاه آزاد کرمان می آید من با رییس دانشگاه تماس گرفتم و پرسیدم شما دعوت کردید گفت نه، انجمن اسلامی دانشگاه شهید باهنر و آزاد دعوت کننده بوده اند و بعد این جلسه را بر هم زدند و نگذاشتند صحبت کند و اخیرا هم پسر شهید مطهری به شیراز رفته که وی را در فرودگاه زده اند البته شنیده ام او را از فرودگاه برگرداندند.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: من عمری در این کارها بوده ام؛ به کلام الله این گونه کارها به ضرر دین و مملکت است و آیندگان نتیجه اش را خواهند دید.
آیت الله جعفری تاکید کرد: باید بفهمیم که اداره مملکت با یک گروه و یک حزب خیلی مطلوب نیست باید همه گروه ها و احزاب طبق شرایط شرکت کنند و هر کس از فیلتر شورای نگهبان رد شد، باید وی را قبول کنیم و این قانون مملکت است.
امام جمعه کرمان گفت: «این گروهی که پسر مطهری را کتک یا سخنرانی سید هادی خامنه ای را بر هم زدند، همان هایی هستند که سخنرانی هاشمی رفسنجانی را در قم و سخنرانی های لاریجانی و ناطق نوری را در شب احیا به هم زدند.»
وی افزود: «چرا کاری می کنید که دشمن و بی بی سی ها بگویند در ایران آزادی نیست و البته آنها به عمل همین گروه ها تمسک می کنند.»
آیت الله جعفری گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز فرمودند همه بدانند که من با این کارها مخالف هستم.
وی با اشاره به احتمال فعالیت افراد برای سوء استفاده از انتخابات مجلس و لباس روحانیت، گفت: من در نمازجمعه اطلاعیه ای دادم که در عمرم نداده بودم و در نماز معیارهای صحیح نامزدهای مجلس را عنوان کردم که چه کسی صلاح است به مجلس برود.
آیت الله جعفری علم، ایمان، تقوا، داشتن فکر صحیح و عادل و عالم بودن را از جمله خصوصیات نمایندگان برشمرد و افزود: هر کسی که از راه رسید، نمی تواند به مجلس برود حال می خواهد معمم باشد یا هر فرد دیگری.
وی اضافه کرد: شما می بینید خدا به ما عقل و فکر داده ما می گوییم دموکراسی و امام راحل نیز به همه فرمودند آزادید حرفتان را بزنید ولی اجازه نمی دهم توطئه کنید.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان همچنین با گرامیداشت روز شهدا گفت: شهادت دو شرط دارد که یکی خالص بودن نیت برای خدا و دیگری حرکت در مسیر درست است و مقام شهید، جانباز و آزاده را نمی توان با یک یا چند جمله تفسیر کرد.

آیت الله جعفری ضمن استناد به روایتی از رسول خدا (ص) گفت: هر کار خوبی که انجام دهید، کار خوب بالاتر و برتری نیز وجود دارد مگر یک کار و آن شهادت در راه خداست.

امام جمعه کرمان گفت: برخی افراد نادان و منافق در گذشته بودند که معتقد بودند اگر کشته شوند، شهید می شوند.

وی با تاکید بر این که دستورات دینی دارای ابعاد مختلف از جمله سیاسی و اجتماعی است، ادامه داد: باید کوشش کنیم با دستورات دین از یک منبع مطمئن در جهات مختلف آشنا شویم.

1 دیدگاه

  1. جناب آقای دکتر علی مطهری

    فرزند پاره‌ی تن بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره)

    با سلام

    احتراما اینجانبان جمعی از اهالی شهرستان شیراز به نمایندگی از بخشی از شهروندان و خانواده‌های شهدای انقلاب و دفاع مقدس با اعلام این که بیش از این تاب و تحمل تحقیر شهرمان توسط عناصری افراطی و معلوم‌الحال نداریم و نظر به پایمردی و مواضع حق‌مدارانه جنابعالی و همچنین با توجه به وقایع اخیر صورت گرفته که منجر به هتک حرمت از نظام و جنابعالی گردید؛ لذا نظر به اقبال موجود از گفتمان مطهری و از سوی دیگر در پاسخ به داعشیان شیراز و به جهت اثبات موضع اقلیت ایشان در این شهر، بدینوسیله از جنابعالی دعوت می‌گردد در انتخابات آتی مجلس، از حوزه‌ی انتخابیه شیراز جهت حضور در مجلس اقدام فرمایید تا انشا الله با رأی حداکثری مردم شریف شهرستان شیراز فراتر از مسئولین فعلی شهرمان مدافع حقوق مخدوش‌شده شهروندان این دیار باشید.
    جمعی از مردم شیراز

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme