خانه » اخبار » آیت‌الله غرویان: نواصولگرایان سایه روحانی را با تیر می‌زنند/ مردم طرفدار دولت هستند و تفکر اعتدال را می‌خواهند

آیت‌الله غرویان: نواصولگرایان سایه روحانی را با تیر می‌زنند/ مردم طرفدار دولت هستند و تفکر اعتدال را می‌خواهند

پیوند ثابت http://khabarparsi.ir/?p=11285

خبر پارسی – نتیجه انتخابات ۷اسفند ۹۴ نشان داد که مردم طرفدار دولت هستند و تفکر اعتدال را می‌خواهند. مردم ما از افراط و تفریط متنفر و بیزار هستند و می‌خواهند روابطشان با دنیا خوب شود. رایی که مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان در تهران دادند، نشان می‌دهد آنها دنبال چه تفکری هستند اما لجبازان افراطی دست‌بردار نیستند و دائما می‌خواهند دولت را ساقط کنند یا تحت فشار قرار دهند.

 آیت‌الله محسن غرویان در گفت‌وگو با «انتخاب» راجع به فشارهای اخیر به دولت گفت: «ارزیابی همه ملت ما از فشارهایی که اخیرا به دولت آقای روحانی وارد می‌شود، روشن است. همه بر این باور هستند که این فشارها به خاطر این است که انتخابات سال ۹۶ نزدیک است و افراطیون قصد دارند رییس‌جمهور را در نظر مردم ساقط کنند تا بتوانند در انتخابات مجددا جناح و تفکر خود را سر کار بیاورند. این مسئله روشنی است که همه می‌فهمند و ملت نسبت به آن هوشیار هستند.

او افزود: نتیجه انتخابات ۷اسفند ۹۴ نشان داد که مردم طرفدار دولت هستند و تفکر اعتدال را می‌خواهند. مردم ما از افراط و تفریط متنفر و بیزار هستند و می‌خواهند روابطشان با دنیا خوب شود. رایی که مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان در تهران دادند، نشان می‌دهد آنها دنبال چه تفکری هستند اما لجبازان افراطی دست‌بردار نیستند و دائما می‌خواهند دولت را ساقط کنند یا تحت فشار قرار دهند.

غرویان با اشاره به جنجال‌های اخیر بر سر فیش‌های حقوقی گفت: این فیش‌ها با این قیمت‌ها در برابر اختلاس‌های دولت قبل چیزی نیست. در دولت قبل، اختلاس‌های سه هزار،  دو هزار و ۱۰ هزار میلیارد و … صورت می‌گرفت. دادگاه رئیس دولت سابق را فرا خواند ولی‌نرفت. اینها همه باید بررسی شود.

او تصریح کرد: دولت اگر شفاف با مردم صحبت کند و متخلفین را کنار بزند، این هیاهوها که غرض‌های نفسانی در پی آن است و غرض‌های شیطانی دارد، نتیجه نخواهد داشت. متاسفانه این افراد افراطی به دروغ شعار اصولگرایی و دین سر می‌دهند اما ماکیاولیسیم را دنبال می‌کنند و معتقدند هدف وسیله را توجیه می‌کند. این افراد به هیچ صراطی مستقیم نیستند و دست به هر عمل خلاف شرعی هم ممکن است بزنند که تا به امروز هم زدند.

استاد حوزه در مورد احتمال کاندیداتوری احمدی‌نژاد در انتخابات گفت: به هیچ وجه احتمال روی کار آمدن مجدد این تفکر را معقول نمی‌دانم و پیروزی آن را بعید می‌دانم مگر این که از راه‌های حقه بازی دوباره مردم را فریب دهند.

غرویان با اشاره به برخی اظهارنظرها در مورد دعوت اصولگرایان از احمدی‌نژاد گفت: اصولگرایان عاقل یا همان سنتی به دنبال این تفکر نخواهند رفت. اصولگرایانی که عاقل باشند، نباید فریب این حقه‌ها را بخورند و دوباره از سوراخی که چندین بار گزیده شدند، گزیده شوند.

او در پاسخ به این پرسش که این احتمال وجود دارد که اصولگرایان از روحانی حمایت کنند، گفت: اصولگرایان سنتی از ایشان حمایت می‌کنند ولی نواصولگرایان سایه روحانی را با تیر می‌زنند، چه برسد به این که بخواهند حمایت کنند. روحانی دم خیلی از این افراد را چید و همین افراد از این موضوع حسابی شاکی هستند و می‌خواهند به هر شکلی که شده انتقام بگیرند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme